KULTURA

Při koncertě ožijí vzpomínky na Beatles

23. března 2015, 16:00, tyč
Při koncertě ožijí vzpomínky na Beatles Zábřeh - S působivou hudebně vizuální show mapující celé období tvorby legendárních Beatles vystoupí ve čtvrtek 26. března od 19 hodin v sále zábřežského kulturního domu skupina Backwards. Světoznámá revivalová skupina nabídne průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků až po období studiových úspěchů posledních let tvorby.

 Kromě známých a osvědčených songů z raného období Beatlemánie kapela zahraje skladby z nahrávek Rubber Soul a Revolver, největší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a konečně písně z období Abbey Road, kterými jsou megahity Let It Be, Hey Jude či Here Comes The Sun.
„The Backwards, to je dokonalá iluze Beatles, včetně kopií originálních nástrojů, věrných účesů i oblečení, které si hudebníci nechávají šít přímo ve Velké Británii. Zvuk kapely označila sestra George Harrisona za nejdokonalejší, jaký si pamatuje od dob svého již zesnulého bratra. Rovněž letos v lednu vysekli během koncertu v Liverpoolu velkou poklonu této slovenské kapele členové rodiny Paula McCartneyho,“ upozorňuje na přednosti jednoho z nejlepších Beatles revivalů na světě Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Tím největším úspěchem košické kapely bylo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003.
„The Backwards vystoupili v Zábřeze naposledy v listopadu 2009 a koncert měl úžasnou atmosféru. Letos je navíc posluchači uvidí hned v několika sadách nových stylových kostýmů,“ zve na koncert David.
Vstupenky v hodnotě od 260 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archiv

Kvalitu revivalové kapely The Backwards ocenili i příbuzní slavných „Brouků“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).