KULTURA

Při koncertě ožijí vzpomínky na Beatles

23. března 2015, 16:00, tyč
Při koncertě ožijí vzpomínky na Beatles Zábřeh - S působivou hudebně vizuální show mapující celé období tvorby legendárních Beatles vystoupí ve čtvrtek 26. března od 19 hodin v sále zábřežského kulturního domu skupina Backwards. Světoznámá revivalová skupina nabídne průřez tvorbou Beatles od nesmělých koncertních začátků až po období studiových úspěchů posledních let tvorby.

 Kromě známých a osvědčených songů z raného období Beatlemánie kapela zahraje skladby z nahrávek Rubber Soul a Revolver, největší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a konečně písně z období Abbey Road, kterými jsou megahity Let It Be, Hey Jude či Here Comes The Sun.
„The Backwards, to je dokonalá iluze Beatles, včetně kopií originálních nástrojů, věrných účesů i oblečení, které si hudebníci nechávají šít přímo ve Velké Británii. Zvuk kapely označila sestra George Harrisona za nejdokonalejší, jaký si pamatuje od dob svého již zesnulého bratra. Rovněž letos v lednu vysekli během koncertu v Liverpoolu velkou poklonu této slovenské kapele členové rodiny Paula McCartneyho,“ upozorňuje na přednosti jednoho z nejlepších Beatles revivalů na světě Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. Tím největším úspěchem košické kapely bylo dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003.
„The Backwards vystoupili v Zábřeze naposledy v listopadu 2009 a koncert měl úžasnou atmosféru. Letos je navíc posluchači uvidí hned v několika sadách nových stylových kostýmů,“ zve na koncert David.
Vstupenky v hodnotě od 260 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archiv

Kvalitu revivalové kapely The Backwards ocenili i příbuzní slavných „Brouků“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.