SPORT

Prezident Václav Klaus v Šumperku na tenisovém kurtuFOTO

11. září 2011, 21:25, téma KULTURNÍ ŽIVOT, text a foto: jug
Prezident Václav Klaus v Šumperku na tenisovém kurtu Šumperk - Stejně jako loni a v předchozích letech se druhý zářijový víkend zúčastnil prestižního tenisového turnaje osobností, 24. ročníku PROKENNEX - Ferona Cupu 2011, prezident ČR Václav Klaus. Na šumperském tenisovém dvorci TJ Sokol sehrál tradiční exhibiční utkání.

Nejdřív se odebral k jednomu z volných kurtů a začal se pilně rozcvičovat. Pečlivě naslouchal pokynům svého „rozehrávače“ a stále vylepšoval svou taktiku. Jeho údery jsou přesné a cílené. Ve dvě hodiny v sobotu 10. září 2011 se objevuje na dvorci číslo pět se svým spoluhráčem Dosedělem. Čtyřhra rychle nabírá na dynamickém tempu. Prezident a dlouholetý vášnivý tenista Václav Klaus hraje obětavě, bystře a pozorně. Když mu náhodou uteče míček, nevěřícně se s ním loučí. Když mu naopak perfektně dopadne na raketu a přispěje k celkové výhře, šibalsky se pousměje a vděčně přijme potlesk přítomných diváků. Mezi nimi přátelsky fandí Petr Janda, Felix Slováček, Josef Mladý, Josef Alois Náhlovský, Josef Laufer, Pavel Šporcl, ale i šumperský starosta Zdeněk Brož. Jako vždy působí prezident skromně, civilně a nenápadně. Ochotně se nechává fotografovat se zájemci a ještě se stačí podepisovat. Třeba na trička děvčat, která poctivě sbírala míčky. A ještě snímek pro novináře. Úsměvy. Spokojený výraz v propocené tváři. K němu zjevná únava. Zkuste si jen představit sebe v sedmdesáti a přes hodinu vytrvale bojovat na hřišti o každičký míček…

Na ostatní kurty se vracejí hráči. Znovu zní pevné údery, hlasité povzbuzování a hráčské nadšení. Šumperský tenisový turnaj pokračuje…

FOTOGALERIE PREZIDENT VÁCLAV KLAUS V ŠUMPERKU NA TENISOVÉM KURTU
před rozcvičením
před rozcvičením 
začínáme
začínáme 
utkání se blíží
utkání se blíží 
podpis na tričko
podpis na tričko 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.9.2011 07:46
Titulek: Normalizační dech?
Autor: Jarda
60
Kdysi jsem se byl na Prokennexu podívat a pochopil jsem, že hrát proti V.Klausovi (tenkrát to byli pánové Dejdar a Valenta) vyžaduje opravdu hlavu a tvořivost. A sice v tom, jak nedoběhnout, minout či hodit míček do autu (sítě) tak, aby to nebilo do očí. Chyběly mi už jen dětičky školou povinné, které by pod dozorem servilních učitelů chválily každičký pohyb samolibého mocnáře. Při čtení výše uvedeného příspěvku si kladu otázku: Je to celé ohromná nadsázka? (Ve stylu prvního dílu Básníků, kdy "rozpory musí být vždy hluboké"). Pak se směju a tleskám. Nebo myslel každou větu své ódy na prezidenta její autor vážně? Pak se taky směju, klepu si na čelo a volám: "Docente Chocholoušku, kde jste, když vás potřebujeme?!"
Reagovat
Datum: 22.9.2011 17:24
Titulek: Re: Normalizační dech?
Autor: Ladislav G
61
Soudruhu redaktore Jugo, to se Ti článek opravdu povedl. Děkuji. Slzím dojetím nad propoceným tričkem pana presidenta. Vidím, soudruhu řediteli VUMLu na OV KSČ v Šumperku, dr. Jugo, že máš stále talent. Vidíš, stačilo zaměnit jen příjmení s. Husáka za p. Klause - a stále jedem dál. Kdopak asi, soudruhu Jugo, bude Tvým oblíbencem po změně vlády, prezidenta a třeba i režimu ? Tak se pochlap a soudružsky a po našem nám to jasně řekni !
Reagovat
Datum: 15.9.2011 08:44
Titulek: Pane Juga...
Autor: petr x
52
servilnější sra..u by jste mohl napsat vážně snad jen kdyby hrál Masaryk nebo Husák !
Reagovat
Datum: 19.9.2011 10:18
Titulek: Titanik
Autor: Pavel
66
Jak za totáče! Loď se potápí a na horní palubě se tancuje.
Reagovat
Datum: 19.9.2011 10:44
Titulek: Re: Titanik
Autor: Tomáš 2
43
Která loď se potápí?
Reagovat
Datum: 19.9.2011 17:23
Titulek: Re: Titanik
Autor: Sergay Ušakov
90
Opravdu to nejsou informace pro děti, pěkně si hraj a nevyrušuj, když si dospělí povídají.
Reagovat
Datum: 19.9.2011 17:52
Titulek: Re: Titanik
Autor: Tomáš 2
52
Tak mi to, prosím, vysvětlete-až (podle Vás) vyrostu, tak abych věděl...
Reagovat
Datum: 20.9.2011 16:54
Titulek: Re: Titanik
Autor: Sergay Ušakov
51
až vyrosteš, předpokládám už nebude potřeba nic vysvětlovat, ale musí uplynout nějaký čas. jednoho dne se probudíš a bude jasno
Reagovat
Datum: 20.9.2011 18:25
Titulek: Re: Titanik
Autor: Tomáš 2
56
No, musel jsem si Váš příspěvek několikrát přečíst, než jsem Vaši "češtinu" pochopil. Jen jsem Vám chtěl ještě říct, že dnes jsem se ve svých téměř 27mi letech probudil a pořád nic, tak snad to někdy příjde.
Reagovat
Datum: 20.9.2011 18:50
Titulek: Re: Titanik
Autor: Sergay Ušakov
35
27 let... to už jsi velký chlapec, tak snad to někdy přijde
Reagovat
Datum: 19.9.2011 17:57
Titulek: Re: Titanik
Autor: petr x
76
...soudím podle nicku, k pohádkám a dětem máš blíž ty, tak ze zeptej maminky či tatínka, jak máš odpovědět...
Reagovat
Datum: 20.9.2011 16:50
Titulek: Re: Titanik
Autor: Sergay Ušakov
49
teď si mi to nandal, a já rád dělám lidem radost, jsem ti i nadále k dispozici :-)
Reagovat
Datum: 20.9.2011 19:05
Titulek: Re: Titanik
Autor: petr x
93
...nevím, z čeho soudíš, že mi něčí blbost dělá radost...
Reagovat
Datum: 22.9.2011 09:47
Titulek: Klasika
Autor: Jarda
28
Hm, tak zde jsme svědky klasické české bramboračky, tedy "diskuse", která se zvrhla v pubertální slovní přestřelku. Z takové může mít radost pouze autor původního textu, protože v ní naprosto zaniká podstata věci, tedy to, že sepsal blábol, dýchající 70. a 80. lety minulého století.
Reagovat
Datum: 22.9.2011 10:29
Titulek: Re: Klasika
Autor: Tomáš 2
95
Když ono to je těžké. Já jsem se zde slušně zeptal, která loď se potápí a následovalo "školení" o tom, jak jsem mladý a jak tomu budu rozumět až vyrostu a nějakého argumentu jsem se nedočkal :-/
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).