ZPRAVODAJSTVÍ

Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének

3. ledna 2019, 18:24, redakce
Prezident Masaryk přijel ochutnat jitrnice na stromech do Dolních Studének Dolní Studénky – Těsně před Silvestrem zavítal do Dolních Studének sám první československý prezident T. G. Masaryk na již 6. pokračování tradiční pohádkové recesistické akce, při které vždy jedenkrát do roka rostou jitrnice na stromech a pivo teče korýtkem. Tentokrát ho v rámci „Pohádky o 100 letech republiky“ doprovodily další významné osobnosti naší stoleté existence včetně např. Jana Wericha, Marty Kubišové, Jaromíra Jágra či světoznámých pohádkových postav Krtečka, Spejbla, Hurvínka a řady dalších.

Pana prezidenta na koni přivítal chlebem a solí starosta Dolních Studének Radim Sršeň převlečený za prvního prvorepublikového starostu Františka Stejskala. Téměř pětistovka přítomných si poté od srdce zazpívala českou hymnu i oblíbenou Masarykovu píseň Ach synku, synku, zazněly písně Osvobozeného divadla, revoluční Modlitba pro Martu a na závěr v podání dětí ZŠ a MŠ také populární Za 100 let.

V průběhu odpoledne se místním naservírovalo celkem 600 jitrnic, 2 sudy piva, 1000 koláčků, na zahřátí nechybělo 120 litrů svařeného vína a čaj. Celou akci opět nachystali pro své občany zastupitelé obce a členové obecních spolků, kteří veškeré pokrmy sami připravili a v kostýmech i servírovali.

„Chtěli jsme naše občany opět po roce odměnit za skvělou spolupráci a také se špetkou recese oslavit 100 let naší republiky, vždyť i pověstný smysl pro humor je jednou ze základních charakterových vlastností našeho národa, který nám vždy pomohl překonat těžké chvíle naší historie. Je příjemné se na konci roku sejít a společně pobavit a zasmát, kéž by se tu za 100 let takto společně pobavili a nasmáli i naši následovníci,“ vysvětlil starosta obce Radim Sršeň.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.1.2019 03:19
Titulek: Prezident Tomáš Garrique Masaryk
Autor: Tůůůdle
17
okázale pohrdal lidovci, římskokatolickou církví, Schwarzenbergy (KDU-ČSL, TOP09), alkoholiky a zloději.

Lidi, nenechte se ohlupovat jitrnicemi, tento candrbál je drzost, skutečný TGM by rukou Sršňovi nikdy nepotřásl.

Sršeň v květnu 2019 bude zjevně zase kandidovat za KDU-ČSL-TOP09-STAN do Bruselu jak v roce 2014, to víte, pro plat europoslance 300 000 měsíčně udělá všechno.

7.5. 2014 V naší obci rostou jitrnice na stromech a v potoce teče pivo, lákal voliče starosta (Sršeň), kandidující za TOP do Bruselu
Reagovat
Datum: 4.1.2019 03:46
Titulek: Hele, Sršni, kde máš Hlavatou,
Autor: Anonym
13
bývalou ředitelku Vodohospodářských zařízení Šumperk?

Obec Dolní Studénky není akcionářem Vodohospodářských zařízení Šumperk (VHZ). Proto je záhada, proč se starosta Dolních Studének Radim Sršeň (STAN) dneska cpe do orgánů miliardové VHZ?

Iva Hlavatá řekla v rozhovoru pro šumpersko.net v roce 2014: "Také jsem se o sobě doslechla, že jsem švagrovou starosty jedné z obcí (neznámý pachatel napsal v internetové diskuzi, že Hlavatá je švagrová Radima Sršně - pozn.). Není to pravda a zvažuji obranu právní cestou. Na Šumpersko jsem se přivdala, žiji tu teprve dva roky. Pocházím z Olomouce. ... Do společnosti VHZ jsem se dostala po standardním výběrovém řízení, neboť jsem hledala své uplatnění v Šumperku. Neznala jsem osobně žádnou osobu z vedení VHZ. Také doplním, že nejsem členkou žádné politické strany. Součástí požadavků na pozici ředitele, jak už jsem dříve zmínila, bylo i zpracování Koncepce vývoje společnosti. Jmenování mé osoby prošlo souhlasným schválením představenstva VHZ. Všechny předpoklady jsem tedy splnila. Práci v čele VHZ beru jako výzvu a příležitost uplatnit všechny své dosavadní zkušenosti."

Iva Hlavatá, dívčím jménem Iva Glacnerová, též Iva Glacner, přitom v roce 2012 byla zaměstnána jako pracovník šumperské firmy Autobusová doprava František Hlavatý - OASA. Rodina Hlavatých spolupodniká moho let s Radimem Sršněm (STAN), zajišťuje autobusovou dopravu pro Sršňovu cestovní kancelář. Její příbuzný Michal Hlavatý zasedal v Komisi rada města Šumperka pro dopravu, v komunálkách kandidoval za TOP09 (Hlavatý Michal, TOP 09, BEZPP, autodopravce, Šumperk).

Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.