SPORT

Preview: Draci zajíždí do Brna na utkání s Technikou

16. srpna 2007, 07:11, www.hokejsumperk2003.cz
Preview: Draci zajíždí do Brna na utkání s Technikou Šumperk-K velmi zajímavé konfrontaci zajíždí ve čtvrtek šumperští Draci. Ti se v Hokejové hale dětí a mládeže v Brně utkají s týmem druholigové Techniky, se kterou se ještě před pár měsíci pravidelně utkávali při bojích ve druhé lize. Nyní se však Šumperk oproti Technice připravuje na první ligu, ale rozhodně to nebude pro Draky jednoduché utkání.
Technika totiž po loňské sezóně, kdy překvapivě vypadla již v semifinále nad Drtiči z Hodonína, poměrně hodně posílila svůj kádr. Šumperským fanouškům bude jistě velmi dobře znám Pavel Nešťák, který v sezóně 2000-2001 hájil branku Draků a byl velkým oblíbencem u zdejších fanoušků. Dalšími osobnostmi v dresu druholigového favorita pro letošní rok jsou Petr Dostál a Martin Loužek, kteří v loňském ročníku druhé ligy působili právě v Šumperku. Zejména Petr Dostál bude pro Draky nepříjemným elementem, v loňské sezóně tento šikovný útočník posbíral celkem 34 bodů a společně s Ladislavem Martinkou byl druhým nejlepším střelcem Draků. Martin Loužek poté odehrál za Draky zhruba půl roku poté, co jej vedení Šumperka získalo z Velkého Meziříčí. Oba budou pro soutěžní ročník 2007/2008 oporami brněnského celku. Technika však posílila mnohem víc. Z Přerova společně s trenérem Jaroslavem Beckem přišel Tomáš Martinák či Pavel Žibrita. Jednou z mnoha posil je také David Šebek nebo Jiří Zapletal. Z klubu naopak odešli gólman Žurek, Jan Korotvička či Petr Jelínek.

Ambice Techniky jsou po loňském zklamání veliké. Tým touží po postupu do první ligy a podle dosavadních aktivit vedení klubu lze soudit, že Technika bude velkým favoritem ve východní skupině druhé ligy, která se po roce vrací ke starému hracímu systému, kdy po odehrání 22 kol (systém doma, venku) bude následovat stará známá varianta sudá-lichá, opět dvoukolově. Technika zatím odehrála dva přátelské zápasy, které oba prohrála. Ovšem nemá se vůbec za co stydět. Ve vůbec prvním přátelském utkání technika podlehla na ledě prvoligového Prostějova těsně 3:4, na domácím ledě poté brněnští hokejisté nestačili na obrovského favorita skupiny Střed – HC Chrudim (2:3).

 

Utkání začíná v Hokejové hale dětí a mládeže v Brně ve čtvrtek 16.8.2007 od 18 hodin a šumperští fanoušci jedou společně Draky podpořit vlakem. Odjezd vlaku ze šumperského nádraží 14:42, sraz fanoušků je ve 14:25 před vlakovým nádražím. Zpáteční spoj z Brna do Šumperka má odjezd z tamního nádraží ve 21:02, do Šumperka přijede výprava fandů ve 23:45. Pokud chcete podpořit Draky přímo v Brně, neváhejte a vydejte se společně s Drafans na toto přátelské utkání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).