SPORT

Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller

10. října 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller Šumperk – Přesně takové zápasy dělají z fotbalu sportovní zálibu, na kterou s chutí chodí milióny diváků po celém světě. Nedělní utkání na Tyršově stadiónu nepostrádalo téměř nic – spoustu zajímavých momentů, šest gólových akcí ani napínavý houpačkový průběh. Byla to atraktivní přestřelka, která nikoho nenudila.

ŠUMPERK - HAVÍŘOV
3:3 (1:2)
DIVIZE E


Havířovská kočka si v úvodu pohrávala se šumperskou myší. Domácí tahali za výrazně kratší konec zápasového provazu. Naproti tomu hosté hráli sebevědomě, dobře kombinovali a zezadu je perfektně dirigoval bývalý reprezentant Miroslav Matušovič. Po chybě na kraji hřiště, rychlém kontru Severomoravanů a přesném zakončení Wojnara podél brankáře Kreizla to se Šumperkem vypadalo všelijak, jen ne dobře.
Z útlumu a narůstající letargie se vymanili až poté, co poprvé inkasovali, a nespokojený trenér Hecl musel zvýšit hlas. Začali se nebojácně pouštět do všech soubojů a jejich nabuzení bylo úplně jiné než v předchozím průběhu. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Exekutor trestného kopu Rozsíval centroval a naběhnutý Marek Smrž hlavou udeřil přímo do černého – 1:1.
Hostitelé byli na koni a po další zdařilé akci je od druhého gólu dělilo několik centimetrů. A to doslova. Balón tancoval v těsné blízkosti brankové čáry a stačilo jej lehce popostrčit o malý kousek dopředu.
Skóre se ale měnilo až ve 37. minutě a ještě k tomu ve prospěch Havířova. Defenzíva domácího celku si vybrala slabší chvilku a nechala hlavičkovat jednu ze zahraničních akvizicí na soupisce posíleného soupeře.
Kouč Hecl se o přestávce rozhodl ke změně herního stylu a naordinoval svým svěřencům klasické rozestavení 4-4-2. Jejich nástup do druhé půle byl parádní. Rozsíval posunul míč na Olejníka, ten pronikl po křídle, vystřelil a vyražený balón poslal nezadržitelně do sítě David Macura.
Šumperští fotbalisté se nacházeli v laufu. Podpořil ho faul, kterého se hosté dopustili na Bernardovi. Kopala se penalta, s jejíž exekucí si věděl rady Filip Rozsíval.
Havířov byl zralý na smrtící ránu. Náskok Kreizla a spol. mohl pojistit střídající Šléška, po vybídnutí od Horáka ovšem čistou gólovku neproměnil.
A tak mohlo dojít k naplnění otřepaného nedáš – dostaneš. Stoper Smrž hasil vzniklý problém za cenu penaltového zákroku, který nezůstal bez potrestání. Wojnar se po vzoru Rozsívala rovněž nezmýlil a vyrovnal. „Opět se ukázalo, jaký je rozdíl mezi našimi domácími a venkovními zápasy. A to hlavně v nasazení a větším sebevědomí, které je ve fotbale důležitým faktorem. Úroveň hry byla postupně hodně vysoká a přispívaly k ní oba týmy. Utkání gradovalo a bylo nabité emocemi a dramatičností. Získaný bod je vzhledem k současné havířovské formě a kvalitě úspěchem,“ prohlásil Bohdan Hecl. „Nic to ale nemění na skutečnosti, že moje spokojenost je pouze částečná,“ dodal při vzpomínce na tragický začátek.

BRANKY
26. M. Smrž, 46. Macura, 64. Rozsíval – 15. a 72. Wojnar, 37. G. Nordine. Diváci: 200.

ŠUMPERK
Kreizl 6 – Olejník 7, M. Smrž 7, Macura 7, Jurásek 7 – Bernard 7, Rozsíval 7 – L. Horák 7, Ševčík 7, Podhorný 7 – J. Nimrichtr 7. Střídali: 46. Šebela, 85. Morong. Známkoval: Bohdan Hecl (hlavní trenér).
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.


Foto: Petr Fišer

Zranění Miroslava Podhorného, kvůli němuž nedohrál předchozí utkání v Bruntálu, nebylo natolik vážné, aby dravého útočníka přikurtovalo na marodku. Proti Havířovu byl trenérům znovu k dispozici a hlavní kouč Bohdan Hecl jej označil za nejlepšího hráče na šumperské straně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.