SPORT

Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller

10. října 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Přestřelka, která pobavila. Tyršův stadión viděl šestigólový fotbalový thriller Šumperk – Přesně takové zápasy dělají z fotbalu sportovní zálibu, na kterou s chutí chodí milióny diváků po celém světě. Nedělní utkání na Tyršově stadiónu nepostrádalo téměř nic – spoustu zajímavých momentů, šest gólových akcí ani napínavý houpačkový průběh. Byla to atraktivní přestřelka, která nikoho nenudila.

ŠUMPERK - HAVÍŘOV
3:3 (1:2)
DIVIZE E


Havířovská kočka si v úvodu pohrávala se šumperskou myší. Domácí tahali za výrazně kratší konec zápasového provazu. Naproti tomu hosté hráli sebevědomě, dobře kombinovali a zezadu je perfektně dirigoval bývalý reprezentant Miroslav Matušovič. Po chybě na kraji hřiště, rychlém kontru Severomoravanů a přesném zakončení Wojnara podél brankáře Kreizla to se Šumperkem vypadalo všelijak, jen ne dobře.
Z útlumu a narůstající letargie se vymanili až poté, co poprvé inkasovali, a nespokojený trenér Hecl musel zvýšit hlas. Začali se nebojácně pouštět do všech soubojů a jejich nabuzení bylo úplně jiné než v předchozím průběhu. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Exekutor trestného kopu Rozsíval centroval a naběhnutý Marek Smrž hlavou udeřil přímo do černého – 1:1.
Hostitelé byli na koni a po další zdařilé akci je od druhého gólu dělilo několik centimetrů. A to doslova. Balón tancoval v těsné blízkosti brankové čáry a stačilo jej lehce popostrčit o malý kousek dopředu.
Skóre se ale měnilo až ve 37. minutě a ještě k tomu ve prospěch Havířova. Defenzíva domácího celku si vybrala slabší chvilku a nechala hlavičkovat jednu ze zahraničních akvizicí na soupisce posíleného soupeře.
Kouč Hecl se o přestávce rozhodl ke změně herního stylu a naordinoval svým svěřencům klasické rozestavení 4-4-2. Jejich nástup do druhé půle byl parádní. Rozsíval posunul míč na Olejníka, ten pronikl po křídle, vystřelil a vyražený balón poslal nezadržitelně do sítě David Macura.
Šumperští fotbalisté se nacházeli v laufu. Podpořil ho faul, kterého se hosté dopustili na Bernardovi. Kopala se penalta, s jejíž exekucí si věděl rady Filip Rozsíval.
Havířov byl zralý na smrtící ránu. Náskok Kreizla a spol. mohl pojistit střídající Šléška, po vybídnutí od Horáka ovšem čistou gólovku neproměnil.
A tak mohlo dojít k naplnění otřepaného nedáš – dostaneš. Stoper Smrž hasil vzniklý problém za cenu penaltového zákroku, který nezůstal bez potrestání. Wojnar se po vzoru Rozsívala rovněž nezmýlil a vyrovnal. „Opět se ukázalo, jaký je rozdíl mezi našimi domácími a venkovními zápasy. A to hlavně v nasazení a větším sebevědomí, které je ve fotbale důležitým faktorem. Úroveň hry byla postupně hodně vysoká a přispívaly k ní oba týmy. Utkání gradovalo a bylo nabité emocemi a dramatičností. Získaný bod je vzhledem k současné havířovské formě a kvalitě úspěchem,“ prohlásil Bohdan Hecl. „Nic to ale nemění na skutečnosti, že moje spokojenost je pouze částečná,“ dodal při vzpomínce na tragický začátek.

BRANKY
26. M. Smrž, 46. Macura, 64. Rozsíval – 15. a 72. Wojnar, 37. G. Nordine. Diváci: 200.

ŠUMPERK
Kreizl 6 – Olejník 7, M. Smrž 7, Macura 7, Jurásek 7 – Bernard 7, Rozsíval 7 – L. Horák 7, Ševčík 7, Podhorný 7 – J. Nimrichtr 7. Střídali: 46. Šebela, 85. Morong. Známkoval: Bohdan Hecl (hlavní trenér).
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální, N – nehodnocen.


Foto: Petr Fišer

Zranění Miroslava Podhorného, kvůli němuž nedohrál předchozí utkání v Bruntálu, nebylo natolik vážné, aby dravého útočníka přikurtovalo na marodku. Proti Havířovu byl trenérům znovu k dispozici a hlavní kouč Bohdan Hecl jej označil za nejlepšího hráče na šumperské straně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.