SPORT

Přes rozdrcené hrudní obratle až na stupně vítězů. Hrochům se daří, pronikli mezi republikovou špičku

13. června 2018, 07:00, Petr Fišer
Přes rozdrcené hrudní obratle až na stupně vítězů. Hrochům se daří, pronikli mezi republikovou špičku Dalečín – V roce 2014 nabourala jejich plány obrovská čára přes rozpočet. Stále se lepšící bratry Pavla a Martina Hrochovi v dalším rozmachu přibrzdil prokletý závod v Březové.

 „Byla to naše první sezóna v mistrovství republiky. Při jednom sjezdu jsme sice skočili pěkně, jenže to k naší smůle nevydržel motor. Potom, co se rozletěl na všechny strany, jsme přepadli přes zadní kolo. Brácha hlavou přímo na zem, navíc na něm přistála letící sajda. Měl rozdrcené hrudní obratle a celý rok musel vynechat,“ vrátil se k šerednému momentu starší ze sourozenecké dvojice. „Nebylo to jednoduché, začátek je po takovém karambolu vždycky těžký. V hlavě to určitě máte a bojíte se, aby se vám něco podobného nepřihodilo znovu. Teď už je to všechno dávno za námi,“ ujišťoval Pavel Hroch.
I když se na sidecarcrossové tratě dokázali vrátit, našli se tací, kteří jim moc šancí nedávali a s mladou posádkou přestali počítat. Nevěřícím škarohlídům nezbývá nic jiného, než uznale smeknout klobouk. Sehraná dvojice z Postřelmůvku v letošní sezóně naplno proniká mezi absolutní národní špičku a čím dál „drzejší“ je i na úrovni nejprestižnějšího světového seriálu.
Potvrdil to čtvrtý podnik mezinárodního mistrovství v Dalečíně. Zařazení nového areálu na seznam zajetých zastávek budilo zvědavost. Krásná lokalita zasazená do členité krajiny ohraničené lesy nemohla nikoho zklamat, stejně jako samotná závodní dráha namotaná do kopcovitého terénu obsahujícího několik rytmických prvků. Přes atraktivní lokalitu prošlo technickou přejímkou jen šestnáct tandemů. Znovu chyběli šumperští smolaři Vejchoda a Zatloukal, kteří jsou kvůli zranění prvního jmenovaného mimo hru od pádu v Kramolíně.
Hrochové byli nejrychlejší v měřeném tréninku a v následné kvalifikaci nestačili pouze na umění největších favoritů. Že jim prostředí na Vysočině náramně sedlo, potvrzovali v obou mistrovských jízdách. Společně s bratry Čermákovými a Kolenčíkem a Hejhalem spustili neskutečnou rychlostní „palbu“. Od počátku nasadili vražedné tempo, na které byli ostatní krátcí a vůbec ho nestíhali. Zbývalo tak vyřešit poslední otázku – v jakém pořadí se trio nenasytných dravců seřadí na stupních vítězů.

MMČR DALEČÍN

1. JÍZDA: 1. Čermákové, 2. Kolenčík – Hejhal, 3. Hrochové, 4. Pudlo – Vitoň, 5. Hlava – Kříž.
2. JÍZDA: 1. Čermákové, 2. Hrochové, 3. Kolenčík – Hejhal, 4. Boukalové, 5. Pudlo – Vitoň.
CELKOVĚ: 1. Čermákové 50, 2. Hrochové 44, 3. Kolenčík – Hejhal 44, 4. Pudlo – Vitoň 34, 5. Wanger – Richter 29.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.