ZPRÁVY

Přepadl benzinku, ale nakonec dostal tyčí po hlavě a peníze poztrácel

22. března 2013, 19:41, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Mohelnice – S tyčí v ruce zaútočil ve středu večer na obsluhu benzínové čerpací stanice v Mohelnici pětačtyřicetiletý muž z Olomouce a žádal vydání peněz z pokladny. Nakonec však splakal na výdělkem. Prodavači se podařilo zbraň sebrat a praštit jím zloděje, který nakonec při útěku z místa činu většinu bankovek poztrácel.
Ve středu o půl osmé večer vešel do čerpací stanice Vena Trade v Družstevní ulici muž s napřaženou dřevěnou tyčí. Po prodavači požadoval vydání hotovosti. Ten se z obavy o svůj život rozhodl ustoupit mu a vytáhl z poklady přihrádku s penězi, kterou položil na barovou stoličku. Zloděj začal vybírat bankovky a strkat si je do kapes, přičemž stále ohrožoval prodavače tyčí. Nakonec na něj zaútočil. Prodavač se začal bránit, podařilo se mu zmocnit se tyče a praštit jí zloděje několikrát do hlavy. Lupič začal krvácet a obrátil se na útěk. Většinu peněz se mu cestou podařilo poztrácet.

Prchajícího zloděje si všimnul muž, který přijel na benzinku tankovat. Prodavač vyběhl ven a svěřil se mu se vším, co se stalo. Zákazník začal ve svém voze pachatele pronásledovat a okamžitě zavolal policii. Hlídka od něj získala informace o tom, jak zloděj vypadá a kterým směrem běží. Policistům se proto podařilo pachatele zadržet na cestě na Moravičany. Muž byl zraněn a měl u sebe třináct tisíc korun, které mu z přepadení zbyly. Policie ho zadržela pro podezření z trestného činu loupež, za který mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.