ZPRÁVY

Přepadl benzinku, ale nakonec dostal tyčí po hlavě a peníze poztrácel

22. března 2013, 19:41, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Mohelnice – S tyčí v ruce zaútočil ve středu večer na obsluhu benzínové čerpací stanice v Mohelnici pětačtyřicetiletý muž z Olomouce a žádal vydání peněz z pokladny. Nakonec však splakal na výdělkem. Prodavači se podařilo zbraň sebrat a praštit jím zloděje, který nakonec při útěku z místa činu většinu bankovek poztrácel.
Ve středu o půl osmé večer vešel do čerpací stanice Vena Trade v Družstevní ulici muž s napřaženou dřevěnou tyčí. Po prodavači požadoval vydání hotovosti. Ten se z obavy o svůj život rozhodl ustoupit mu a vytáhl z poklady přihrádku s penězi, kterou položil na barovou stoličku. Zloděj začal vybírat bankovky a strkat si je do kapes, přičemž stále ohrožoval prodavače tyčí. Nakonec na něj zaútočil. Prodavač se začal bránit, podařilo se mu zmocnit se tyče a praštit jí zloděje několikrát do hlavy. Lupič začal krvácet a obrátil se na útěk. Většinu peněz se mu cestou podařilo poztrácet.

Prchajícího zloděje si všimnul muž, který přijel na benzinku tankovat. Prodavač vyběhl ven a svěřil se mu se vším, co se stalo. Zákazník začal ve svém voze pachatele pronásledovat a okamžitě zavolal policii. Hlídka od něj získala informace o tom, jak zloděj vypadá a kterým směrem běží. Policistům se proto podařilo pachatele zadržet na cestě na Moravičany. Muž byl zraněn a měl u sebe třináct tisíc korun, které mu z přepadení zbyly. Policie ho zadržela pro podezření z trestného činu loupež, za který mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).