SPORT

Přemožitelé slavného kanálu La Manche dorazí na Bozeňov

5. března 2014, 06:00, téma PLAVÁNÍ, Petr Fišer
Přemožitelé slavného kanálu La Manche dorazí na Bozeňov Dolní Bušínov - Český pohár v zimním plavání? Ve světě naprosto ojedinělý seriál závodů. V sobotu 8. března zavítá i na území šumperského okresu. Klub ze Zábřehu ve spolupráci s Kolibou Bozeňov chystá za podpory Města a Olomouckého kraje premiérový ročník akce s názvem POLAR CUP.

 Už o víkendu se všechno podstatné odehraje na přehradě v Dolním Bušínově, známé spíše jako Bozeňov. Zábřežští otužilci, kteří patří k republikové špičce, se po dvou letech odkladů dočkali a pečlivě se připravují na první velké závody v roli organizátorů. Pod jejich dohledem se bude zápolit na tratích 750, 500 a 250 metrů. Pro veřejnost bude otevřena speciální kategorie "Open", která se poplave na kratším stometrovém úseku. "Očekáváme účast více než stovky aktérů nejen z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska," ujišťoval pořadatelský tým týden před ostrým startem.

Registraci v budově školícího centra bude určeno období mezi desátou a půl jedenáctou dopolední. Samotný závod spustí stavidla u dolní přehrady ve 12.30 hodin. "Divákům se mimo jiné představí hned několik přemožitelů slavného kanálu La Manche. A také borci, kteří dokázali zdolat "Ledovou míli". Tímto všechny srdečně zveme. Pro každého to bude nevšední zážitek propojený s notnou dávkou adrenalinu," slibovali organizátoři ze zábřežského Plaveckého klubu.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.