ZPRAVODAJSTVÍ

Přemnožení divočáci chodí po vsi. Lidé jsou zoufalí

24. září 2019, 11:00, jak
Sobotín – Přemnožení divočáci trápí mnoho obcí v regionu. Možná nejhůře je na tom Sobotín. Kanci a bachyně s mladými tam po vsi chodí zcela bez ostychu často i za bílého dne. Přes noc pak místním dělají z trávníků oraniště.

 „Divočáci se sem stahují z okolních lesů. Už několikrát mi kompletně zničili trávník před domem. Obvykle chodí v noci. Bachyně se selaty může být lidem nebezpečná,“ řekl Týdnu na severu Rostislav Dudkovič ze Sobotína.

Přemnožená divoká prasata myslivci nestíhají střílet. Podle Sobotínských je sice občas slyšet výstřel z lovecké zbraně, o plošné redukci divočáků se ale prý mluvit nedá. Do věci se vložil místní obecní úřad.

„Věc se snažíme řešit s příslušnými orgány. Najít rychlé a jednoduché řešení nebude snadné, jsme teprve na začátku,“ uvedla starostka Sobotína Iveta Fojtíková.

Divočákům teď začínají zlaté časy. Na polích zraje kukuřice, která pro ně představuje opravdovou lahůdku. Navíc se ve vysoké plodině dokážou rychle schovat. Po její sklizni však mohou potíže s divokými prasaty vygradovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.9.2019 19:04
Titulek: Divočáci
Autor: josef
47
Mám rozryto 3 metry od vhodu do domu. Píšete že občas je slyšet výstřel - no neví kde jsem z horní části sobotína a vystřelit jsem neslyšel nejméně půl roku. J8 to vidím jako naprosté selhání mysliveckých spolků, zajímají je jen lukrativnější odstřely. Je s podivem jak se dařilo stavy regulovat před 20 lety, takže divočáky to nebude - myslivci na to kašlou a bydlení v sobotíně se stává pomalu hororem, kdy v noci máte strach vyjít ven z domu - JE TO NORMÁLNÍ ?
Reagovat
Datum: 26.9.2019 06:20
Titulek: Re: Divočáci
Autor: Kraj
23
Možná je to nesmysl, ale zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Zkoušeli jste třeba plašit vzduchovkou? Kňourovi to snad nic neudělá, ale cítit by to mohl...
Reagovat
Datum: 26.9.2019 07:44
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
23
Stačí kulomet a můžou být hody!
Reagovat
Datum: 26.9.2019 13:25
Titulek: titul
Autor: lojza
24
Stačí když zajdeš na psychinu! Dostaneš silnější prášek a bude Ti hned fajn!
Reagovat
Datum: 28.9.2019 21:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pif a Paf se vzduchovkou
23
Nestačí, nejprve nezbytné aplikovat postřik vyráběný firmou Monsanto, kupříkladu Agent Orange, aby se přece nepálilo NazdařBůh do křoví. To dá rozum!
Reagovat
Datum: 26.9.2019 11:34
Titulek: Když to neumíte
Autor: Pif a Paf se vzduchovkou
15
žabaři s flintičkou, pozvěte si profíka:

https://www.youtube.com/watch?v=OjkWd8sqPn4
Reagovat
Datum: 29.9.2019 12:04
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
23
Na slovensku s tím mají taky problém,myslivci jsou tam staří-pohodlní a líní!Tak divočáci tam řádí o sto péro vic než ÉRO!
Reagovat

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.