KULTURA

Premiéra Aloise Nebela, v hlavní roli se šumperským rodákemVIDEO

2. října 2011, 00:00, téma DŽEMFEST, rejdakce
Premiéra Aloise Nebela, v hlavní roli se šumperským rodákem Šumperk - Už brzy uvede kino Oko premiéru filmu Alois Nebel za osobní účasti spisovatele Jaroslava Rudiše. Film vychází z komiksové předlohy a jeho děj je zasazen především do Jeseníků.
Hlavní roli výpravčího Aloise Nebela ztvárnil šumperský rodák Miroslav Krobot. Filmové představení, po jehož konci bude následovat beseda s tvůrci, se uskuteční ve středu 12. října od 19.30 hodin. Ve stejný den o půl druhé hodiny dříve, tedy v 18 hodin, se úspěšný spisovatel Jaroslav Rudiš představí také čtenářům Městské knihovny Šumperk, když zde uvede autorské čtení z románu Konec punku v Helsinkách. Filmové představení a autorské čtení jsou součástí doprovodného programu festivalu Džemfest, který se koná za finanční podpory města Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2011 10:01
Titulek: ?
Autor: Akrij
131
116
Co to má znamenat místo Horní Lipová je v hlášení Bílý potok a dále chybí Bartoňov.
Reagovat
Datum: 12.10.2011 10:05
Titulek: Re: ?
Autor: Lili
128
Ano, je to hlášeno protože nádraží v Bílém potoce není, tudíž je zasazeno místo Horní lipové... Jen podotknu, že je to skvělý film, ale každý ho nepochopí...
Reagovat
Datum: 3.10.2011 14:29
Titulek: Bílý potok
Autor: Anonym
113
je Horní Lipová????? Aha, já jsem chtěla napsat, že Bílá Voda (Weißwasser) nejsou Jeseníky, ale Rychlebské hory, že jo? Když se ve filmu neustále mluví o "jesenických mlhách".
Reagovat
Datum: 12.10.2011 08:25
Titulek: Re: Bílý potok
Autor: Anonym
111
105
... a Bílý potok (Weissbach) je nádraží v Isergebirge
Reagovat
Datum: 3.10.2011 14:36
Titulek: Není ten film takový
Autor: Anonym
124
celý nějaký pokřivený? Jako z Goebbelsova ministerstva propagandy? Vždyť Jeseníky jsou falešné (ve skutečnosti Altvatergebirge), Jeseník je falešný (do roku 1947 Frývaldov - Freiwaldau), obyvatelé Jesenicka jsou falešní (dosídlenci) atd. :-))
Reagovat
Datum: 17.10.2011 18:56
Titulek: Re: Není ten film takový
Autor: petr x
142
...no, pokud nevíte, o čem to celé je, nechte si tyhle exkurzy do historie pro Vám podobné Všeználky...
Reagovat
Datum: 17.10.2011 18:53
Titulek: Premiéra
Autor: petr x
122
121
...Alois Nebel je úžasný film. Dojem ale dost pokazil přístup pracovníků kina, kteří nebyli schopni při poruše promítacího zařízení hrdinně předstoupit před diváky a alespoň vysvětlit, proč je začátek posunut na neurčito. O omluvě ani nemluvím. Profit z toho mohl mít snad jen bufet...a když se konečně začalo - po více než půlhodině - promítat, uvaděčky to poněkud přehlédly a nejspíš čekaly, že si diváci sami zavřou hlavní dveře...nebo možná čekaly na aktivního udržbáře, který na začátku filmu - při jedné z nejpůsobivějších scén - obšťastňoval diváky poblikáváním baterky a tlumeným klením. Paní Holubářová, při vší úctě k Vaší práci pro likální kultůru, tohle byl opravdu debakl...
Reagovat
Datum: 18.10.2011 07:00
Titulek: Re: Premiéra
Autor: pa.ad
96
143
Začátek byl prostě stylový. Viděl jsi někdy výpravčího, že by vylezl na perón a cestujícím se omluvil za zpoždění vlaku? A tady o nic nešlo.. :-)
Reagovat
Datum: 20.10.2011 00:34
Titulek: kino
Autor: Horymir
149
100
No, ono to Sumpersky kino ma vubec super zamestnance. V lete jsme tam byli a po skonceni filmu nepockali ani az dobehne ta cast titulku, kde byly jeste zabery z filmu a proste to vypli a hnali nas ven. Nekteri divaci si chteli jeste pred cestou domu odskocit, v cemz je ovsem nemilosrdne vyrusila pani uvadecka, ktera zakerne vpadla na panske zachody a s halekanim "tak honem honem at vas tu nezavru" vsechny vyhnala ven. Odhadl bych, ze maximalne do 3 minut od chvile, kdy zacaly titulky, byly odchozi dvere z kina zamcene. Pani uvadecku by meli zamestnat nekde, kde by mohla ucit personal ruzneho druhu provadet rychle a bezproblemove evakuace.
A v kine by si mohli uvedomit, ze titulky jeste patri k filmu - nekdy je jeste i behem titulku na co koukat (a co poslouchat) a ne kazdy divak se chce dat hned na sileny uprk pryc.
Reagovat