KULTURA

Premiéra Aloise Nebela, v hlavní roli se šumperským rodákemVIDEO

2. října 2011, 00:00, téma DŽEMFEST, rejdakce
Premiéra Aloise Nebela, v hlavní roli se šumperským rodákem Šumperk - Už brzy uvede kino Oko premiéru filmu Alois Nebel za osobní účasti spisovatele Jaroslava Rudiše. Film vychází z komiksové předlohy a jeho děj je zasazen především do Jeseníků.
Hlavní roli výpravčího Aloise Nebela ztvárnil šumperský rodák Miroslav Krobot. Filmové představení, po jehož konci bude následovat beseda s tvůrci, se uskuteční ve středu 12. října od 19.30 hodin. Ve stejný den o půl druhé hodiny dříve, tedy v 18 hodin, se úspěšný spisovatel Jaroslav Rudiš představí také čtenářům Městské knihovny Šumperk, když zde uvede autorské čtení z románu Konec punku v Helsinkách. Filmové představení a autorské čtení jsou součástí doprovodného programu festivalu Džemfest, který se koná za finanční podpory města Šumperka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2011 10:01
Titulek: ?
Autor: Akrij
141
120
Co to má znamenat místo Horní Lipová je v hlášení Bílý potok a dále chybí Bartoňov.
Reagovat
Datum: 12.10.2011 10:05
Titulek: Re: ?
Autor: Lili
132
Ano, je to hlášeno protože nádraží v Bílém potoce není, tudíž je zasazeno místo Horní lipové... Jen podotknu, že je to skvělý film, ale každý ho nepochopí...
Reagovat
Datum: 3.10.2011 14:29
Titulek: Bílý potok
Autor: Anonym
127
104
je Horní Lipová????? Aha, já jsem chtěla napsat, že Bílá Voda (Weißwasser) nejsou Jeseníky, ale Rychlebské hory, že jo? Když se ve filmu neustále mluví o "jesenických mlhách".
Reagovat
Datum: 12.10.2011 08:25
Titulek: Re: Bílý potok
Autor: Anonym
122
114
... a Bílý potok (Weissbach) je nádraží v Isergebirge
Reagovat
Datum: 3.10.2011 14:36
Titulek: Není ten film takový
Autor: Anonym
132
celý nějaký pokřivený? Jako z Goebbelsova ministerstva propagandy? Vždyť Jeseníky jsou falešné (ve skutečnosti Altvatergebirge), Jeseník je falešný (do roku 1947 Frývaldov - Freiwaldau), obyvatelé Jesenicka jsou falešní (dosídlenci) atd. :-))
Reagovat
Datum: 17.10.2011 18:56
Titulek: Re: Není ten film takový
Autor: petr x
150
109
...no, pokud nevíte, o čem to celé je, nechte si tyhle exkurzy do historie pro Vám podobné Všeználky...
Reagovat
Datum: 17.10.2011 18:53
Titulek: Premiéra
Autor: petr x
128
131
...Alois Nebel je úžasný film. Dojem ale dost pokazil přístup pracovníků kina, kteří nebyli schopni při poruše promítacího zařízení hrdinně předstoupit před diváky a alespoň vysvětlit, proč je začátek posunut na neurčito. O omluvě ani nemluvím. Profit z toho mohl mít snad jen bufet...a když se konečně začalo - po více než půlhodině - promítat, uvaděčky to poněkud přehlédly a nejspíš čekaly, že si diváci sami zavřou hlavní dveře...nebo možná čekaly na aktivního udržbáře, který na začátku filmu - při jedné z nejpůsobivějších scén - obšťastňoval diváky poblikáváním baterky a tlumeným klením. Paní Holubářová, při vší úctě k Vaší práci pro likální kultůru, tohle byl opravdu debakl...
Reagovat
Datum: 18.10.2011 07:00
Titulek: Re: Premiéra
Autor: pa.ad
105
162
Začátek byl prostě stylový. Viděl jsi někdy výpravčího, že by vylezl na perón a cestujícím se omluvil za zpoždění vlaku? A tady o nic nešlo.. :-)
Reagovat
Datum: 20.10.2011 00:34
Titulek: kino
Autor: Horymir
156
110
No, ono to Sumpersky kino ma vubec super zamestnance. V lete jsme tam byli a po skonceni filmu nepockali ani az dobehne ta cast titulku, kde byly jeste zabery z filmu a proste to vypli a hnali nas ven. Nekteri divaci si chteli jeste pred cestou domu odskocit, v cemz je ovsem nemilosrdne vyrusila pani uvadecka, ktera zakerne vpadla na panske zachody a s halekanim "tak honem honem at vas tu nezavru" vsechny vyhnala ven. Odhadl bych, ze maximalne do 3 minut od chvile, kdy zacaly titulky, byly odchozi dvere z kina zamcene. Pani uvadecku by meli zamestnat nekde, kde by mohla ucit personal ruzneho druhu provadet rychle a bezproblemove evakuace.
A v kine by si mohli uvedomit, ze titulky jeste patri k filmu - nekdy je jeste i behem titulku na co koukat (a co poslouchat) a ne kazdy divak se chce dat hned na sileny uprk pryc.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.