KULTURA

Dnes přichází do kina Oko film Ve stínu

13. září 2012, 12:00, redakce, Kamil Navrátil
Dnes přichází do kina Oko film Ve stínu Šumperk – Premiéra dlouho očekávaného filmu Davida Ondříčka Ve stínu v hlavních rolích s Ivanem Trojanem a Sebastianem Kochem rozzáří plátna kin 13. září. Splní snímek ambiciózní očekávání a bude nominován na Oscara? Distributor nasadil vysokou cenu, ale díky slevě se bude v Šumperku hrát už ve středu 19. září za 120 Kč.
Napínavý kriminální příběh se odehrává v Československu 50. let. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty.

Režisér David Ondříček k obsazení Sebastiana Kocha řekl, že dopředu věděl, že by se pro tuto roli hodil. Herec poměrně rychle vzkázal po agentovi, že se mu scénář líbí. Bohužel těžkosti s financováním filmu odložily natáčení a vypadalo to, že Koch od filmování ustoupí, protože mu unikaly další zajímavé nabídky. „Sebastian Koch je pro mě velkým vítězstvím,“ podotkl k obsazení herce oscarového snímku Životy těch druhých Ondříček. „Jel jsem ho osobně přesvědčit do Berlína, že peníze na natáčení máme a že můžeme začít,“ dodal Ondříček.

„Líčení na závěrečnou scénu trvalo tři hodiny,“ řekl představitel hlavní role Ivan Trojan a doplnil, že na studené podlaze do něj nejvíc vstoupil pocit lidí, kteří zažili výslechy. „Film je hold lidem, kteří si tím prošli," poznamenal Trojan.

Snímek Ve stínu hraje kino Oko Šumperk ve čtvrtek 13. 9., v pátek 14. 9., v sobotu 15. 9. a v neděli 16. 9. v 18 hodin. V pátek 14. 9., v sobotu 15. 9, v. neděli 16. 9., v pondělí 17. 9., v úterý 18. 9. a ve středu 19. 9 ve 20 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2012 21:46
Titulek: Podle recenzí uvízli v prvním plánu
Autor: ++++++++
60
174
Film jsem ještě neviděla, ale podle mě to bude něco jako Zdivočelá země. Recenzenti píšou, že slabinou filmu je schematismus a předvídatelná vykonstruovanost symbolických figur pohnuté historie země. Režisér David Ondříček nedokáže dobu zachytit nějak dvojznačně, vždyť v 50. letech nadpoloviční většina národa Gottwaldovu KSČ buď volila nebo s ní sympatizovala. A "špatní" byli lidé jako kapitán Hakl, chtěli přece zkazit nadšeným mladým pokrokovým komunistům jejich budovatelské dílo, ne? Taky si myslím, že film noir stylově definuje nejen šerosvit, ale i ambivalentní, chybující hlavní hrdina, jak si mohl Ondříček najít v každé filmové encyklopedii.
Reagovat
Datum: 12.9.2012 23:18
Titulek: :-P
Autor: :-P
61
Ivan Trojan a David Švehlík. kteří hrají "Ve stínu", podepsali petici na podporu církevních restitucí, tak to néé, fuj.
Reagovat
Datum: 15.9.2012 13:55
Titulek: Je to trhak ale
Autor: Omacka
66
v době krize na kino nemam. Filmaři, udělejte film o úpadku CR po sametu !
Reagovat