SPORT

PŘEKVAPIVÉ DRAMA: ostravský obr se strachoval, naháněl ho šumperský trpaslík

2. prosince 2015, 15:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
PŘEKVAPIVÉ DRAMA: ostravský obr se strachoval, naháněl ho šumperský trpaslík Šumperk - Znovu to měla být nerovná přetahovaná mezi trpaslíkem a obrem. Florbalisté Šumperka si plnili závěrečné pohárové povinnosti a proti ostravskému FBC se jim moc šancí nedávalo. Jistý vítěz jedné z osmifinálových skupin byl obrovským favoritem.
 ČESKÝ POHÁR
ASPER ŠUMPERK – FBC OSTRAVA 5:6 (1:5, 0:0, 4:1)

Po úvodní třetině to notně zavánělo tím, že sebevědomí hosté splní svoji zápasovou roli s lehkostí, kterou se v hale na gymnáziu před několika týdny prezentovaly suverénní Vítkovice. Ostrava divizního soupeře nešetřila a preventivně ho profackovala pěti bolestivými zásahy, přičemž sama kapitulovala pouze jednou. Ustrašený Asper si koledoval o pořádný příděl. „Prvních dvacet minut jsme na hřišti prospali. Pomohla nám promluva v šatně, na naší straně nastoupil úplně jiný tým. Troufnu si říct, že od té chvíle jsme byli možná i mírně lepší,“ uvedl trenér Šumperka Michal Šíma.
Sympatická snaha jeho mužstva nezůstala bez odezvy. Do konce špatně rozehraného střetnutí povolilo Severomoravanům jediný gól a ještě ho dostalo po situaci, která nastala při vyloučení Mrázka.
Šumperští florbalisté získávali čím dál pevnější půdu pod nohama. Projevilo se to i na skóre. Od stavu 2:6 pálili ostrými náboji pouze oni. A to hned třikrát, v čase 58:45 to bylo jen o gól. „Škoda, že jsme to nedotáhli k remíze. Ale to už bychom asi chtěli moc. Každopádně to byl další povedený pohárový večer,“ pochvaloval si kouč Šíma.
Ve čtvrtek poprvé postrádal Petra Matěje. Elitní týmový forvard nabral v minulých dnech směr Nový Zéland, kam se vydal za prací a poznáváním. „Přišli jsme tím o tři až čtyři kanadské body na zápas. S ním v sestavě jsme jednoznačně silnější,“ poukazoval na důležitou ztrátu jiný člen sehraného útoku Jiří Trávníček. Matějovo místo zastoupila mladá krev, větší prostor k vyniknutí dostal sedmnáctiletý talent Daniel Venouš.
Ostravskou pěchotu vedl na bojiště trenérský generál Martin Smeták. Bývalému hokejovému chasníkovi z Vítkovic se pochopitelně nejvíce zamlouval průběh zahajovací periody. „Odehráli jsme ji výborně. Z naší převahy pramenily vytvořené příležitosti, které jsme dokázali proměňovat. Vlastně jsme si vypracovali rozhodující náskok. Šumperk zaslouží pochvalu za to, že to nezabalil a dál bojoval. Vyrovnal hru a málem i skóre. Nakonec to bylo dramatičtější, než jsme si přáli,“ bilancoval Smeták.

BRANKY: 2. Cirkl (Macháček) – 0:1, 7. Klečka (Lipový) – 0:2, 11. Šimčík (Ivan) – 0:3, 12. Chladil (Dohnal) – 1:3, 17. Pastor (Svačinka) – 1:4, 19. Šimíček (Pastor) – 1:5, 41. Trávníček (Zapletal) – 2:5, 56. Svačinka (Cirkl) – 2:6, 56. Pudil (Zach) – 3:6, 57. Trávníček (Mrázek) – 4:6, 59. Kamler (Mrázek) – 5:6. Vyloučení 2:0, využití 0:1, střely na bránu 23:26, 150 diváků.
ASPER ŠUMPERK: Vašíček – Zapletal, J. Gruntorád, Maus, Kamler, Dohnal, Mrázek – D. Venouš, M. Šíma, Trávníček – Pudil, Zach, Chladil – T. Křivohlávek, Jáně, Paloušek.

VYTĚŽILO SE MAXIMUM

Byla to jízda, která se do klubových dějin zanese výrazným písmem. Hráči Asperu dopsali zatím nejúspěšnější kapitolu ve své historii. V poháru České pojišťovny si mohli užívat a lebedit ve vybrané společnosti šestnácti nejlepších týmů, a to jako jediný divizní zástupce! „Pro všechny to byla obrovská zkušenost se spoustou nezapomenutelných zážitků. Už jen to, že jsme měli možnost nastupovat proti takhle silným soupeřům z nejkvalitnějších soutěží, je pro nás velmi cenné. Samostatnou kapitolou byla odezva ze strany diváků, speciálně pak v případě svátečního souboje s Vítkovicemi. Zahrát si před tolika lidmi je něco neskutečného,“ nezastíral produktivní křídelník prvního útoku Jiří Trávníček. „Zásluhou poháru jsme se mohli zviditelnit a polepšit si i po ekonomické stránce. Získali jsme nové sponzory, kterým se líbilo, jaký je v Šumperku o náš sport zájem. Protože se chtěli stát součástí naší společné rodiny, rozhodli se, že nás podpoří. Jsme za to obrovsky rádi,“ pochlubil se Trávníček.
Florbalový Asper je nově i ve hře o cenu města. Nominaci si vysloužil v kategorii, v níž se vyhlašuje skokanský objev roku.

POHÁROVÉ RESUMÉ


PRVNÍ KOLO: Šumperk - Třinec 3:2 (Trávníček 2, Pudil), Šumperk - Krnov 3:3 (Pudil, Mrázek, Matěj), Šumperk – Hlučín 6:4 (Mrázek 4, Matěj, Trávníček), Šumperk - Frenštát 9:6 (Trávníček 3, Matěj 2, Šíma, Mrázek, Pudil, Chladil).
DRUHÉ KOLO: Šumperk - Holešov 8:5 (Trávníček 3, Kováč, Venouš, Chladil, Mrázek, Šíma).
TŘETÍ KOLO: Šumperk – Letka Ostrava 9:6 (Matěj 3, Trávníček 2, Šíma, Mrázek, Chladil, Venouš).
ČTVRTÉ KOLO: Šumperk - Zlín 4:3 (Matěj 2, Maus, Trávníček).
PÁTÉ KOLO: Šumperk - Opava 7:2 (Trávníček 3, Matěj, Šíma, Venouš, Mrázek).
OSMIFINÁLE
: Šumperk - Vítkovice 5:14 (Chladil 2, Matěj, Šíma, Venouš), Šumperk - Havířov 8:10 (Kováč 2, Křivohlávek, Matěj, Venouš, Trávníček, Šíma, Gruntorád), Šumperk – FBC Ostrava 5:6 (Trávníček 2, Chladil, Pudil, Kamler).


Foto: Petr Fišer
Hrající trenér Šumperka Michal Šíma dokázal v pohárovém příběhu se svým týmem velké věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2015 03:45
Titulek: Dochází u tohoto sportu
Autor: Xak
212
219
také ke rvačkám a výtržnostem diváků? Asi moc ne. Proč?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.