SPORT

PŘEKVAPIVÉ DRAMA: ostravský obr se strachoval, naháněl ho šumperský trpaslík

2. prosince 2015, 15:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
PŘEKVAPIVÉ DRAMA: ostravský obr se strachoval, naháněl ho šumperský trpaslík Šumperk - Znovu to měla být nerovná přetahovaná mezi trpaslíkem a obrem. Florbalisté Šumperka si plnili závěrečné pohárové povinnosti a proti ostravskému FBC se jim moc šancí nedávalo. Jistý vítěz jedné z osmifinálových skupin byl obrovským favoritem.
 ČESKÝ POHÁR
ASPER ŠUMPERK – FBC OSTRAVA 5:6 (1:5, 0:0, 4:1)

Po úvodní třetině to notně zavánělo tím, že sebevědomí hosté splní svoji zápasovou roli s lehkostí, kterou se v hale na gymnáziu před několika týdny prezentovaly suverénní Vítkovice. Ostrava divizního soupeře nešetřila a preventivně ho profackovala pěti bolestivými zásahy, přičemž sama kapitulovala pouze jednou. Ustrašený Asper si koledoval o pořádný příděl. „Prvních dvacet minut jsme na hřišti prospali. Pomohla nám promluva v šatně, na naší straně nastoupil úplně jiný tým. Troufnu si říct, že od té chvíle jsme byli možná i mírně lepší,“ uvedl trenér Šumperka Michal Šíma.
Sympatická snaha jeho mužstva nezůstala bez odezvy. Do konce špatně rozehraného střetnutí povolilo Severomoravanům jediný gól a ještě ho dostalo po situaci, která nastala při vyloučení Mrázka.
Šumperští florbalisté získávali čím dál pevnější půdu pod nohama. Projevilo se to i na skóre. Od stavu 2:6 pálili ostrými náboji pouze oni. A to hned třikrát, v čase 58:45 to bylo jen o gól. „Škoda, že jsme to nedotáhli k remíze. Ale to už bychom asi chtěli moc. Každopádně to byl další povedený pohárový večer,“ pochvaloval si kouč Šíma.
Ve čtvrtek poprvé postrádal Petra Matěje. Elitní týmový forvard nabral v minulých dnech směr Nový Zéland, kam se vydal za prací a poznáváním. „Přišli jsme tím o tři až čtyři kanadské body na zápas. S ním v sestavě jsme jednoznačně silnější,“ poukazoval na důležitou ztrátu jiný člen sehraného útoku Jiří Trávníček. Matějovo místo zastoupila mladá krev, větší prostor k vyniknutí dostal sedmnáctiletý talent Daniel Venouš.
Ostravskou pěchotu vedl na bojiště trenérský generál Martin Smeták. Bývalému hokejovému chasníkovi z Vítkovic se pochopitelně nejvíce zamlouval průběh zahajovací periody. „Odehráli jsme ji výborně. Z naší převahy pramenily vytvořené příležitosti, které jsme dokázali proměňovat. Vlastně jsme si vypracovali rozhodující náskok. Šumperk zaslouží pochvalu za to, že to nezabalil a dál bojoval. Vyrovnal hru a málem i skóre. Nakonec to bylo dramatičtější, než jsme si přáli,“ bilancoval Smeták.

BRANKY: 2. Cirkl (Macháček) – 0:1, 7. Klečka (Lipový) – 0:2, 11. Šimčík (Ivan) – 0:3, 12. Chladil (Dohnal) – 1:3, 17. Pastor (Svačinka) – 1:4, 19. Šimíček (Pastor) – 1:5, 41. Trávníček (Zapletal) – 2:5, 56. Svačinka (Cirkl) – 2:6, 56. Pudil (Zach) – 3:6, 57. Trávníček (Mrázek) – 4:6, 59. Kamler (Mrázek) – 5:6. Vyloučení 2:0, využití 0:1, střely na bránu 23:26, 150 diváků.
ASPER ŠUMPERK: Vašíček – Zapletal, J. Gruntorád, Maus, Kamler, Dohnal, Mrázek – D. Venouš, M. Šíma, Trávníček – Pudil, Zach, Chladil – T. Křivohlávek, Jáně, Paloušek.

VYTĚŽILO SE MAXIMUM

Byla to jízda, která se do klubových dějin zanese výrazným písmem. Hráči Asperu dopsali zatím nejúspěšnější kapitolu ve své historii. V poháru České pojišťovny si mohli užívat a lebedit ve vybrané společnosti šestnácti nejlepších týmů, a to jako jediný divizní zástupce! „Pro všechny to byla obrovská zkušenost se spoustou nezapomenutelných zážitků. Už jen to, že jsme měli možnost nastupovat proti takhle silným soupeřům z nejkvalitnějších soutěží, je pro nás velmi cenné. Samostatnou kapitolou byla odezva ze strany diváků, speciálně pak v případě svátečního souboje s Vítkovicemi. Zahrát si před tolika lidmi je něco neskutečného,“ nezastíral produktivní křídelník prvního útoku Jiří Trávníček. „Zásluhou poháru jsme se mohli zviditelnit a polepšit si i po ekonomické stránce. Získali jsme nové sponzory, kterým se líbilo, jaký je v Šumperku o náš sport zájem. Protože se chtěli stát součástí naší společné rodiny, rozhodli se, že nás podpoří. Jsme za to obrovsky rádi,“ pochlubil se Trávníček.
Florbalový Asper je nově i ve hře o cenu města. Nominaci si vysloužil v kategorii, v níž se vyhlašuje skokanský objev roku.

POHÁROVÉ RESUMÉ


PRVNÍ KOLO: Šumperk - Třinec 3:2 (Trávníček 2, Pudil), Šumperk - Krnov 3:3 (Pudil, Mrázek, Matěj), Šumperk – Hlučín 6:4 (Mrázek 4, Matěj, Trávníček), Šumperk - Frenštát 9:6 (Trávníček 3, Matěj 2, Šíma, Mrázek, Pudil, Chladil).
DRUHÉ KOLO: Šumperk - Holešov 8:5 (Trávníček 3, Kováč, Venouš, Chladil, Mrázek, Šíma).
TŘETÍ KOLO: Šumperk – Letka Ostrava 9:6 (Matěj 3, Trávníček 2, Šíma, Mrázek, Chladil, Venouš).
ČTVRTÉ KOLO: Šumperk - Zlín 4:3 (Matěj 2, Maus, Trávníček).
PÁTÉ KOLO: Šumperk - Opava 7:2 (Trávníček 3, Matěj, Šíma, Venouš, Mrázek).
OSMIFINÁLE
: Šumperk - Vítkovice 5:14 (Chladil 2, Matěj, Šíma, Venouš), Šumperk - Havířov 8:10 (Kováč 2, Křivohlávek, Matěj, Venouš, Trávníček, Šíma, Gruntorád), Šumperk – FBC Ostrava 5:6 (Trávníček 2, Chladil, Pudil, Kamler).


Foto: Petr Fišer
Hrající trenér Šumperka Michal Šíma dokázal v pohárovém příběhu se svým týmem velké věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2015 03:45
Titulek: Dochází u tohoto sportu
Autor: Xak
216
220
také ke rvačkám a výtržnostem diváků? Asi moc ne. Proč?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.