SPORT

PŘEKVAPENÍ! Trenérský kapitán Bohdan Hecl opustil vlajkovou loď fotbalového Šumperka. „Už mi nezbývalo tolik sil znovu se vším bojovat,“ odhalil bez okolků

28. září 2016, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
PŘEKVAPENÍ! Trenérský kapitán Bohdan Hecl opustil vlajkovou loď fotbalového Šumperka. „Už mi nezbývalo tolik sil znovu se vším bojovat,“ odhalil bez okolků Šumperk - Bohdan Hecl skončil u šumperských fotbalistů jako hlavní kouč A týmu. Po sérii tří divizních porážek za sebou na svůj post rezignoval v první polovině minulého týdne. „Začínal jsem na sobě cítit, že by to z mé strany už nebylo ono. Moje myšlenky by byly někde jinde, což dost dobře nejde. Poprvé, co ve fotbale pracuju, jsem se rozhodl myslet i na sebe,“ svěřoval se v otevřené zpovědi. Trenérskou taktovku po něm převzal Petr Strnad.

 Jeden ze stěžejních strůjců velkolepé jarní jízdy, která po špatném podzimu vedla k bezpečné záchraně, dokázal s mladým mužstvem obdivuhodné kousky. „Přebíral jsem ho ve chvíli, kdy prakticky netrénovalo a mělo velmi špatnou morálku. Neutěšenou situaci se nám podařilo zkonsolidovat, vylepšit a zvrátit, ve druhé polovině předchozí sezóny nám vycházelo skoro všechno. Vyhýbala se nám zranění, dařilo se nám herně i výsledkově. Nejspíš až postupem času každému dojde, že to nebyla žádná malá věc,“ vrátil se o pár měsíců zpátky. „Tým je momentálně v lepším stavu, než když jsem se ho loni ujal. Pevně jsem doufal, že se nás boje o udržení přestanou týkat, jenže realita je bohužel jiná. Zranil se Martin Kreizl, který patří z pozice brankářské jedničky mezi naše klíčové hráče. Stejně jako Mira Podhorný a Honza Nimrichtr. Když vám kvůli zdravotním komplikacím vypadnou důležité součásti družstva a ještě k tomu s velmi dobrou aktuální formou, většinou se to projeví,“ posteskl si Hecl. Jak sám prozradil, u mužského celku chtěl skončit už v létě. „Že odstoupím, jsem avizoval s předstihem. Ať už by to dopadlo jakkoliv. Nikdo jiný se ale nesehnal, tak jsem nakonec kývl, že budu pokračovat. Za mým současným rozhodnutím stojí více aspektů dohromady. Pokud hrajete o holý život, tlak na trenéra je obrovský. U mě je všechno umocněné tím, že se řadu let pohybuju i ve vedení klubu a že mám časově náročnou práci. Navíc mě v listopadu čeká operace, díky níž budu nefunkční několik měsíců. Doktor mě na posledním vyšetření upozorňoval, že musím být před zákrokem v uspokojivém fyzickém a hlavně psychickém stavu. Nepovedený vstup do sezóny mi bral velké množství energie, už mi nezbývalo tolik sil znovu se vším bojovat. Zvlášť když máte marodku narvanou k prasknutí a sehnat adekvátní posily není jednoduché,“ prohlásil bez okolků. „Proto jsem přemýšlel, jak to co možná nejlíp vyřešit,“ dodal ustaraným hlasem.
V Šumperku zvolili variantu se střídáním stráží. Bohdan Hecl se vrátil k mládeži a přesunul se k týmu U14. Místo něj se přestěhoval do šatny áčka Petr Strnad. „Jsem rád, že na to kývnul. V podstatě jsme si jen vyměnili role. Co bude dál, to je teď předčasné řešit. Je to zkušený trenér, jehož příchod by pro mančaft mohl představovat vítaný impuls. Všichni věříme, že kluky nakopne, začnou pravidelněji bodovat a že bude jejich pozice při podzimním účtování záchranářsky hratelná,“ doufal za celý klub Hecl. Podle něj by případná ztráta divize představovala velký krok zpátky. „Svět by se určitě nezbořil. Naše snaha a úsilí ale směřují k tomu, abychom hráli na odpovídající úrovni, naši mladí odchovanci se pořád zlepšovali a časem se třeba propracovali někam do vyšší soutěže. Vedeme je tak, aby všechno zvládli. Ročník 1998 je ještě lepší než ten předchozí, šikovně se jeví i devětadevadesátky. I proto se musí pro udržení v divizi udělat maximum,“ burcoval oddílový patriot.


Foto: Petr Fišer

Bohdan Hecl už není trenérem mužského áčka fotbalového Šumperka. Ve funkci hlavního kormidelníka jej vystřídal Petr Strnad, asistentem zůstává Zdeněk Opravil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.