ZPRAVODAJSTVÍ

Překvapení. Radní odmítli tibetskou vlajku

8. března 2016, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Až napodruhé se podařilo prosadit vyvěšení tibetské vlajky v Šumperku. Při prvním hlasování se totiž nesešlo dost členů městské rady, kteří by tento krok podpořili. Proti byli z velké části zástupci sociální demokracie. Vyvěšením tibetské vlajky si lidé po celém světě připomínají desetitisíce obětí Čínou potlačeného povstání v Tibetu.

 „Při první schůzi rady nedostal návrh na vyvěšení dostatek hlasů, druhého zasedání se již účastnilo více radních a vyvěšení tibetské vlajky tak prošlo. Pro bylo sedm a proti dva radní,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub.
Podle informací Týdne na severu hlasovala proti vyvěšování vlajky část zástupců levicových stran. Roli v tom údajně sehrál i názor prezidenta Zemana, který prosazuje užší spolupráci s totalitní Čínou, jíž se podobné aktivity českých měst ani trochu nelíbí.
Kromě Tibetu i NATO
„U nás vyvěšujeme vlajku již několik let, ani o tom pokaždé znovu nehlasujeme. Je to samozřejmost, v Tibetu se situace nemění,“ uvedl starosta Libiny Tomáš Kobza. Také Zábřeh patří mezi tradiční příznivce této akce, a proto ani tam letos vlajka Tibetu chybět nebude. „Navíc letos poprvé vyvěsíme i vlajku NATO, a to v sobotu 12. března, na kdy připadá den vstupu ČR do NATO. Tuto událost chápeme jako velmi důležitou pro naši zemi,“ upozorňuje starosta Zábřeha František John.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.3.2016 07:25
Titulek: jak jinak
Autor: aNONYM
119
105
Já to tušil. Zemanova hlava v čínské zadnici je lákavá vidina i pro zdejší papaláše.
Reagovat
Datum: 8.3.2016 07:33
Titulek: Vlajka Tibetu a naši radní
Autor: Laďa
99
Asi se nechá předpokládat, kdo byl proti. Vzhledem k tomu, že bychom měli znát názory svých zastupitelů, divím se, že některé výsledky voleb nejsou adresné. No a je mi čím dál divnější, proč většina radních schvaluje setrvání Brože ve funkci i když měl jako předseda správní rady PMŠ udělat stop při rozkrádání městské pokladny a majetku.???????? Že by????? Myslíte si, že všichni radní to s lidmi myslí dobře????? Příště asi některé výsledky hlasování zveřejním já.
Reagovat
Datum: 8.3.2016 08:51
Titulek: Ach jo
Autor: kinderman
88
Zaprvé- ten titulek je zavádějící, zadruhé- panda v Zoo Parku v Rapotíně asi tím pádem nebude. A já se tolik těšil :-)
Reagovat
Datum: 8.3.2016 10:55
Titulek: Jaká je pravda?
Autor: LH
98
Většina lidi vidí Tibet možná jinak než jaká je realita..... zadejte do vyhledávače "pravda o Tibetu" nebo odkaz: http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji
Reagovat
Datum: 8.3.2016 11:32
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: Tajnej
98
Jdou po tobě tajní z rozkazu vládnoucích elit. A pozor, dneska budou zase práškovat :-)
Reagovat
Datum: 8.3.2016 13:02
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: aNONYM
96
Toto už se dávno ví, ale to se dělo a děje v celé Asii. Myslíte, že v Číně je to lepší? Nikdo neříká, že Tibet byl svatý, ale je to důvod k agresi? Samozřejmě není.
Reagovat
Datum: 10.3.2016 14:49
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: Pavel
86
Představte si takovou pravdu, válku vyhraje Hitler a v Čechách, na Moravě a ve Slezku všichni mluví světovým jazykem němčinou, zem protínají kvalitní dálnice od severu k jihu a od západu na východ, stejně tak protínají zem rychlodráhy železnice a pražské letiště Adolfa Hitlera má spojení s celým světem a je záložní letiště pro Berlín. Korunovační klenoty jsou pro jistotu uloženy v Říšské bance. Všichni obyvatelé jsou spokojeni a ti co nejsou jsou pro jistotu uklizeni na Sibiř, aby neotravovali život spokojeným obyvatelům. A když někde daleko ve světě někdo vyvěsí bývalou vlajku Československa, tak nejaký "uvědomělý" občan odkáže na odkaz na internetu "pravda o zemích Čech a Moravy", kde se bude představovat budování moderní země Čech a Moravy pod patronací Velkoněmecké říše.
Ptá se někdo obyčejných obyvatel Tibetu co chtějí oni?
Reagovat
Datum: 10.3.2016 18:01
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: LH
57
Ale ne, vy tady píšete úplný fantasmagorie (nicméně ve 40letech k tomu bylo hodně blízko) ale v Tibet je/byl postaven na práci otroků ale my známe jen ten krásnej obrázek, mnichy,dalajlámu,třepotání vlaječek ve větru, hory a kláštery, nic víc že ano?, jde o to že Tibet má rub a líc, líc který známe a rub o kterým se nikdo nic moc nedozví. Najděte si něco o historii Tibetu hlavně 20století, 5% obyvatelstva bylo panstvo který vlastnilo všechno, zbytek na ně makal.
Reagovat
Datum: 10.3.2016 18:07
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: LH
104
Takže mám vyvěšovat vlajku Tibetu který je vybudován na krvi,potu a smrti otroků? jestli ano tak to můžu rovnou vyvěsit 8.5 vlajku tehdejšího SSSR a tady bych i viděl důvod proč ji vyvěsit, protože bez nich by jsme pořád ještě byly Böhmen und Mähren ale Stalinovy čistky a 1968 to dost kazí....
Reagovat
Datum: 13.3.2016 16:16
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: Pavel
86
Nikdo Vás vlajku vyvěsit nenutí, jen já nebudu tvrdit, že Čína Tibet osvobodila. Stejně tak Rusko neosvobodilo Krym. Obojímu se říká okupace.
Reagovat
Datum: 14.3.2016 17:24
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: LH
95
Chtěl jsem poukázat na to že Tibet rozhodně nepatří k zemím za který by se měla vyvěšovat vlajka, asi nebylo lehké tam žít, možná anexe Čínou spíš většině obyvatel pomohla, jen lámům ne. Chce si to jen sundat růžový brýle a nevytrhávat část historie z celku.
Reagovat
Datum: 17.3.2016 19:34
Titulek: Re: Jaká je pravda?
Autor: Pavel
99
Pročetl jsem si Vaše příspěvky a musím konstatovat, že je zbytečné s Vámi diskutovat. Vy to máte soudružsky nalajnované, nepřítel je na západě, přítel na východě.
Jen několik otázek:
1. Proč ta Vaše opěvovaná Čína za pár let po Tibetu útočila na Usuri.
2. Proč po osvobození Československa Rudou armádou následovalo odvlečení tisíců obyvatel na Sibiř, vyrabování uranu a dalšího a okupace v 68. Tak si nepočíná osvoboditel, ale okupant.
Reagovat
Datum: 13.3.2016 17:17
Titulek: Američané přešlapovali na demarkační čáře Re:
Autor: Argonaut
91
Bez CCCP bychom nebyli B.u.M., anóbrž součástí americké (chcete-li demokratické) zóny. Sféry vlivu si takto imperialisticky, dávno před "osvobozením" rozdělili Roosevelt se Stalinem, za skřípění Churchillových zubů (právě na tom Krymu). Nekompromisní Pattonova armáda byla v Čechách, navíc po týdenním čekání na posunutí demarkační linie, 6. května a nebýt umělé demarkační linie, byl by to právě Patton, kdo by osvobodil Prahu a to o týden dříve...

A usoplený šprtáček Klausů by si ani neškrtl s tou svojí báchorkou, jak dovalil na barikádu tu svoji ukradenou kostku...
Reagovat
Datum: 14.3.2016 17:38
Titulek: Re: Američané přešlapovali na demarkační čáře
Autor: LH
75
Böhmen und Mähren, vznik 16.3 1939, vůbec nevím jakou to má mít souvislost s CCCP a už vůbec ne s demarkační linií když válka v době vzniku protektorátu ještě ani nezačala, tím pádem si Roosevelt se Stalinem neměli co rozdělovat. Útok na CCCP začal až 2 a čtvrt roku po vzniku protektorátu, Hitler se Stalinem spolupracovali a připravovala se smlouva o neútočení....
Reagovat
Datum: 14.3.2016 19:47
Titulek: Re: Američané přešlapovali na demarkační
Autor: Argonaut
115
tak si laskavě po sobě přečti, cos napsal a na co je tudíž reagováno - citace LH: "...bez CCCP by jsme pořád ještě byly Böhmen und Mähren..." Abys věděl...
Reagovat
Datum: 14.3.2016 20:42
Titulek: Re: Američané přešlapovali na demarkační
Autor: LH
109
A kdo myslíte že zasadil Němcům rozhodující úder? Od zimy/jara 1943 je hnaly zpátky do Německa, nebýt toho tak vylodění v Normandii (až 6/1944) by bylo asi neúspěšné nebo by vůbec nebylo ale protože na východě dostával Hitler dost na frak tak musel soustředit síly především tam a v západní evropě to bylo o to jednodušší, spojenci prostě do evropy museli jinak by ji Stalin prošel až do Portugalska. Nebýt toho že CCCP začalo Wermacht drtit a tím bylo možné otevřít na západě další frontu by jsme pořád ještě byly Böhmen und Mähren. CCCP by Evropu nakonec osvobodil celou ale to si nedokážu představit co by se dělo, to by byl lepší ten Protektorát. Bez CCCP by jsme pořád ještě byly Böhmen und Mähren... A podívejte se kde byla Rudá armáda když se Spojenci vyloďovali, (skoro v Polsku a na Slovensku)
Reagovat
Datum: 14.3.2016 22:20
Titulek: Američané přešlapovali na demarkační
Autor: Argonaut
111
123
Jestli si myslíte, že myslíte, tak raději nemyslete a doplňte si do té Vaší pomatené chronologie 3 data:

16. březen 1939 - výnosem Adolfa Hitlera vyhlášen protektorát B.u.M.
23. srpen 1939 - uzavření smlouvy o přátelství mezi CCCP a fašistickým Německem
17. září 1939 - CCCP vojensky napadl Polsko

Poté, kdy nacistické Německo přepadlo 1. září 1939 Polsko a rozpoutalo tak druhou světovou válku v Evropě, se k jeho útoku v souladu s předchozími dohodami připojil dne 17. září i Sovětský svaz. Ten následně získal kromě území a porobeného obyvatelstva asi 15 000 polských válečných zajatců důstojnických hodností, k nimž připojil ještě asi 10 000 příslušníků inteligence (většinou rezervistů) zajatých mimo bojové operace.

Víte co CCCP s těmito protifašistickými důstojníky a s touto polskou protihitlerovskou elitou národa provedl?
Reagovat
Datum: 15.3.2016 06:15
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: petr x
96
128
Proboha, to je ale blábol...REJ toho snese fakt hodně.
Reagovat
Datum: 15.3.2016 08:33
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: LH
118
Ach jo, argonaute nasedni na svou loď a odpluj. Chybí mi tam 3 datumy? tak to jsi asi nečetl příspěvek vyš, začíná 16.3..... ale jinak to pěkně motáš, nevim co mají mít ty tvoje datumy společnýho s koncem protektorátu, ať chceš nebo ne tak zásadní zásluhu na osvobození maji rudí a kruta zima 42/43, bez tohoto by žádnej den D nemohl proběhnout, stejně jako konec protektorátu.
Reagovat
Datum: 15.3.2016 09:08
Titulek: Američané přešlapovali na
Autor: Argonaut
118
Ano chybí Vám chronologické souvislosti a IQ, ze kterých by Vám vyplynula hloupost Vašeho blábolivého tvrzení: "...bez CCCP by jsme pořád ještě byly Böhmen und Mähren..."
Reagovat
Datum: 15.3.2016 09:54
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: LH
130
Já právě myslim že nízké IQ bude Váš problém. Nebo si snad myslíte že kdyby se situace průběhu války výrazně neotočila v roce 43 ve prospěch SSSR že by byl někdo kdo by mohl Evropu osvobodit? Spojenci jen přistoupili do rozjetýho vlaku v době kdy to rusáci měli na Slovensko kousek a Německa armáda byla timto dost oslabena. Historie je sice napsána a dána ale co myslite že by následovalo když by SSSR byl vr 1943 poražen a jakékoliv vylodění by bylo skoro beznadějne?
Reagovat
Datum: 15.3.2016 10:21
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: LH
133
Ale taky rozhodne nepopírám že v úmyslu Stalina nebylo Evropu osvobodit ale zabrat a jen díky tomu že se to celé v roce 43 otočilo ve prospěch SSSR mohl proběhnout den D a rusáci měli ze západu protiváhu. Myslím že to co jsem napsal před asi moc nečtete protože váš datum 17.9 a to co píšete potom nemá s koncem protektorátu žádnou souvislost a je to jen jedna smutna ale ne nijak významna epizoda dějin.
Reagovat
Datum: 15.3.2016 17:59
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: LH
127
A ještě by jsme si taky měli připomenout čím jsou významné dnešní dny 15 a 16.3 a proč vlastně protektorát vznikl, to k nám vkročila Německá vojska a vznikl díky tomu že nás Velká Británie, Francie a Itálie hodila Hitlerovi do chřtánu...
Reagovat
Datum: 15.3.2016 19:53
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: aNONYM
115
Cože? I ti hodní italští fašisté nás nechali Hitlerovi napospas?
Reagovat
Datum: 15.3.2016 20:28
Titulek: Re: Američané přešlapovali na
Autor: Bohuslávek Chamberlain
67
103
Dalším častým mýtem tradovaným v souvislosti s Mnichovskou dohodou je, že tam rozhodovaly Německo, Itálie, Francie a Británie o nás bez nás. To však vychází z toho, že text smlouvy nikdo nečetl. Podle ní totiž jmenované velmoci pouze slibují, že uznají řešení, na kterém se Německo s Československem pokojně dohodnou a zdrží se násilného řešení. Že se Německo a Československo dohodly tak, jak se dohodly, to je záležitostí pánů Beneše a Hitlera.

Edvard Beneš již na jaře 1938 tajně a za zády československých diplomatů vyjednával o odevzdání části našeho území Německu. Našly se přímo stížnosti jednoho československého velvyslance, že o tom Beneš vyjednává za jeho zády...

Ovšem heslo o nás bez nás se stalo trvalou linií české zahraniční politiky až dodnes. Česko se tak cítí vázáno dokumenty, které nepodepsalo, zejména v záležitostech, kdy si úředníci vymyslí nějaké nesmyslné nařízení a pak tvrdí, že to tak nařizuje Evropská unie
Reagovat
Datum: 8.3.2016 16:24
Titulek: Maňas Hujer Johnů bude vyvěšovat prapor NATO
Autor: katol.círk.je služebník satana
120
100
Maňas Hujer Johnů bude vyvěšovat prapor NATO ! No to se povedlo, taková knedla!

Maňas John a co uděláte, když se dostanete do obklíčení skupiny tanků typu Sherman?
Reagovat