KULTURA

Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk

23. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk Šumperk – Vzácná návštěva zavítá brzy do Šumperka. Místní divadlo a knihovna spojily síly a společně uspořádají besedu s profesorem Martinem Hilským. Setkání se známým překladatelem díla Williama Shakespeara slibuje mimořádný kulturní zážitek.

 Martin Hilský vystoupí v sále divadla v sobotu 9. června v 17 hodin. „Měla jsem možnost několik přednášek pana profesora vyslechnout a je to vždy úžasné setkání. Městská knihovna Praha pořádá jeho besedy pravidelně a jsou vždy beznadějně vyprodané,“ uvedla za pořadatele ředitelka městské knihovny Kamila Šeligová.

Na besedu naváže divadlo

Na dvouhodinovou besedu volně naváže v 19 hodin představení Romeo a Julie, které v překladu Martina Hilského aktuálně uvádí činohra Divadla Šumperk. V titulních rolích se divákům představí Karolína Hýsková a Kryštof Grygar. A právě tvůrci a herci šumperské inscenace budou během besedy profesoru Hilskému sekundovat. „Posluchači se dozví i něco ze zákulisí našeho divadla a zajímavosti z příprav této nesmrtelného inscenace o lásce,“ doplnila za divadelníky Táňa Mládková.

Nositel řady vyznamenání

Martin Hilský je český překladatel, shakespearolog a profesor anglistiky. Jeho prvním překladem W. Shakespeara byl Sen noci svatojánské v roce 1983 a od té doby přeložil do češtiny celé Shakespearovo dílo, které vyšlo souborně v roce 2011.
Hilského překlady byly uvedeny ve více než sto premiérách v našich divadlech. Je nositelem řady vyznamenání, v tuzemsku i v zahraničí. Mimořádné pocty se mu dostalo v roce 2001, kdy ho za zásluhy o šíření anglické literatury jmenovala královna Alžběta II. čestným členem Řádu britského impéria.
Volné vstupenky na přednášku Martina Hilského v Šumperku a na následné divadelní představení Romeo a Julie jsou k dostání v pokladně divadla.


Foto: archiv

Profesor Martin Hilský přijal pozvání do Šumperka, kde povede dvouhodinovou besedu s publikem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.