KULTURA

Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk

23. května 2018, 10:00, Ondřej Polák
Překladatel Martin Hilský navštíví Šumperk Šumperk – Vzácná návštěva zavítá brzy do Šumperka. Místní divadlo a knihovna spojily síly a společně uspořádají besedu s profesorem Martinem Hilským. Setkání se známým překladatelem díla Williama Shakespeara slibuje mimořádný kulturní zážitek.

 Martin Hilský vystoupí v sále divadla v sobotu 9. června v 17 hodin. „Měla jsem možnost několik přednášek pana profesora vyslechnout a je to vždy úžasné setkání. Městská knihovna Praha pořádá jeho besedy pravidelně a jsou vždy beznadějně vyprodané,“ uvedla za pořadatele ředitelka městské knihovny Kamila Šeligová.

Na besedu naváže divadlo

Na dvouhodinovou besedu volně naváže v 19 hodin představení Romeo a Julie, které v překladu Martina Hilského aktuálně uvádí činohra Divadla Šumperk. V titulních rolích se divákům představí Karolína Hýsková a Kryštof Grygar. A právě tvůrci a herci šumperské inscenace budou během besedy profesoru Hilskému sekundovat. „Posluchači se dozví i něco ze zákulisí našeho divadla a zajímavosti z příprav této nesmrtelného inscenace o lásce,“ doplnila za divadelníky Táňa Mládková.

Nositel řady vyznamenání

Martin Hilský je český překladatel, shakespearolog a profesor anglistiky. Jeho prvním překladem W. Shakespeara byl Sen noci svatojánské v roce 1983 a od té doby přeložil do češtiny celé Shakespearovo dílo, které vyšlo souborně v roce 2011.
Hilského překlady byly uvedeny ve více než sto premiérách v našich divadlech. Je nositelem řady vyznamenání, v tuzemsku i v zahraničí. Mimořádné pocty se mu dostalo v roce 2001, kdy ho za zásluhy o šíření anglické literatury jmenovala královna Alžběta II. čestným členem Řádu britského impéria.
Volné vstupenky na přednášku Martina Hilského v Šumperku a na následné divadelní představení Romeo a Julie jsou k dostání v pokladně divadla.


Foto: archiv

Profesor Martin Hilský přijal pozvání do Šumperka, kde povede dvouhodinovou besedu s publikem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.