KULTURA

Přehlídka zábřežských kapel bude mít premiéru

26. října 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Příznivci zábřežských kapel se mají na co těšit. V pátek 30. října totiž proběhne v místním kulturním domě jejich přehlídka pod názvem Zábřeh Music Party.
„Inspirací nám byla akce, kterou jsme spontánně uspořádali před pěti lety pod názvem Světlo pro Asii. Šlo tehdy o charitativní koncert, kde se představily místní hudební skupiny. Na tuto akci bychom chtěli navázat společným koncertním setkáním místních hudebníků,“ říká produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.

Hudební večer slibuje pestrý program napříč žánry. Představí se kapely, které si pozici na regionální hudební scéně již vydobyly, ale i ty, které zahrají vůbec poprvé. Během večera se tak vedle sebe představí Two Men Whose Love´s Music, kteří zahrají zbrusu nové písně z připravované desky, i začínající indie-rocková kapela zdejšího gymnázia What´s Happening. Hudební fandy jistě potěší i vystoupení zábřežsko-leštinských „Vékávéček“ v čele s novou zpěvačkou. O tradiční metalovou nálož se postarají nesmrtelní No Honey, určitě velkou lahůdkou bude koncert stále oblíbenější ska-punkové kapely 380V. Pozvání přijali i folkoví Madalen a nemalým lákadlem bude také koncertní premiéra „svatební kapely“ Kdo má čas v čele s kapelníkem Lubošem Vepřkem.

Během večera proběhne hlasování fanoušků o nejlepší skupinu přehlídky. Vítězové si vedle dárku budou moci zahrát po boku „velkých“ kapel na festivalu 7 a ½ WinterFest, který se v Zábřehu uskuteční před Vánocemi. Akce vypukne ve foyer kulturního domu již v 18 hodin, vstupné do 20. hodiny je symbolických 40 korun, poté o třicet korun podraží.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.