KULTURA

Přehlídka zábřežských kapel bude mít premiéru

26. října 2009, 00:00, rejdakce
Zábřeh - Příznivci zábřežských kapel se mají na co těšit. V pátek 30. října totiž proběhne v místním kulturním domě jejich přehlídka pod názvem Zábřeh Music Party.
„Inspirací nám byla akce, kterou jsme spontánně uspořádali před pěti lety pod názvem Světlo pro Asii. Šlo tehdy o charitativní koncert, kde se představily místní hudební skupiny. Na tuto akci bychom chtěli navázat společným koncertním setkáním místních hudebníků,“ říká produkční Zábřežské kulturní Vratislav Jarmar.

Hudební večer slibuje pestrý program napříč žánry. Představí se kapely, které si pozici na regionální hudební scéně již vydobyly, ale i ty, které zahrají vůbec poprvé. Během večera se tak vedle sebe představí Two Men Whose Love´s Music, kteří zahrají zbrusu nové písně z připravované desky, i začínající indie-rocková kapela zdejšího gymnázia What´s Happening. Hudební fandy jistě potěší i vystoupení zábřežsko-leštinských „Vékávéček“ v čele s novou zpěvačkou. O tradiční metalovou nálož se postarají nesmrtelní No Honey, určitě velkou lahůdkou bude koncert stále oblíbenější ska-punkové kapely 380V. Pozvání přijali i folkoví Madalen a nemalým lákadlem bude také koncertní premiéra „svatební kapely“ Kdo má čas v čele s kapelníkem Lubošem Vepřkem.

Během večera proběhne hlasování fanoušků o nejlepší skupinu přehlídky. Vítězové si vedle dárku budou moci zahrát po boku „velkých“ kapel na festivalu 7 a ½ WinterFest, který se v Zábřehu uskuteční před Vánocemi. Akce vypukne ve foyer kulturního domu již v 18 hodin, vstupné do 20. hodiny je symbolických 40 korun, poté o třicet korun podraží.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází kapela Zrní?

A) z Kladna
B) z Kolína
C) z Kladrub

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní program festivalu HUDBA BEZ HRANIC s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou, který se uskuteční v kulturním areálu v Dolních Studénkách v pátek 22. června, vyhrála Ludmila Vavříková z Postřelmova, Ondřej Havránek ze Šumperka a Hana Mösnerová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká přímo u vstupu do kulturního areálu v den konání koncertu.