ZPRAVODAJSTVÍ

Předvolební rošáda v Šumperku. Rebelie v ANO i v ČSSD

4. září 2018, 12:00, téma VOLBY 2018, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Rebelie v ČSSD i v ANO 2011. Tak se dá interpretovat složení jednotlivých kandidátek do komunálních voleb v Šumperku, které proběhnou už na začátku října. Právě ze dvou výše zmiňovaných partají totiž odešli k jiným politickým stranám jejich dlouholetí nebo zakládající členové. Socialisté kvůli tomu už před časem ztratili vliv v městské radě.

 „Nelíbilo se mi, jak vedení místní ČSSD vystupuje navenek a jaké kroky podniká. Třeba petice iniciovaná proti prodeji hotelu Sport podle mě straně uškodila. I proto jsem se rozhodl odejít,“ vysvětlil přechod k jiné straně dlouholetý člen šumperských socialistů Zdeněk Muroň. K podobnému kroku přistoupil také současný místostarosta Šumperka Jan Přichystal. Také on dal svojí mateřské straně sbohem. V městské radě tak ČSSD už nemá jediného zástupce.
Marně budou voliči hledat na volebním lístku šumperských „anařů“ jméno Jiřího Vozdy, muže, který buňku ANO 2011 pomáhal v Šumperku před čtyřmi lety založit. „Nesouhlasím s tím, jak je zdejší organizace vedena. O všem rozhodují pouze dva lidé a to je systém, se kterým se nemůžu ztotožnit,“ vysvětlil důvod ke změně strany Vozda.
Vedení ANO i ČSSD kritiku dnes už bývalých členů odmítá a tvrdí, že jejich strany jsou řízeny demokratickým způsobem, členové mohou chod místních poboček ovlivňovat a o důležitých tématech volně diskutovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.9.2018 19:39
Titulek: ANO Šumperk
Autor: Jarin
64
V místní buňce se dva aktéři - p. janíček a p. Hožďora, rozhodli, že místní buňka bude jejich podnik. Za dobu působení v místním zastupitelstvu p. Janíček pouze ukázal jakou opozici chce vést, nicméně to najdete na facebooku ANO, jakou opozicí vlastně byl s úsměvem vedle koaličních partnerů. Své řadové kolegy řídil demokratickou cestou, jakmile měli snahu opravdu naplnit sliby a být skutečnou opozicí, tak jim vyhrožoval vyhazovem z místní organizace, nebo se snažil prostřednictvím hejtmana Oklešťka své kolegy zastrašit. Průběh demokratického rozhodnutí je asi takový: přes to, že do dozorčí rady PMŠ byl navolen jiný člen ANO, dal. p. Janíček svou nominaci do popředí a rada města ho schválila přednostně .. důvod si lze domyslet. Stejně tak jako nominace a působení ve VHZ, kdy lze poukázat na výroky předsedy dozorčí rady (do které se p. Janíček také sám nominoval),o tom jak předseda představenstva p. Suchomel nevykonává svou práci dobře a následně hned naopak mu dozorčí rada doporučila mim. finanční odměnu. Člověk ví, že nejstarší řemeslo vykonávají lehké děvy, mám za to, že tady jsou to někteří členové z místní buňky ANO.
Reagovat
Datum: 5.9.2018 13:33
Titulek: Bez titulku
Autor: sumperak
48
Naprosto NESCHOPNÝ , ale VŠEHOSCHOPNÝ Janívˇek a podnikatel Hožďora se hledali až se našli. Je zapotřebí prověřit propojení politiky s osobními podnikatelskými aktivitami!
Reagovat
Datum: 5.9.2018 21:37
Titulek: Ta naše demča
Autor: Jiří Skrbek
29
Volám, volám, volám, již několik let, aby lidé byli 1x ročně pozváni na veřejnou schůzi té či oné partaje / hnutí, abychom viděli, kdo a jak si myslí, že může mluvit za lidičky. A pořád nic ke mně nedoléhá. A proč tomu tak je ? Čtyři členové s Radegastem v GRANDU, to vypadá blbě, že jo.
Reagovat
Datum: 6.9.2018 15:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Lukáš
37
Pánové Muroň a Přichystal odešli z důvodu své bezmezné arogance a touze po politické moci. Oba věděli, že jistě již nebudou lídry kandidátky ČSSD. Taky vědí, že členové MO ČSSD se dlouhodobě neztotožňují s jejich prací a postoji v RM. Ti, co uvádějí, je tak laciné a ubohé. Holt, koryto je koryto.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 13:32
Titulek: kandidáti
Autor: anonym
12
Obecně jsem názoru, že lidi na kandidátce by si především měli udělat pořádek v osobním životě a až následně se snažit napomáhat městu a snažit se prosadit v politice. Jak mohou kandidovat nezodpovědní lidé??? Prověřuje je snad někdo??? To je hrůza, kdo dnes kandiduje např. za ČSSD.....
Reagovat
Datum: 25.9.2018 22:47
Titulek: Re: kandidáti
Autor: Zuzu
14
Tak to je krásné vidět kandidát takového kalibru,ČSSD díky takovým lidem ani volit nemůžeme.Vždyť jsou tam kandidáti,kteří lžou kudy chodí.Ostuda!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.