ZPRAVODAJSTVÍ

Předvolební rošáda v Šumperku. Rebelie v ANO i v ČSSD

4. září 2018, 12:00, téma VOLBY 2018, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Rebelie v ČSSD i v ANO 2011. Tak se dá interpretovat složení jednotlivých kandidátek do komunálních voleb v Šumperku, které proběhnou už na začátku října. Právě ze dvou výše zmiňovaných partají totiž odešli k jiným politickým stranám jejich dlouholetí nebo zakládající členové. Socialisté kvůli tomu už před časem ztratili vliv v městské radě.

 „Nelíbilo se mi, jak vedení místní ČSSD vystupuje navenek a jaké kroky podniká. Třeba petice iniciovaná proti prodeji hotelu Sport podle mě straně uškodila. I proto jsem se rozhodl odejít,“ vysvětlil přechod k jiné straně dlouholetý člen šumperských socialistů Zdeněk Muroň. K podobnému kroku přistoupil také současný místostarosta Šumperka Jan Přichystal. Také on dal svojí mateřské straně sbohem. V městské radě tak ČSSD už nemá jediného zástupce.
Marně budou voliči hledat na volebním lístku šumperských „anařů“ jméno Jiřího Vozdy, muže, který buňku ANO 2011 pomáhal v Šumperku před čtyřmi lety založit. „Nesouhlasím s tím, jak je zdejší organizace vedena. O všem rozhodují pouze dva lidé a to je systém, se kterým se nemůžu ztotožnit,“ vysvětlil důvod ke změně strany Vozda.
Vedení ANO i ČSSD kritiku dnes už bývalých členů odmítá a tvrdí, že jejich strany jsou řízeny demokratickým způsobem, členové mohou chod místních poboček ovlivňovat a o důležitých tématech volně diskutovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.9.2018 19:39
Titulek: ANO Šumperk
Autor: Jarin
96
V místní buňce se dva aktéři - p. janíček a p. Hožďora, rozhodli, že místní buňka bude jejich podnik. Za dobu působení v místním zastupitelstvu p. Janíček pouze ukázal jakou opozici chce vést, nicméně to najdete na facebooku ANO, jakou opozicí vlastně byl s úsměvem vedle koaličních partnerů. Své řadové kolegy řídil demokratickou cestou, jakmile měli snahu opravdu naplnit sliby a být skutečnou opozicí, tak jim vyhrožoval vyhazovem z místní organizace, nebo se snažil prostřednictvím hejtmana Oklešťka své kolegy zastrašit. Průběh demokratického rozhodnutí je asi takový: přes to, že do dozorčí rady PMŠ byl navolen jiný člen ANO, dal. p. Janíček svou nominaci do popředí a rada města ho schválila přednostně .. důvod si lze domyslet. Stejně tak jako nominace a působení ve VHZ, kdy lze poukázat na výroky předsedy dozorčí rady (do které se p. Janíček také sám nominoval),o tom jak předseda představenstva p. Suchomel nevykonává svou práci dobře a následně hned naopak mu dozorčí rada doporučila mim. finanční odměnu. Člověk ví, že nejstarší řemeslo vykonávají lehké děvy, mám za to, že tady jsou to někteří členové z místní buňky ANO.
Reagovat
Datum: 5.9.2018 13:33
Titulek: Bez titulku
Autor: sumperak
79
Naprosto NESCHOPNÝ , ale VŠEHOSCHOPNÝ Janívˇek a podnikatel Hožďora se hledali až se našli. Je zapotřebí prověřit propojení politiky s osobními podnikatelskými aktivitami!
Reagovat
Datum: 5.9.2018 21:37
Titulek: Ta naše demča
Autor: Jiří Skrbek
45
Volám, volám, volám, již několik let, aby lidé byli 1x ročně pozváni na veřejnou schůzi té či oné partaje / hnutí, abychom viděli, kdo a jak si myslí, že může mluvit za lidičky. A pořád nic ke mně nedoléhá. A proč tomu tak je ? Čtyři členové s Radegastem v GRANDU, to vypadá blbě, že jo.
Reagovat
Datum: 6.9.2018 15:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Lukáš
52
Pánové Muroň a Přichystal odešli z důvodu své bezmezné arogance a touze po politické moci. Oba věděli, že jistě již nebudou lídry kandidátky ČSSD. Taky vědí, že členové MO ČSSD se dlouhodobě neztotožňují s jejich prací a postoji v RM. Ti, co uvádějí, je tak laciné a ubohé. Holt, koryto je koryto.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 13:32
Titulek: kandidáti
Autor: anonym
38
Obecně jsem názoru, že lidi na kandidátce by si především měli udělat pořádek v osobním životě a až následně se snažit napomáhat městu a snažit se prosadit v politice. Jak mohou kandidovat nezodpovědní lidé??? Prověřuje je snad někdo??? To je hrůza, kdo dnes kandiduje např. za ČSSD.....
Reagovat
Datum: 25.9.2018 22:47
Titulek: Re: kandidáti
Autor: Zuzu
47
Tak to je krásné vidět kandidát takového kalibru,ČSSD díky takovým lidem ani volit nemůžeme.Vždyť jsou tam kandidáti,kteří lžou kudy chodí.Ostuda!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.