ZPRAVODAJSTVÍ

Předvolební rošáda v Šumperku. Rebelie v ANO i v ČSSD

4. září 2018, 12:00, téma VOLBY 2018, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Rebelie v ČSSD i v ANO 2011. Tak se dá interpretovat složení jednotlivých kandidátek do komunálních voleb v Šumperku, které proběhnou už na začátku října. Právě ze dvou výše zmiňovaných partají totiž odešli k jiným politickým stranám jejich dlouholetí nebo zakládající členové. Socialisté kvůli tomu už před časem ztratili vliv v městské radě.

 „Nelíbilo se mi, jak vedení místní ČSSD vystupuje navenek a jaké kroky podniká. Třeba petice iniciovaná proti prodeji hotelu Sport podle mě straně uškodila. I proto jsem se rozhodl odejít,“ vysvětlil přechod k jiné straně dlouholetý člen šumperských socialistů Zdeněk Muroň. K podobnému kroku přistoupil také současný místostarosta Šumperka Jan Přichystal. Také on dal svojí mateřské straně sbohem. V městské radě tak ČSSD už nemá jediného zástupce.
Marně budou voliči hledat na volebním lístku šumperských „anařů“ jméno Jiřího Vozdy, muže, který buňku ANO 2011 pomáhal v Šumperku před čtyřmi lety založit. „Nesouhlasím s tím, jak je zdejší organizace vedena. O všem rozhodují pouze dva lidé a to je systém, se kterým se nemůžu ztotožnit,“ vysvětlil důvod ke změně strany Vozda.
Vedení ANO i ČSSD kritiku dnes už bývalých členů odmítá a tvrdí, že jejich strany jsou řízeny demokratickým způsobem, členové mohou chod místních poboček ovlivňovat a o důležitých tématech volně diskutovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.9.2018 19:39
Titulek: ANO Šumperk
Autor: Jarin
92
V místní buňce se dva aktéři - p. janíček a p. Hožďora, rozhodli, že místní buňka bude jejich podnik. Za dobu působení v místním zastupitelstvu p. Janíček pouze ukázal jakou opozici chce vést, nicméně to najdete na facebooku ANO, jakou opozicí vlastně byl s úsměvem vedle koaličních partnerů. Své řadové kolegy řídil demokratickou cestou, jakmile měli snahu opravdu naplnit sliby a být skutečnou opozicí, tak jim vyhrožoval vyhazovem z místní organizace, nebo se snažil prostřednictvím hejtmana Oklešťka své kolegy zastrašit. Průběh demokratického rozhodnutí je asi takový: přes to, že do dozorčí rady PMŠ byl navolen jiný člen ANO, dal. p. Janíček svou nominaci do popředí a rada města ho schválila přednostně .. důvod si lze domyslet. Stejně tak jako nominace a působení ve VHZ, kdy lze poukázat na výroky předsedy dozorčí rady (do které se p. Janíček také sám nominoval),o tom jak předseda představenstva p. Suchomel nevykonává svou práci dobře a následně hned naopak mu dozorčí rada doporučila mim. finanční odměnu. Člověk ví, že nejstarší řemeslo vykonávají lehké děvy, mám za to, že tady jsou to někteří členové z místní buňky ANO.
Reagovat
Datum: 5.9.2018 13:33
Titulek: Bez titulku
Autor: sumperak
76
Naprosto NESCHOPNÝ , ale VŠEHOSCHOPNÝ Janívˇek a podnikatel Hožďora se hledali až se našli. Je zapotřebí prověřit propojení politiky s osobními podnikatelskými aktivitami!
Reagovat
Datum: 5.9.2018 21:37
Titulek: Ta naše demča
Autor: Jiří Skrbek
42
Volám, volám, volám, již několik let, aby lidé byli 1x ročně pozváni na veřejnou schůzi té či oné partaje / hnutí, abychom viděli, kdo a jak si myslí, že může mluvit za lidičky. A pořád nic ke mně nedoléhá. A proč tomu tak je ? Čtyři členové s Radegastem v GRANDU, to vypadá blbě, že jo.
Reagovat
Datum: 6.9.2018 15:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Lukáš
48
Pánové Muroň a Přichystal odešli z důvodu své bezmezné arogance a touze po politické moci. Oba věděli, že jistě již nebudou lídry kandidátky ČSSD. Taky vědí, že členové MO ČSSD se dlouhodobě neztotožňují s jejich prací a postoji v RM. Ti, co uvádějí, je tak laciné a ubohé. Holt, koryto je koryto.
Reagovat
Datum: 25.9.2018 13:32
Titulek: kandidáti
Autor: anonym
34
Obecně jsem názoru, že lidi na kandidátce by si především měli udělat pořádek v osobním životě a až následně se snažit napomáhat městu a snažit se prosadit v politice. Jak mohou kandidovat nezodpovědní lidé??? Prověřuje je snad někdo??? To je hrůza, kdo dnes kandiduje např. za ČSSD.....
Reagovat
Datum: 25.9.2018 22:47
Titulek: Re: kandidáti
Autor: Zuzu
43
Tak to je krásné vidět kandidát takového kalibru,ČSSD díky takovým lidem ani volit nemůžeme.Vždyť jsou tam kandidáti,kteří lžou kudy chodí.Ostuda!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.