KULTURA

Přednáška zaostří na erotiku

2. října 2018, 10:00, Ondřej Polák
Přednáška zaostří na erotiku Šumperk – Dvojjediná událost se odehraje ve čtvrtek 4. října v šumperské Eagle Gallery. V 19 hodin se zde uskuteční rozloučení s výstavou grafik Anny Tichonové Jordanové z Běloruska. A protože u výstav zahraničních umělců není vždy možné zajistit osobní účast autorky, rozhodli se pořadatelé spojit s touto dernisáží přednášku Zdeňka Přikryla na téma Erotika ve výtvarném umění 19. století.

Pořad volně navazuje na dřívější podobnou přednášku, která byla zaměřená na období 17. a 18. století. Kurátor šumperské galerie Zdeněk Přikryl přiblíží ve čtyřiceti promítaných obrazech vybrané výtvarné práce zpracovávající erotické náměty. Bouřlivé a chaotické 19. století probíhá klasicismem, romantismem, realismem a vrcholí secesí, a právě období těchto náhlých stylových změn přiblíží divákům malby, grafiky, kresby, akvarely a také tehdejší novinka, erotická daguerrotypie (předchůdce fotografie).
Přednáška je přístupná od 16 let. Registrační vstupné činí 30 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2018 21:01
Titulek: .
Autor: Josef Ostrý
16
Erotika, erotika,
proč se nás tak mocně týká?
Oč by bylo méně bolu
kolem kamen, kolem stolu,
oč by bylo více síly
pro sekery, dláta, pily,
pro lopaty, pro motyky,
nebýti té erotiky.
Reagovat
Datum: 3.10.2018 07:56
Titulek: Re: .
Autor: jan
15
Možná tam Anonym nějkou eretickou statistiku pochytí!
Reagovat
Datum: 7.10.2018 23:27
Titulek: Tu básničku přece všichni známe, byla i mezi maturitními
Autor: Jaroslav Vrchlický
....... .. přece v právu, každý ... .. ..... krávu atd...
Reagovat
Datum: 8.10.2018 08:30
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Tak neplkej a zabuč!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.