ZPRÁVY

PředMěstí slaví – na mejdan zve regionální produkty

25. února 2014, 08:56, redakce, PR
PředMěstí slaví – na mejdan zve regionální produkty Šumperk - Dva roky existence má za sebou šumperská kavárna PředMěstí, jeden z mála sociálních podniků v regionu. Za tu dobu získala prestižní ocenění Czech Gastronomy Awards v kategorii Kavárna roku, pořádá pravidelné gurmánské akce, autentické večery mezinárodní kuchyně a stále rozšiřuje nabídku regionálních produktů.

Oslavy druhých narozenin, které odstartují v pátek 28. února, se ponesou právě v rytmu nápojů a pokrmů, které vznikly v regionu Jeseníků. Většina z nich nese značku JESENÍKY originální produkt®. „Snažíme se zapomenout na to, jak to dělají jinde, ale neustále hledáme jiné způsoby. Je to sice složitější, protože je to neustálá práce, musíme obměňovat jídelníček, co dva měsíce hledáme nové dodavatele, ale zatím nás to baví a doufám, že to v tomto duchu vydrží,“ uvedla Tereza Schreiberová, zakladatelka šumperské kavárny PředMěstí, která staví svoji filozofii na odpovědnosti vůči regionu a lidem, kteří v něm žijí.

Narozeniny se ponesou v rytmu regionálních surovin. Na čepu se znovu sejdou piva z Jeseníku, Branné a Loučné nad Desnou.

V nabídce hosté mohou těšit a tak trochu i porovnat produkci sýrů z Bělé pod Pradědem a těch, které produkují Hrdličkovi v Brníčku. Nebude chybět ani maso, do Šumperka zamíří Dvorecké uzeniny. Kdo má rád sladké, může se těšit na populární Staroměstskou máslovou trubičku. Kromě produktů značky JESENÍKY originální produkt® kavárna chystá i domácí mřížkový koláč, bramborovou bábovku, ovocný lívan, jablečný koláč a domácí chléb.

Oslava odstartuje v pátek 28. února v 15 hodin a potrvá až do neděle 2. března.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.