KULTURA

Pražský Hradčanský orchestr Josefa Kocůrka

25. listopadu 2009, 00:00, rejdakce
Šumperk - Toto renomované těleso působí v Praze na Hradčanech (původně jako Pražský Pouťový orchestr) již od roku 1990.
Jeho zakladatel Josef Kocůrek (rapotínský rodák) se již několik let před vznikem tohoto orchestru rozhodl věnovat své veškeré síly a um netradiční realizaci oblíbených i méně známých staropražských písní a kupletů. Tyto pak na svých koncertech velmi citlivě prokládá volným výběrem lidových písní Čech a Moravy, vybroušených do podoby věhlasného českého křišťálu.

Hudební produkce Pražského Hradčanského orchestru rovněž velmi poutavě podtrhují vlastní transkripce z děl českých i světových velikánů B. Smetany, A. Dvořáka, ,J. S. Bacha, A. Vivaldiho, A. Mozarta i dalších skladatelů. 

Pražský Hradčanský orchestr nabyl za dobu svého trvání velké obliby a věhlasu u domácího i zahraničního publika. Mimo koncertů doma i v zahraničí se zúčastnil více jak 15 hudebních a folklórních festivalů doma, v Evropě i v zámoří (v Brazílii - oslavy 500 let vzniku, v Mexiku - oslavy slunovratu, Španělsku, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Holandsku, Francii, Anglii, Itálii aj.). 

Rovněž jeho nahrávky CD „Humoreska", "Ta naše písnička česká" se těší velké oblibě u našich i zahraničních posluchačů. Základem orchestru je nástrojové obsazení flétna, akordeon, kontrabas a také sólový zpěv, toto lze rozšířit dle požadavku pořadatele (např. o housle, lesní roh, bicí aj.)

Koncert Josefa Kocůrka si můžete přijít poslechnout v úterý 1. prosince 2009 v 19.00 hodin do Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.