KULTURA

Pražský Hradčanský orchestr Josefa Kocůrka

25. listopadu 2009, 00:00, rejdakce
Šumperk - Toto renomované těleso působí v Praze na Hradčanech (původně jako Pražský Pouťový orchestr) již od roku 1990.
Jeho zakladatel Josef Kocůrek (rapotínský rodák) se již několik let před vznikem tohoto orchestru rozhodl věnovat své veškeré síly a um netradiční realizaci oblíbených i méně známých staropražských písní a kupletů. Tyto pak na svých koncertech velmi citlivě prokládá volným výběrem lidových písní Čech a Moravy, vybroušených do podoby věhlasného českého křišťálu.

Hudební produkce Pražského Hradčanského orchestru rovněž velmi poutavě podtrhují vlastní transkripce z děl českých i světových velikánů B. Smetany, A. Dvořáka, ,J. S. Bacha, A. Vivaldiho, A. Mozarta i dalších skladatelů. 

Pražský Hradčanský orchestr nabyl za dobu svého trvání velké obliby a věhlasu u domácího i zahraničního publika. Mimo koncertů doma i v zahraničí se zúčastnil více jak 15 hudebních a folklórních festivalů doma, v Evropě i v zámoří (v Brazílii - oslavy 500 let vzniku, v Mexiku - oslavy slunovratu, Španělsku, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Holandsku, Francii, Anglii, Itálii aj.). 

Rovněž jeho nahrávky CD „Humoreska", "Ta naše písnička česká" se těší velké oblibě u našich i zahraničních posluchačů. Základem orchestru je nástrojové obsazení flétna, akordeon, kontrabas a také sólový zpěv, toto lze rozšířit dle požadavku pořadatele (např. o housle, lesní roh, bicí aj.)

Koncert Josefa Kocůrka si můžete přijít poslechnout v úterý 1. prosince 2009 v 19.00 hodin do Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).