KULTURA

Pražský Hradčanský orchestr Josefa Kocůrka

25. listopadu 2009, 00:00, rejdakce
Šumperk - Toto renomované těleso působí v Praze na Hradčanech (původně jako Pražský Pouťový orchestr) již od roku 1990.
Jeho zakladatel Josef Kocůrek (rapotínský rodák) se již několik let před vznikem tohoto orchestru rozhodl věnovat své veškeré síly a um netradiční realizaci oblíbených i méně známých staropražských písní a kupletů. Tyto pak na svých koncertech velmi citlivě prokládá volným výběrem lidových písní Čech a Moravy, vybroušených do podoby věhlasného českého křišťálu.

Hudební produkce Pražského Hradčanského orchestru rovněž velmi poutavě podtrhují vlastní transkripce z děl českých i světových velikánů B. Smetany, A. Dvořáka, ,J. S. Bacha, A. Vivaldiho, A. Mozarta i dalších skladatelů. 

Pražský Hradčanský orchestr nabyl za dobu svého trvání velké obliby a věhlasu u domácího i zahraničního publika. Mimo koncertů doma i v zahraničí se zúčastnil více jak 15 hudebních a folklórních festivalů doma, v Evropě i v zámoří (v Brazílii - oslavy 500 let vzniku, v Mexiku - oslavy slunovratu, Španělsku, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Holandsku, Francii, Anglii, Itálii aj.). 

Rovněž jeho nahrávky CD „Humoreska", "Ta naše písnička česká" se těší velké oblibě u našich i zahraničních posluchačů. Základem orchestru je nástrojové obsazení flétna, akordeon, kontrabas a také sólový zpěv, toto lze rozšířit dle požadavku pořadatele (např. o housle, lesní roh, bicí aj.)

Koncert Josefa Kocůrka si můžete přijít poslechnout v úterý 1. prosince 2009 v 19.00 hodin do Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.