SPORT

Prázdninové soustředění sportovních gymnastek v Brightonu

27. srpna 2008, 04:46, Mgr.Jana Pražáková, foto: Kubíčková
Prázdninové soustředění sportovních gymnastek v Brightonu Šumperk, Brighton - Dne 26.července odletěla šumperská děvčata sportovních tříd na Sluneční na letiště do Getwiku, kde na děvčata již čekali rodiče a trenérky anglického klubu sportovní gymnastiky Brighton & Hove Gym Club. Šumperské gymnastky odvezli do Brightonu, ubytovali ve svých rodinách a po celý týden se o ně starali. Naše děvčata se musela přizpůsobit jejich životnímu rytmu a zrychlit především na trénincích.


Tam byla jejich příprava využita s maximální intenzitou, neboť každou minutu strávenou v tělocvičně angličtí rodiče svým dětem platí. Výkonnost se v Anglii hodnotí nejen podle výsledků, ale také podle počtu hodin, které může trenér věnovat svým závodnicím. 

Po měsíční přestávce si naše děvčata zopakovala obtížnost svých sestav a na závěr soustředění je předvedla svým adoptivním rodičům. Nejlépe se to podařilo Báře Vobořilové, která zvítězila v kategorii žákyň před svou kamarádkou Eliškou Švédovou. Obtížněji závodily juniorky. V této kategorii zvítězila domácí závodnice Nina Bassman, která teprve končila svou závodní sezonu a čistě zacvičila volné sestavy na všech čtyřech nářadích. Na přeskoku předvedla ve velkém rozsahu Tsukaharu schylmo a zaujala několikanásobnými vruty na akrobacii. Za ní se dařilo Kateřině Kubíčkové, která zabodovala na kladině čistou sestavou se saltem vpřed , skočila dobře Tsukaharu a nepadala. Za ní se umístila Adéla Pukyšová s Veronikou Rounovou.
 

nástup závodnic v Brightonu 2008

Obrovské zážitky si domů neodvezla naše děvčata jen z překrásného přímořského města Brightonu. Vedoucí klubu paní Ann Martin a Dafne Hand připravily společně s rodiči pro naši
výpravu výlet do Londýna. Projeli jsme se nejstarší podzemní dráhou světa, poschoďovými autobusy, viděli jsme Madame Tussands - muzeum voskových figurín, Big Ben a Parlament, Cover Gaden a celé město z London Eye, obrovského kola, které se otáčí nad vším, co můžete vidět v hlavním městě anglického království.

"Gymnastky TJ si odvezly z Anglie se spoustou zážitků i obrovské zkušenosti. Že se dají společnými sportovními zážitky navázat další přátelství, a jak moc je důležitá znalost anglického jazyka. Jak by to s „dobrou angličtinou“ mohlo jít všechno líp.


Vítězka závodu anglická závodnice Nina Bassman, šumperské závodnice
Kateřina Kubíčková, Adéla Pukyšová a Veronika Rounová

Poděkování patří také naší bývalé závodnici oddílu SG , paní Ivaně Klukové. Pracuje v Brightonu již několik let jako trenérka SG a po celou dobu pomáhá udržovat tato přátelství. Během našeho pobytu se jí narodil syn Tomášek. Přejeme hodně zdraví celé její rodině a děkujeme jí mnohokrát za pomoc, "
gratuluje trenérka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.