SPORT

Prázdninové soustředění sportovních gymnastek v Brightonu

27. srpna 2008, 04:46, Mgr.Jana Pražáková, foto: Kubíčková
Prázdninové soustředění sportovních gymnastek v Brightonu Šumperk, Brighton - Dne 26.července odletěla šumperská děvčata sportovních tříd na Sluneční na letiště do Getwiku, kde na děvčata již čekali rodiče a trenérky anglického klubu sportovní gymnastiky Brighton & Hove Gym Club. Šumperské gymnastky odvezli do Brightonu, ubytovali ve svých rodinách a po celý týden se o ně starali. Naše děvčata se musela přizpůsobit jejich životnímu rytmu a zrychlit především na trénincích.


Tam byla jejich příprava využita s maximální intenzitou, neboť každou minutu strávenou v tělocvičně angličtí rodiče svým dětem platí. Výkonnost se v Anglii hodnotí nejen podle výsledků, ale také podle počtu hodin, které může trenér věnovat svým závodnicím. 

Po měsíční přestávce si naše děvčata zopakovala obtížnost svých sestav a na závěr soustředění je předvedla svým adoptivním rodičům. Nejlépe se to podařilo Báře Vobořilové, která zvítězila v kategorii žákyň před svou kamarádkou Eliškou Švédovou. Obtížněji závodily juniorky. V této kategorii zvítězila domácí závodnice Nina Bassman, která teprve končila svou závodní sezonu a čistě zacvičila volné sestavy na všech čtyřech nářadích. Na přeskoku předvedla ve velkém rozsahu Tsukaharu schylmo a zaujala několikanásobnými vruty na akrobacii. Za ní se dařilo Kateřině Kubíčkové, která zabodovala na kladině čistou sestavou se saltem vpřed , skočila dobře Tsukaharu a nepadala. Za ní se umístila Adéla Pukyšová s Veronikou Rounovou.
 

nástup závodnic v Brightonu 2008

Obrovské zážitky si domů neodvezla naše děvčata jen z překrásného přímořského města Brightonu. Vedoucí klubu paní Ann Martin a Dafne Hand připravily společně s rodiči pro naši
výpravu výlet do Londýna. Projeli jsme se nejstarší podzemní dráhou světa, poschoďovými autobusy, viděli jsme Madame Tussands - muzeum voskových figurín, Big Ben a Parlament, Cover Gaden a celé město z London Eye, obrovského kola, které se otáčí nad vším, co můžete vidět v hlavním městě anglického království.

"Gymnastky TJ si odvezly z Anglie se spoustou zážitků i obrovské zkušenosti. Že se dají společnými sportovními zážitky navázat další přátelství, a jak moc je důležitá znalost anglického jazyka. Jak by to s „dobrou angličtinou“ mohlo jít všechno líp.


Vítězka závodu anglická závodnice Nina Bassman, šumperské závodnice
Kateřina Kubíčková, Adéla Pukyšová a Veronika Rounová

Poděkování patří také naší bývalé závodnici oddílu SG , paní Ivaně Klukové. Pracuje v Brightonu již několik let jako trenérka SG a po celou dobu pomáhá udržovat tato přátelství. Během našeho pobytu se jí narodil syn Tomášek. Přejeme hodně zdraví celé její rodině a děkujeme jí mnohokrát za pomoc, "
gratuluje trenérka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).