ZPRÁVY

Prázdninové Jeseníky nabízejí ideální podmínky pro lyžaře

6. března 2013, 00:00, téma JESENÍKY, ar
Šumperk – Příští týden mají lyžaři skvělou příležitost návštívit Jeseníky. Na horách je dostatek sněhu a přeplnění sjezdovek podle horské služby nehrozí. A to dokonce ani poté, co příští pondělí vypuknou v celém kraji jarní prázdniny. Většina z rodin totiž tráví volný čas doma nebo v jiných částech republiky.
„Je to paradoxní, ale prázdniny v Olomouckém kraji se skutečně na počtu lyžařů neprojevují. Daleko větší nápor zažíváme v době, kdy mají volno Brňáci. To je současně období, kdy se stane nejvíce úrazů, což se nám potvrdilo i letos,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Prakticky všechna zimní střediska nabízí dostatek přírodního nebo technického sněhu. Horská služba navíc stáhla varování před vysokým rizikem lavinového nebezpečí. Ten je dnes na dvojce a představuje tak jen mírné ohrožení, navíc pouze v místech, kde je v zimě lyžařům vstup zakázán.

Opatrnosti přesto není nazbyt. Svědčí o tom incident z poloviny února, kdy neopatrná snowboardistka z Prahy srazila na sjezdovce v Koutech šestiletého chlapce. „Zraněný hoch utrpěl zlomeninu nohy. Ženu podezříváme ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekl policejní mluvčí Josef Bednařík.

K rozvážné jízda nabádá tradičně i horská služba. Doporučuje hlavně používání ochranných přileb a případně také chráničů páteře. Zároveň varuje nezkušené turisty před hřebenovými túrami, kde místy leží až dva metry sněhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.