ZPRÁVY

Prázdninové Jeseníky nabízejí ideální podmínky pro lyžaře

6. března 2013, 00:00, téma JESENÍKY, ar
Šumperk – Příští týden mají lyžaři skvělou příležitost návštívit Jeseníky. Na horách je dostatek sněhu a přeplnění sjezdovek podle horské služby nehrozí. A to dokonce ani poté, co příští pondělí vypuknou v celém kraji jarní prázdniny. Většina z rodin totiž tráví volný čas doma nebo v jiných částech republiky.
„Je to paradoxní, ale prázdniny v Olomouckém kraji se skutečně na počtu lyžařů neprojevují. Daleko větší nápor zažíváme v době, kdy mají volno Brňáci. To je současně období, kdy se stane nejvíce úrazů, což se nám potvrdilo i letos,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Prakticky všechna zimní střediska nabízí dostatek přírodního nebo technického sněhu. Horská služba navíc stáhla varování před vysokým rizikem lavinového nebezpečí. Ten je dnes na dvojce a představuje tak jen mírné ohrožení, navíc pouze v místech, kde je v zimě lyžařům vstup zakázán.

Opatrnosti přesto není nazbyt. Svědčí o tom incident z poloviny února, kdy neopatrná snowboardistka z Prahy srazila na sjezdovce v Koutech šestiletého chlapce. „Zraněný hoch utrpěl zlomeninu nohy. Ženu podezříváme ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekl policejní mluvčí Josef Bednařík.

K rozvážné jízda nabádá tradičně i horská služba. Doporučuje hlavně používání ochranných přileb a případně také chráničů páteře. Zároveň varuje nezkušené turisty před hřebenovými túrami, kde místy leží až dva metry sněhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).