KULTURA

Prago Union, DJ Bouler a další se představí na multi – žánrovém večírku v Zábřehu

15. února 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Zábřežský klub Perla Bass Hall znovu otevírá své brány a představuje další bod ze svého programu. Tím je kapela Prago Union, která se po vydání desky s názvem Dezorient Express rozjíždí na úspěšnou pouť po českých i slovenských klubech a představí se již brzy i v Zábřehu. Doplní je Dj Bouler z bývalých Bow Wave a mnoho dalších účinkujících, kteří vás provedou celým spektrem elektronické muziky od melodického funky, přes zvukově propracovaný dubstep až ke svižnému drum and bassu.
Píše se rok 2005 a raper Kato, známý díky předchozímu působení v projektech Rigor Mortis nebo Chaozz, přichází na hudební trh, tentokrát pod hlavičkou kapely Prago Union a přináší desku s názvem HDP, která se vyznačuje nezvyklou hudební i textovou vyspělostí a vzbuzuje tak velkou vlnu pozornosti a nadšení. Na další album fanoušci čekají celých pět let, ale hned po uvedení do prodeje je jasné, že čekání stálo za to.

Od květnového vydání do konce roku 2010 objela kapela 53 klubů nebo festivalů po Česku i Slovensku, kde jejich koncerty navštívilo dohromady přes 50 tisíc lidí. Kato dokazuje, že se dá český hip – hop dělat i jinak, než jsme zvyklí. Svým originálním projevem a vybroušenými texty dokazuje, že mu jde především o muziku, která má člověka pobavit i bez sprostých slov a „tahání trika“. Díky velkému zájmu fanoušků vychází i doposud nevydané písničky na albu Metronom a kapela ho dává volně k dispozici.

Osvědčuje se i spolupráce s živou kapelou, kdy při prvním koncertu vyprodají pražskou Lucernu a jsou donuceni na druhý den naplánovat přídavné vystoupení. Při letním turné letos navštíví ty největší festivaly jako je Pohoda na Slovensku, Colours of Ostrava nebo tradiční Hip – Hop Kemp, což je dobrým důkazem toho, že Prago prostě baví. Dalším vystupujícím je DJ Bouler, člen již zaniklé kapely Bow Wave, který v současnosti společně s Fluxem a Frikym tvoří uskupení Trouble Team. Jejich největším společným úspěchem je výhra ve finále prestižní scratchovací“ soutěže DMC Championship pro Česko a Slovensko. Bouler ve svém setu představí „ostrovní“ žánry jako je dubstep či uk funky, které okoření svižnými mixy a scratchováním. Na hlavním pódiu zahraje ještě olomoucký Gasta i lokální djové Kredenc a Gildor. O dynamický a čistý zvuk s výkonem 10 KW se postarají pánové ze stylgroup.cz. Vedlejší pódium bude zasvěceno drum and bassu a jako host zde vystoupí pražský Dj AhZ společně s členy zábřežské Interface crew.

To vše pod střechou zábřežského klubu Perla Bass Hall, který najdete v ulici 28. října nedaleko gymnázia. Brány se otevřou 25. února 2011 ve 20.00 a první dj roztočí gramofony v 21.00. Vstupenky za předprodejní cenu 130 korun můžete zakoupit v zábřežské kavárně Retro, šumperském obchodě Alkoholtéka nebo olomouckém skateshopu Titty Twister. Na místě se pak cena vyhoupne na 170 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.