ZPRÁVY

Pradědovo dětské muzeum otevřelo

28. října 2015, 11:04, BH
Pradědovo dětské muzeum otevřelo Bludov - Unikátní zábavní park ve venkovském stylu, zaměřený na Jeseníky a vše co k nim patří, zve malé návštěvníky k prožití dobrodružství. V Pradědově dětském muzeu v Bludově přivítali první návštěvníky v pátek 23. října, a to ne náhodou. V tento den oslavil svátek maskot muzea, skřítek Theodor. Ten provází hosty po muzeu a svou lucerničkou osvětluje poznatky a zajímavosti.

 Muzeum tvoří venkovské stavení s mnoha místnostmi a zákoutími. Stěžejní je vesnice Pradědovo s dřevěnými domečky vybavenými nábytkem a hračkami. Ve vesnici žije mlynář a nechybí zde ani nádraží. Děti tak mohou malovat do mouky, vypravovat vláčky nebo servírovat na stůl v hostinci regionální jesenické plyšové pokrmy. Ty jsou v muzeu k dispozici i pro dospělé, nikoliv však na hraní, ale opravdové místní dobroty k ochutnání.
Když jsou návštěvníci muzea unaveni, mohou se schovat mezi polštáři v pohádkárně, pro nejmenší je připravena batolárna. V jeskyni se zabydleli jesenické legendy, duchové a vládci hor. Expozice připomenou i zajímavosti z jesenické přírody a vše, co je na horách pod Pradědem zajímavé.
Děti se během pobytu seznámí se zdejšími slavnými rodáky, jako Ondřejem Bankem, Simonou Babčákovou či Janem Haubertem, kteří věnovali muzeu svůj specifický předmět.
Nechybí zde rozlehlá zahrada o velikosti dva tisíce metrů čtverečních s přírodním venkovním hřištěm. Jeho součástí je rozsáhlé vodní dílo – soustava prvků pro oblíbené dětské cákání, rachtání a jiné vodní radovánky. Mezi venkovní lákadla patří i dřevěný tunel, lanovka, největší bubno-xylofon ve střední Evropě nebo soustava podzemních telefonů.
"Rádi přivítáme školní i jiné kolektivy. Muzeum nabízí učebnu vybavenou interaktivní tabulí s možností realizace zábavně vzdělávacích programů na různá témata. Nabízíme také organizované školní výlety, včetně zajištění dopravy a stravování v ceně od 175 na dítě," uvedla Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově s tím, že je možné areál muzea po dohodě celý uzavřít pro firemní či rodinné akce. Veškeré informace a kontakty se nachází na stránkách www.pradedovomuzeum.cz.
Pradědovo dětské muzeum je otevřeno celoročně. Děti do 90 centimetrů mají vstup zdarma, celodenní vstupenka pro dítě do 15 let činí 175 korun, na dvě hodiny 120 korun. Dospělý návštěvník zaplatí 25 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.