ZPRÁVY

Pradědovo dětské muzeum otevřelo

28. října 2015, 11:04, BH
Pradědovo dětské muzeum otevřelo Bludov - Unikátní zábavní park ve venkovském stylu, zaměřený na Jeseníky a vše co k nim patří, zve malé návštěvníky k prožití dobrodružství. V Pradědově dětském muzeu v Bludově přivítali první návštěvníky v pátek 23. října, a to ne náhodou. V tento den oslavil svátek maskot muzea, skřítek Theodor. Ten provází hosty po muzeu a svou lucerničkou osvětluje poznatky a zajímavosti.

 Muzeum tvoří venkovské stavení s mnoha místnostmi a zákoutími. Stěžejní je vesnice Pradědovo s dřevěnými domečky vybavenými nábytkem a hračkami. Ve vesnici žije mlynář a nechybí zde ani nádraží. Děti tak mohou malovat do mouky, vypravovat vláčky nebo servírovat na stůl v hostinci regionální jesenické plyšové pokrmy. Ty jsou v muzeu k dispozici i pro dospělé, nikoliv však na hraní, ale opravdové místní dobroty k ochutnání.
Když jsou návštěvníci muzea unaveni, mohou se schovat mezi polštáři v pohádkárně, pro nejmenší je připravena batolárna. V jeskyni se zabydleli jesenické legendy, duchové a vládci hor. Expozice připomenou i zajímavosti z jesenické přírody a vše, co je na horách pod Pradědem zajímavé.
Děti se během pobytu seznámí se zdejšími slavnými rodáky, jako Ondřejem Bankem, Simonou Babčákovou či Janem Haubertem, kteří věnovali muzeu svůj specifický předmět.
Nechybí zde rozlehlá zahrada o velikosti dva tisíce metrů čtverečních s přírodním venkovním hřištěm. Jeho součástí je rozsáhlé vodní dílo – soustava prvků pro oblíbené dětské cákání, rachtání a jiné vodní radovánky. Mezi venkovní lákadla patří i dřevěný tunel, lanovka, největší bubno-xylofon ve střední Evropě nebo soustava podzemních telefonů.
"Rádi přivítáme školní i jiné kolektivy. Muzeum nabízí učebnu vybavenou interaktivní tabulí s možností realizace zábavně vzdělávacích programů na různá témata. Nabízíme také organizované školní výlety, včetně zajištění dopravy a stravování v ceně od 175 na dítě," uvedla Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově s tím, že je možné areál muzea po dohodě celý uzavřít pro firemní či rodinné akce. Veškeré informace a kontakty se nachází na stránkách www.pradedovomuzeum.cz.
Pradědovo dětské muzeum je otevřeno celoročně. Děti do 90 centimetrů mají vstup zdarma, celodenní vstupenka pro dítě do 15 let činí 175 korun, na dvě hodiny 120 korun. Dospělý návštěvník zaplatí 25 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.