ZPRAVODAJSTVÍ

Pradědovo dětské muzeum nabízí bujarou novoroční oslavu

22. prosince 2016, 10:00, BH
Pradědovo dětské muzeum nabízí bujarou novoroční oslavu Bludov - Přemýšlíte, jak s dětmi nejlépe oslavit příchod nového roku v průběhu posledního prosincového dne, než je vezmete na ohňostroj nebo uložíte, řádně unavené, do postele? Pradědovo dětské muzeum v Bludově se po loňské, velmi úspěšné akci rozhodlo znovu uspořádat Dětský silvestr. Akce to bude – jako ostatně všechny zdejší – velkolepá. Chlapci a dívky si užijí hodiny her, zábavy a soutěží, chybět nebude nealkoholické „šampaňské“, občerstvení a nezbytné kostýmy.

 „Děti se u nás můžou radovat a řádit od devíti hodin dopoledne do šesté odpolední. Muzeum bude vyzdobené a připravené na jejich veselý rej a hemžení,“ řekla „Pradědova levá ruka“ Markéta Ficnarová z Pradědova dětského muzea v Bludově. „Záleží jen na nich, jestli se rozhodnou pro vlastní zábavu, nebo jestli se zapojí do některé z aktivit, jež v muzeu běžně nabízíme. Fantazii meze neklademe a kreativitu podporujeme nejrůznějšími pomůckami a hračkami,“ doplnila.
Pradědovo dětské muzeum v Bludově bylo otevřeno mimo jiné i proto, aby seznámilo nejmenší návštěvníky a jejich rodiče s regionálními specifiky jesenických hor a podhůří, a to hravou a zábavnou formou. Na děti čeká skřítek Theodor, který si s nimi povídá a kamarádí se. V objektu je vybudováno venkovské stavení a Pradědova vesnička, kde si děti můžou hrát na tradiční řemeslníky, vařit z plyšových hraček, být na chvíli železničářem Aloisem Nebelem a vypravovat vláčky nebo se na čas proměnit v různé pohádkové bytosti.
Ti nejmenší holčičky a chlapečci si vyhrají v Batolárně, kde je plazení, lezení, bezpečné padání do měkkého a válení se povoleno a vítáno. Starší se můžou poučit o historii Jeseníků v knihovně, navštívit jeskyni s jesenickými strašidly a duchy nebo zjistit, kdo slavný se ve zdejších kopcích narodil. Kdo bude unavený a bude si chtít na chvíli odpočinout, uvítá ho Pohádkárna s příběhy plnými napínavých zápletek a šťastných konců, které si bude moci vyslechnout mezi spoustou měkkých polštářů. Nebude chybět ani mlsání a kvalitní jídlo z poctivých regionálních surovin.
Také zde se ale ve sváteční dny bude „odpočívat“, proto od čtvrtka 22. do pondělí 26. prosince bude muzeum zavřené. Stejně tak i prvního ledna zůstanou brány Pradědova muzea zavřené. Hned následující den už bude běžná otevírací doba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).