ZPRÁVY

Pracovní trh se konečně probudil

15. května 2013, 20:05, ar
Okres – Začátek sezónních prací konečně oživil pracovní trh v šumperském okrese. Nezaměstnanost v posledních týdnech zvolna klesala. Lépe se daří už i sousednímu Jesenicku, které dlouhé měsíce platilo za region s vůbec největším počtem nezaměstnaných.
„V dubnu připadalo na jedno volné pracovní místo v šumperském okrese zhruba čtrnáct uchazečů, přičemž například v únoru to bylo téměř pětadvacet lidí. Aktuální výše nezaměstnanosti dosahuje necelých deseti procent,“ informovala mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová.

Rostoucí počet nových pracovních pozic se letos poprvé projevil už v březnu. S nabídkami práce teď přicházejí především majitelé stavebních firem, řemeslníci nebo firmy, které podnikají v lesnictví a v zemědělství. „Očekáváme, že ještě v květnu by nezaměstnanost měla klesnout, červen zůstává otázkou. Zatím se dá jen těžko odhatnou, kolik nezaměstnaných může ubýt,” uvedl ředitel šumperského úřadu práce Ivo Bartl.

Už na konci léta má nezaměstnanost podle aktuálních prognóz opět začít růst. Většina lidí, kteří si na jaře našli nové zaměstnání, totiž dostala pracovní smlouvu jen na několik měsíců. Poté zřejmě znovu skončí na úřadu práce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.5.2013 15:53
Titulek: V zimě se tržní hospodářství budovat nedá.
Autor: Hospodář
66
146
Na to musí být vhodné klimatické podmínky a pozitivní politické klima ve společnosti. Občané musí mět stupeň vzdělavatelnosti 5, aby se dali v technicky rozvinutém průmyslu atd. vůbec k něčemu pouužít.
Reagovat