ZPRAVODAJSTVÍ

Práce na novém nádraží pokračují naplno

28. června 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Práce na novém nádraží pokračují naplno Hanušovice - Vlakové nádraží v Hanušovicích prochází největší změnou ve své novodobé historii. V rámci projektu revitalizace trati Bludov – Jeseník získá kompletně novou podobu. Na nástupištích teď pracují desítky dělníků a těžká technika.

 „S rekonstrukcí železniční stanice Hanušovice jsme začali v polovině dubna a hotová má být v průběhu října. Jedná se o kompletní přestavbu, jejímž účelem je zvýšení rychlosti průjezdu vlaků, zvýšení komfortu pro cestující i jejich větší bezpečí,“ uvedl Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty. Nástupiště v Hanušovicích má být konečně bezbariérové, projekt počítá také s instalací nového zabezpečovacího zařízení, které bude možné řídit dálkově.

Dočkají se také vesnice


Hezčího nádraží se dočkají cestující nejen v Hanušovicích, ale také v okolních obcích. Přestavbou projde zastávka v Bohdíkově, Bartoňově, Rudě nad Moravou nebo v Bohutíně. „Opravu si nádraží určitě zaslouží. Některá vypadají, jako by se na nich od války vůbec nic nezměnilo,“ řekl Týdnu Karel Ševčík ze Zábřeha, který zmiňovanou železniční trať využívá s rodinou na pravidelné výlety do Jeseníků.


Foto: jak

Jedno velké staveniště teď připomíná nádraží v Hanušovicích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.6.2016 16:34
Titulek: Bez titulku
Autor: stella
200
137
Dočkáme se hezčích nádraží?.... Nemusíte čekat, až rekonstrukce skončí. Zkuste si obejít výše zmiňovaná nádraží i z druhé strany než jen od kolejí, mějte oči otevřené a uvidíte Potěmkinovy vesnice. .....
Reagovat
Datum: 1.7.2016 15:12
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Krok
177
184
Bude to uživatelsky příjemné nádraží mnohem příjemnější jak za totáče. Bude tam čekárna, krásná nezaplivaná restaurace, bufet, WC, EUWC, úschovna zavazadel, pítko atd. Na peroně budou lavečky. Je na co se těšít. Kdo pamatuje staré nádraží bude se divit jak lze upgradovat nádraží. Je potřeba se na změny připravit, aby to cestující nezaskočilo.
Reagovat
Datum: 4.7.2016 19:01
Titulek: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: AUKA
151
181
co na nádraží cestující chtějí. Ředitelství českých drah, projektanti atp. to nevědí, protože se cestujících neptali. Tak to dělají podle oka. Až to bude hotové tak nefňukejte že vám něco na nádraží schází nebo se nelíbí. V ceně jízdenky neplatíte jen přesun vlakem sem-tam, ale i všechno kolem nádraží. A je na cestujících co si na nádraží objednají.
Reagovat
Datum: 5.7.2016 04:53
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: Jerry
162
146
V ceně jízdenky neplatíte jen přesun sem-tam, ale i všechno kolem nádraží a vlaků. A je jen na cestujícíh jakou lokomotivu si objednají.
Reagovat
Datum: 6.7.2016 15:16
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: stella
145
187
Bufet, čekárna, wc, prodej jízdenek...atd.??? ZAPOMEŇTE! Nic takového! Možná jen v Šumperku a Hanušovicích, kde obsluha zůstavá. Ale ve stanicích mezi těmito dvěma nádražími na tento běžný servis zapomeňte. Budeme čekat venku v mrazech, deštích, bez informací, a jediné, co ze služeb dostaneme, bude amplionové hlášení o příjezdech a zpožděních.
Reagovat
Datum: 15.7.2016 11:26
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: Past
142
130
Vypadá to, že ani v Hanušovicích nikdo nebude...Budeme čekat venku v mrazech, deštích, bez informací, a jediné, co ze služeb dostaneme, bude amplionové hlášení o příjezdech a zpožděních....a to za stejnou cenu jízdenek okradeni o pohodlí v čekárnách atd. Studený odchov cestujících trend manažerů českých drah. Manažeři sedí v kanclu a chechtají se cestujícím jak zmrzají na dešti a v plískanici. Slabší kusy cestujících budou odpadat. Likvidace seniorů, invalidů atp.podle pravidel. Prostě tržní hnus.
Reagovat
Datum: 15.7.2016 12:20
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: J.
164
138
Brečíš na špatném místě. Nádraží patří SŽDC, ne ČD. To je dosti podstatný rozdíl.
Reagovat
Datum: 16.7.2016 09:11
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: BTOkill
134
148
SŽDC pracuje pro české dráhy, nikoliv pro vodovody a kanalizace. Že se ČD vymlouvají na SŽDC je standard. ČD vás přepraví svými Pendoliny s internetem, na nádraží vystoupíte a šlápnete do H....! My ČD za to nemůžeme, to SŽDC. Tomu říkají ČD komfortní cestování.
Reagovat
Datum: 16.7.2016 09:55
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: J.
117
131
SŽDC poskytuje služby všem dopravcům a ti zato platí. Tudíš, když do něčeho na nádraží šlápneš tak je to chyba SŽDC a ne ČD.
Reagovat
Datum: 17.7.2016 13:40
Titulek: Re: ONO TAKÉ ZÁLEŽÍ NA TOM
Autor: Xik
123
166
Najdi mně na budově šumperského nádraží ceduli kdo budovu provozuje, kontakty atd. Na info to neví. Kde ta cedule je? Tajemný hrad v Karpatech. Děkuji.
Reagovat
Datum: 17.7.2016 19:40
Titulek: čd-pouze dopravce
Autor: pavda
136
163
Je těžké lidem vysvětlit, že čd jsou dávno odděleny od správců budov, tratí, nástupišť , řízení provozu, hlášení a stím souvysející udržba. zabezpečovací zařízení, výpravčí, dispečeři k čd již nepatří... čd jsou poeze zamněstanci informací pro cestjící čd, pokladní pro čd, a vlakový doprovod..průvodčí, vlakvedoucí a strojvedoucí.za prostory pokladních a dalšího personálu platí nájem...budovy patří státu a ten rozhoduje, co kde kdo co bude mít a to samé na nástupištích a podobně....
Reagovat
Datum: 18.7.2016 06:09
Titulek: Re: čd-pouze dopravce
Autor: NOK
187
140
Není to těžké vysvětlit. Na budově nádraží umístit ceduli komu barák patří a kdo ho spravuje. To na žádné nádražní budově není.
Reagovat
Datum: 26.7.2016 18:05
Titulek: Re: čd-pouze dopravce
Autor: stella
191
173
Jako cestujícímu je mi naprosto jedno, kdo provozuje budovy, kdo dopravu a komu patří zaměstnanci. Nechápu, proč se jejich firemní boj má odrážet na kvalitě služeb, které nabízejí veřejnosti. Nádraží se ruší, služby se ruší a ty, milý cestující, jsi nám ukradený. Ať už si říkají jakkoliv, toto je jejich dnešní politika.
Reagovat
Datum: 30.7.2016 08:03
Titulek: Co můžeš urvi
Autor: Sameťák
souhlas
0
nesouhlas
4
a co nemůžeš .... Atributy doby posametové.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.