SPORT

POZOR! Krajské derby už v pátek. Do Šumperka přijedou fotbaloví sousedé z Velkých Losin

13. května 2015, 17:18, téma FOTBAL, Petr Fišer
POZOR! Krajské derby už v pátek. Do Šumperka přijedou fotbaloví sousedé z Velkých Losin Šumperk, Velké Losiny - Jeden z nejlákavějších zápasů fotbalového jara mezi Šumperkem a Velkými Losinami se neodehraje v neděli odpoledne, ale už v pátek! Na novém termínu se dohodli zástupci obou klubů. „Protože je to utkání opravdu sváteční, nechtěli jsme, aby kolidovalo s vrcholícím šampionátem hokejistů v Praze. Všichni si moc přejeme, aby dorazilo co možná nejvíc fanoušků,“ prohlásil šumperský funkcionář Vladimír Dostál. Výkop prestižního duelu bude na Tyršově stadiónu v 17.30 hodin. Jak si oba týmy vedly ve víkendových generálkách?

 KRAJSKÝ PŘEBOR
ŽELATOVICE – ŠUMPERK 0:1 (0:1)


Bilance Šumperka ve druhé polovině sezóny vzbuzuje oprávněný respekt. V dosavadním průběhu jarní části obdržel jediný gól a ještě k tomu z pokutového kopu! Nic na tom nezměnilo ani nedělní střetnutí v Želatovicích. Před pátečním derby s Velkými Losinami poslali na adresu okresního rivala další varovný vzkaz.
Hrála se teprve 3. minuta, když Jaroslav Klemsa vystihl malou domů soupeře, šikovně si obhodil gólmana a pohodlným zakončením do prázdné brány lehce zasunul – 0:1!
Jak se později ukázalo, skóre se v tu chvíli měnilo naposledy. Šumperk držel míč ve své moci a pokoušel se prosadit z postupných akcí. Snaživí domácí čekali na jeho osudové zaváhání, které ale nepřicházelo.
Želatovicím nezbývalo nic jiného, než postupem času otevřít hru. Byla to voda na mlýn hostujícího celku. Rozhodnutí měli na kopačce Janků (nastřelil břevno), Křepelka (po sklepnutí od Šalamouna trefil brankáře) a Horák. Ten si neporadil v šestnáctce hned dvakrát.
„Výhry si vážím, udržela nás v přetahované o postup. Jen jsme mohli dát více gólů, šance na to byly. Taky mi vadila občasná absence přesnosti a jistoty v kombinaci,“ bilancoval trenér vítězů Zdeněk Strouhal. „Derby bude mít speciální náboj. A to i vzhledem k tomu, kde se v tabulce nacházíme a o co nám tedy půjde. Na druhou stranu, víc než tři body jako v kterémkoli jiném utkání v něm získat nemůžeme,“ pravil moudře šumperský kouč.
FK ŠUMPERK: Kreizl – Hruda, Herynek, Skopal, S. Valenta – Vývoda – J. Klemsa, Šalamoun, L. Horák, Lukas (60. Křepelka) – Podhorný (70. M. Janků).

VELKÉ LOSINY – KOJETÍN 2:1 (0:1)

Dva slepené góly Matěje Šinogla rozprášily kojetínské vedení ve Velkých Losinách. Domácí fotbalisté ve druhé půli přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a gradujícím vystoupením zabránili další ztrátě před vlastním publikem.
Kojetín potvrzoval kvality. V úvodní periodě měl navrch po kombinační stránce a víkendového protivníka mimo jiné převyšoval i ve středu pole. Co bylo ze všeho nejdůležitější, ve 26. minutě jej zaskočil vedoucím gólem. Po autovém vhazování a vyhraném osobním souboji následovaly dvě krátké přihrávky, přesně narýsovaná kolmice mezi stopery a neomylné zakončení, na které brankář Hatala nedosáhl. Na rozdíl od dalších tří případů, kdy svůj tým podržel.
Velké Losiny se probudily až po přestávce. Výrazně jim k tomu dopomohla povedená střídání, zvláště snaživý Mičunda plnil funkci příjemného oživení. V 79. minutě šel společně s Uvízlem do vysokého míče, který nakonec propadl k Šinoglovi a ten už věděl, co s ním. Vyrovnáno!
Stejná trojice se podepsala i pod rozhodující gól celého utkání. Po souhře Mičundy s Uvízlem obelstil Matěj Šinogl obránce i brankáře a bombou pod břevno málem protrhl síť. „Druhý poločas se mi líbil, o hodně jsme se v něm zlepšili. Prospěly nám změny v rozestavení,“ prohlásil kormidelník Jiří Mika. „Je to pro nás vítaná vzpruha před blížícím se derby. Do Šumperka se všichni moc těšíme. Doufáme, že nás tam přijede povzbudit a hlasitě podpořit spousta našich fanoušků,“ přál si za celé mužstvo losinský kormidelník.
VELKÉ LOSINY: Hatala – D. Šimák, J. Gargulák, M. Smrž, M. Gargulák – J. Zatloukal, O. Král, Šinogl, Nýdecký – J. Uvízl, Linet. Střídali: 40. Mičunda, 46. Kupčík, 70. Tejkl, 80. Jenčke, 89. Bureš.

 
Foto: Petr Fišer

Okresní derby je za dveřmi. Hrdinou prvního vzájemného utkání ve Velkých Losinách byl Jan Křepelka (ve žlutém), autor tří šumperských gólů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).