ZPRAVODAJSTVÍ

Požár zničil kapli

21. února 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Požár zničil kapli Malá Morava - Další velký požár, který způsobil škodu za milióny korun, propukl letos v šumperském okrese. Poté, co lehl popelem objekt v lyžařském areálu ve Stříbrnicích, shořela minulý týden také kaple v Malé Moravě. Oheň se snažily zkrotit desítky hasičů, kteří s plameny bojovali mnoho hodin.

 Hořet začalo v sobotu 18. února kolem poledne. Oheň nejprve zachvátil kůlnu se dřívím, poté přeskočil na sousední pergolu, od které se rozšířil na rodinný dům, který původně sloužil jako kaple a měl památkovou hodnotu. „Plameny zničily celou střechu bývalé kaple a poškodily také dřevěnou věžičku. Výše škody byla předběžně vyčíslena na dva milióny korun,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
S požárem bojovali profesionální hasiči ze Šumperka, dobrovolní z Hanušovic, Malé Moravy a do akce poslalo operační středisko také jednotky ze sousedního Pardubicka. Jako příčinu zkázy určil vyšetřovatel nedbalost při manipulaci se žhavým popelem.

Třetí velký požár


Požár v Malé Moravě je letos už třetím případem, kdy oheň způsobil škodu velkého rozsahu. Na konci ledna hořela firma v Zábřeze, červený kohout tam vystavil účtenku na zhruba 950 tisíc korun. Před nebezpečným kouřem museli hasiči evakuovat téměř čtyři desítky osob. V pátek 27. ledna plameny zničily lyžařský areál ve Stříbrnicích za pět miliónů korun. V tomto případě vyšetřovatelé nevyloučili útok žháře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.