ZPRAVODAJSTVÍ

Požár zničil kapli

21. února 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Požár zničil kapli Malá Morava - Další velký požár, který způsobil škodu za milióny korun, propukl letos v šumperském okrese. Poté, co lehl popelem objekt v lyžařském areálu ve Stříbrnicích, shořela minulý týden také kaple v Malé Moravě. Oheň se snažily zkrotit desítky hasičů, kteří s plameny bojovali mnoho hodin.

 Hořet začalo v sobotu 18. února kolem poledne. Oheň nejprve zachvátil kůlnu se dřívím, poté přeskočil na sousední pergolu, od které se rozšířil na rodinný dům, který původně sloužil jako kaple a měl památkovou hodnotu. „Plameny zničily celou střechu bývalé kaple a poškodily také dřevěnou věžičku. Výše škody byla předběžně vyčíslena na dva milióny korun,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
S požárem bojovali profesionální hasiči ze Šumperka, dobrovolní z Hanušovic, Malé Moravy a do akce poslalo operační středisko také jednotky ze sousedního Pardubicka. Jako příčinu zkázy určil vyšetřovatel nedbalost při manipulaci se žhavým popelem.

Třetí velký požár


Požár v Malé Moravě je letos už třetím případem, kdy oheň způsobil škodu velkého rozsahu. Na konci ledna hořela firma v Zábřeze, červený kohout tam vystavil účtenku na zhruba 950 tisíc korun. Před nebezpečným kouřem museli hasiči evakuovat téměř čtyři desítky osob. V pátek 27. ledna plameny zničily lyžařský areál ve Stříbrnicích za pět miliónů korun. V tomto případě vyšetřovatelé nevyloučili útok žháře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).