KULTURA

Potvrzeno: V Zábřehu vystoupí Lucie Bílá

11. března 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Potvrzeno: V Zábřehu vystoupí Lucie Bílá Zábřeh - To, o čem se v Zábřehu už nějakou dobu šuškalo, se stává skutečností. Ve velkém sále kulturního domu vystoupí mnohonásobná Zlatá slavice, novopečená držitelka Anděla v kategorii zpěvačka roku a aktuálně nejlepší zpěvačka posledního dvacetiletí - Lucie Bílá. Její recitál, na kterém zazpívá v doprovodu Petra Maláska, se uskuteční ve velkém sále kulturního domu ve středu 20. dubna od 19 hodin.

Lucie Bílá je již řadu let naší absolutně nejpopulárnější zpěvačkou se širokým spektrem svého zaměření. Od samého počátku devadesátých let jsme ji mohli sledovat ve většině významných muzikálů české scény (Bídníci, Dracula, Krysař). Její domovskou scénou je divadlo Ta Fantastika, kde účinkovala téměř tři roky v titulní roli muzikálu Johanka z Arku, za niž obdržela Cenu Thálie 2000 v oboru opereta, muzikál. V divadle vystupovala i v muzikálech Excalibur, Láska je láska nebo Elixír života. V současné době vystupuje v Hudebním divadle Karlín v titulní roli muzikálu Carmen, velkolepé podívané v broadwayském stylu. V oblasti popové hudby vydala Lucie Bílá celou řadu sólových alb, se kterými úspěšně dobývá žebříčky tuzemských hitparád, a její hity jako Ave Maria, Láska je láska, Trouba, eSeMeS či Miluji tě zná téměř každý. Za osudové lze označit setkání a dlouholetou tvůrčí spolupráci s autorskou dvojicí Soukup – Osvaldová, stejně tak jako jevištní partnerství s klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.
 


„Prodej vstupenek na vystoupení Lucie Bílé a Petra Maláska byl zahájen 8. března. Vstupenky v cenových relacích od 490 do 890 korun lze zakoupit v informačních centrech v Zábřehu a ve Štítech, šumperské cestovní agentuře Atlas a prodejně Darka v Mohelnici. Vzhledem k tomu, že se jedná o exkluzivní koncert, nelze místa v sále rezervovat,“ sdělil jednatel pořádající Zábřežské kulturní Zdeněk David. Vedle březnového koncertu Petra Spáleného a recitálu Věry Špinarové, který je naplánován na 10. května, se tak Zábřeh dočká další hudební lahůdky nejvyšší kvality.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.