SPORT

POTVRZENO: Druhá hokejová liga v novém hávu, šumperské Draky čeká na úvod nováček z Orlové

20. června 2018, 19:00, Petr Fišer
POTVRZENO: Druhá hokejová liga v novém hávu, šumperské Draky čeká na úvod nováček z Orlové Šumperk – Český svaz ledního hokeje dal zelenou návrhu, který si na tradičním aktivu odhlasovaly samotné kluby. Nadcházející ročník druhé ligy se tak rozjede podle nového herního systému.

 Pro šumperské Draky to znamená jediné. Kromě starých známých z východní divize se poměří se sedmičkou týmů, které byly nalosovány do skupiny Jih. Konkrétně se jedná o Písek, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou, Tábor a České Budějovice. Rozdají si to s nimi dvoukolově doma a venku.
Napříč dvěma divizemi se promíchá i vyřazovací play off. Postoupí do něj čtyři bodově nejúspěšnější týmy z každé tabulky. Celá sezóna pak vygraduje finálovou sérií dvou nejlepších druholigových celků. Ten, který dosáhne na metu čtyř vítězství, bude mít právo automatického posunu o patro výš.
Diváci v Šumperku se můžou těšit nejen na nový herní klíč, ale i na obměněný kádr a pozměněnou strategii při volbě soupeřů pro přípravné zápasy. Na úkor nudných utkání se stejnými protivníky je přijedou pobavit ambiciózní Poruba, účastník polské extraligy, či Zubři z Přerova. Důležitou součástí herního ladění bude pro svěřence Jozefa Zavadila třídenní trip na Slovensko, kde je v rychlém sledu prověří Skalica, Topolčany a Považská Bystrica.
Mistrovské soutěžení se rozjede naplno ve středu 12. září a šumperské hokejisty v úvodním kole nemine dlouhá cesta do Orlové. Staronový účastník získal licenci na druhou ligu od krajských šampiónů ze Studénky a pod vedením zkušeného kouče Stránského, jenž naposledy působil v Litvínově, nechce prodávat kůži lacino. Domácí premiéru obstará tradiční souboj se Slezanem Opava, jehož se nově ujal někdejší člen trenérského štábu ve Spartě Praha Martin Janeček. První dvě konfrontace s jižní skupinou se promění v daleký zájezd do jihočeského Písku a listopadový domácí souboj s Havlíčkovým Brodem.

DRUHOLIGOVÝ LOS

12. ZÁŘÍ: Orlová – Šumperk. 15. ZÁŘÍ: Šumperk – Opava. 19. ZÁŘÍ: Nový Jičín – Šumperk. 22. ZÁŘÍ: Šumperk – Valašské Meziříčí. 26. ZÁŘÍ: Kopřivnice – Šumperk. 3. ŘÍJNA: Šumperk – Hodonín. 6. ŘÍJNA: Písek – Šumperk. 13. ŘÍJNA: Šumperk – Orlová.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY


7. SRPNA: Šumperk – Poruba. 9. SRPNA: o soupeři se jedná. 15. SRPNA: Skalica – Šumperk. 16. SRPNA: Topolčany – Šumperk. 17. SRPNA: Považská Bystrica – Šumperk. 21. SRPNA: Šumperk – Jastrzebie. 23. SRPNA: Šumperk – Přerov. 30. SRPNA: Jastrzebie – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Obránce Draků Tomáš Drtil má nesmlouvavé souboje s Přerovem v živé paměti. Na vyhrocené prvoligové řežby si bude moci zavzpomínat v přípravném období.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.