SPORT

Potlesk pro vzpěrače! Dobré výkony a charita k tomu

17. října 2018, 17:00, Petr Fišer
Potlesk pro vzpěrače! Dobré výkony a charita k tomu Šumperk – Přebor Šumperka ve vzpírání se poprvé v tomto roce týkal i soutěžících z jiného oddílu. Sedmnáct mužů, žen a mládežníků i přes nevelké prostory předvádělo vynikající výkony, a ještě se stačila podpořit dobrá věc.

 Dvanáct z nich dokázalo zlepšit svá absolutní maxima v trhu, nadhozu nebo v některých případech i v obou disciplínách. Ze šumperských závodníků se to podařilo Zbyňku Košťákovi, jenž si v domácích podmínkách vytvořil nový rekord v nadhozu, a to o rovných sedm kilogramů víc až na výsledných 77 kg.
Pořádající šumperský oddíl nezanedbal přípravu a výsledky tomu odpovídaly. Zaslouženě zvítězil klubový vedoucí Tomáš Pliska a druhé místo obsadil jeho bratr Michal. Bronzový stupínek vybojovala držitelka titulu mistryně republiky ve veteránské kategorii Masters, účastnice letošního evropského šampionátu žen a v současné době jedna z nejlepších českých vzpěraček Julie Švecová.

Další ze šumperských borců, jímž byl aktuální stříbrný medailista z mistrovství světa a Evropy veteránů Ladislav Pliska, dosáhl v těžké konkurenci na desátou příčku. Výše zmíněný Košťák zaujal třináctou pozici, což je na nováčka, který se náročnému odvětví věnuje půl roku, velice dobré vysvědčení. Iva Kalousková skončila šestnáctá.
Po zdařilém klasickém soupeření následovala doplňková soutěž v netradiční dovednosti. O co přesně šlo? Na dřevěný kolík bylo na provaze zavěšeno závaží. Otáčením kolíku v napnutých rukou se závaží namotávalo a cvik byl ukončen ve chvíli, kdy se dotknulo kolíku. Měřil se čas a váha závaží se pohybovala v různých distancích, aby odpovídala jednotlivým skupinám mužů, žen a závodníků do patnácti let.

Zástupci Šumperka se zahanbit nenechali a znovu si pronajali vyhlížené medailové posty. Zasloužili se o to vítězný Košťák a třetí Kalousková. Druhým místem doslova šokoval Tomáš Stratil z Náměšti na Hané, ročník narození 2010. Pro mladičkého adepta to byly vůbec první oficiální závody, kterých se zúčastnil!
Šumperská parta se po vzoru jiných klubů a jednotlivců rozhodla zapojit do charitativní akce Tahej pro Kamilku. Spočívá v tom, že každý sportovec nebo družstvo přispěje finanční částkou na rehabilitaci mladé slečny a současně
na facebookovou stránku pořadatele umístí záznam s hodnotným sportovním
počinem. Za Šumperk ve videu účinkovali Tomáš Pliska, Zbyněk Košťák a Iva
Kalousková. S maximální váhou 320 kg, kterou bylo možné naložit, udělali pozved (mrtvý tah) a poté s činkou u pasu všichni tři pronesli heslo Tahám pro Kamilku! „Doufáme, že mezi námi vybrané peníze jí pomůžou nejen zlepšit zdravotní stav, ale že jsme zároveň tímto krokem motivovali ostatní, aby ji podpořili stejně jako my,“ přál si Tomáš Pliska.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.