SPORT

Potlesk pro šampióny, titul si zajistili s předstihem

12. června 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Potlesk pro šampióny, titul si zajistili s předstihem Nový Malín, Loučná – Je rozhodnuto. Novopečení šampióni v I. B třídě a okresním přeboru si soutěžní prvenství shodně zajistili s jednokolovým předstihem. Zatímco fotbalisté Loučné neměli se sobotním protivníkem vážnější potíže, Lesnice se na postupovou výhru pořádně nadřela.

I. B TŘÍDA C
NOVÝ MALÍN – LESNICE 3:4 (3:3)


Nestranní diváci si přišli na své. První poločas bavil vrchovatou měrou. „Obranné fáze obou týmů byly tragické. Na druhou stranu útočné snažení se pohybovalo na úrovni slavné Barcelony. Padaly krásné góly,“ prohlásil s použitím fotbalové nadsázky Jan Knobloch. „Bylo důležité, že nám neodskočili na 3:1. Měli k tomu dvě velké šance. Za klíčový okamžik bych označil naši bleskovou odpověď v úplném závěru prvního poločasu. Třikrát jsme prohrávali, třikrát jsme vyrovnali. Kluci nesložili zbraně a dokázali, že jim nechybí vnitřní síla,“ potěšilo trenéra vítězů.

Méně hektické druhé dějství rozsekla kulišárna Ondřeje Smyčky. Standardní situaci rozehrál tak, jak to nepředpokládalo 99 procent přihlížejících. Po zemi kopnutým balónem našel v šestnáctce nepokrytého Davida Vašíčka, jenž „mistrovským“ zásahem vyvolal nejen oprávněné nadšení na lesnické straně, ale na dálku i porod očekávaného potomka. Pro zkušeného pardála měl sobotní večer nejlepší možné vyvrcholení. „Za třiadvacet let jsme se dostali z nejnižší okresní soutěže až k možnosti postoupit do I. A třídy. Povedlo se nám to normální cestou s mančaftem, který hraje pro zábavu a skrz dobrou partu. Ne kvůli penězům, jak v některých jiných klubech. Daří se nám držet nastavený kurz. I když nás to stojí spoustu práce, úsilí, odříkání, dřiny a energie, jsme hrdí na to, že děláme fotbal právě takhle,“ ujišťoval chraplavým hlasem kouč Knobloch.

BRANKY: 5. T. Valenta, 27. Šafář, 44. J. Ladislav – 11. M. Kobza, 34. J. Glozyga, 45. Š. Roubalík, 56. D. Vašíček. Diváci: 90.
NOVÝ MALÍN: D. Laščák – Diblík, M. Novák, T. Valenta, Šafář, Mošonec, Číž, Mrázek, Michalička, Vacátko, J. Ladislav. Střídali: 60. Damiančík, 60. Bauer, 68. Valíček.
LESNICE: D. Glozyga – J. Balvín, D. Vašíček, A. Jurka, Seidl, Smyčka, J. Němec, M. Kobza, Š. Roubalík, J. Barvíř, J. Glozyga. Střídali: 81. M. Barvíř, 87. J. Knobloch.

OKRESNÍ PŘEBOR

LOUČNÁ – MORAVIČANY 6:1 (2:0)

Soubor mladíků kolem dříve narozených pardálů Muchy, Hložánky a Křepského to dokázal a pro nadšené publikum zahrál „stvrzující“ skladbu. Odpor Moravičan se zlomil v závěru prvního poločasu a zkraje druhé části, kdy jejich manko narostlo na těžko dostižitelné tři góly. O solidní šestibrankovou nadílku se rovnoměrně zasloužili autoři hattricku David Hilbert a Dominik Drozd.
Vikýřovicím nebyla ve stejném čase nic platná ani rekordní kanonáda, kterou rozpoutaly v Brníčku. Nejslabšího soupeře v soutěži zesměšnily neuvěřitelnými osmnácti zásahy do černého! Pět z nich měl na svědomí hrající trenér Jiří Silný (ročník narození 1968).

BRANKY: 23., 58. a 85. Hilbert, 42., 47. a 65. Drozd – 75. Sýkora. Diváci: 150.
LOUČNÁ: Mucha – Minařík, Mátl, PTH Duc, Kühndel, J. Hložánka, Žejdlík, Hilbert, Drozd, D. Křepský, Klaban. Střídali: 31. Hofschneider, 70. J. Novák, 80. Hošek, 84. Schelle, 85. Strnka.


Foto: Petr Fišer

Bravo, kapitáne! Lesnická loď pod vedením Jakuba Balvína doplula až do přístavu s názvem I. A třída.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.