SPORT

Potlesk pro fotbalisty Postřelmova, darovali „napumpovanou“ krev

21. listopadu 2019, 17:00, Petr Fišer
Potlesk pro fotbalisty Postřelmova, darovali „napumpovanou“ krev Postřelmov – Mužské áčko fotbalového Postřelmova udělalo dobrý a prospěšný krok, za který zaslouží velkou pochvalu. Kluboví představitelé se spojili s plazmaferetickou stanicí v šumperské nemocnici a výsledkem narychlo domluvené spolupráce byla maximální spokojenost obou zainteresovaných stran. „Rozhodli jsme se darovat krevní plazmu. Zároveň jsme vytvořili událost na facebooku, aby se mohli přidat i ostatní lidé,“ prozradil „tiskový mluvčí“ Ondřej Panák.

 Postřelmovští fotbalisté se k záslužnému činu odhodlali jen několik dní poté, co roznesli na kopytech posledního podzimního soupeře. „Dá se říct, že nám vysoké vítězství v Libině nalilo a napumpovalo krev do žil, a my ji šli potom darovat. Třeba jsme u nás v oddíle založili další tradici,“ odhaloval s úsměvem na tváři Panák.

Když v Postřelmově započali novou klubovou éru, dobře si uvědomovali, kudy se chtějí posouvat dopředu. „Nejdůležitější pro nás byla práce s mládeží. Dělali jsme různé podpůrné akce, nábory, kempy. Veškeré kroky jsme směřovali k tomu, abychom k nám přilákali nové děti,“ popisoval zasvěceně hrající funkcionář. „Jednou jsme se doslechli, že jeden z našich skalních fanoušků má dceru, která by ráda naplno sportovala. Jenže nemůže, protože trpí cystickou fibrózou. Okamžitě se zrodil nápad na podporu její léčby. Dohromady jsme vybrali částku 15 tisíc korun a jako oddíl jsme ji věnovali rodičům. Za odměnu jsme od nich dostali velkého plyšového medvěda, ze kterého jsme udělali nového maskota.“

Snaha a ochota pomoci měla značný ohlas po celé obci. Fotbalisty následně oslovil bývalý hráč Zdeněk Doleček, někdejší týmový parťák současného předsedy Radka Mičundy. „Navrhl nám, jestli bychom nechtěli podpořit plazmaferetické centrum v nemocnici v Šumperku. Po několika společných diskuzích jsme dospěli k názoru, že není defacto nad čím přemýšlet. Verdikt byl jednoznačný: jdeme do toho! Věříme, že můžeme být inspirací a návodem pro ostatní sportovní kluby v okolí, které nás můžou následovat,“ prohlásil optimisticky za postřelmovskou partu Ondřej Panák.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.11.2019 15:23
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
23
Když já dával krev, nikde o mně nepsali :-/
Reagovat
Datum: 23.11.2019 10:56
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: soused
21
Záslužná akce a zároveň snaha o PR.Ve hře je těch 80 melounů na fotbalový stadion a nedostatek peněz na jiné projekty v obci.
Reagovat
Datum: 24.11.2019 17:06
Titulek: Vít vojtěch
Autor: Desperados
17
A ještě je na fotce kluk, který neumí na nahrát na 8m pořádně. To je budoucí kvalita Postrelmova. Aby to nebyl velký přepych na OKRESNÍ PREBOR takový areál.
Reagovat
Datum: 24.11.2019 19:22
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: otec
A ty jsi bohužel chudák, který ani neumí složit kloudnou větu... Schován za klávesnicí pliveš jedovatou slinu na kluka, který fotbalem žije. Hraje stabilně za "áčko", pomáhá "béčku", začal pískat zápasy... Otevři si lahváče a kydej dál kolem sebe hnůj, hlupáku!
Reagovat
Datum: 1.12.2019 14:30
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: Václav strouhal
Můžete mi prosím vysvětlit, jak jsem ve svém komentáři urazil vašeho syna? Můžu se zeptat zda kvalita vašeho syna odpovídá, už tak uvadajicim poměrům kvalita/výkon I.B třídě. Přece za realitu se nebudu vztekat, jak malé dítě. Pane Otče
Reagovat
Datum: 1.12.2019 20:57
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: otec
Pane Strouhale, zřejmě neumíte číst, rozbor Vámi napsaného textu dělat nebudu. Ale o jedno Vás prosím. Až budete příště psát nějaký komentář, nechte si ho zkontrolovat. Plivete na kvalitu hráčů Postřelmova (respektive mého syna), kvalita Vašeho psaného projevu je mnohem děsivější, na učivo "Používání čárek ve větě" jste zcela určitě chyběl...
Reagovat
Datum: 2.12.2019 19:51
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: Václav strouhal
Pane Otče.
Možná moje čeština není dle toho jak si představujete. Ale každopádně vám řeknu, že vaše Ego dostalo zásah. Nikdo zde neurazi vašeho syna. Jen poukazuje na jeho nepřilis kvalitu. Jenže bohužel Postrelmov je rád i za hráče s jeho úrovni. Ale na rovinu si priznejte, že se svět nezbori, kdyby Postrelmov za pár let spadl do OP. ALE TREBA PAK započne nová éra Postrelmova, kde omladí.
Reagovat
Datum: 3.12.2019 16:46
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: otec
O mé ego nemusíte mít starost, po diskuzi s někým, který ani neví, co píše, je na velmi vysoké úrovni...:-)
Je mi celkem jedno, jakou soutěž bude hrát tým Postřelmova, mnohem důležitější je to, že to budou dělat s radostí a pro zábavu. A třeba i na zlost vám, kterému brzy nenávistí praskne vřed... Na vás více než na jiné platí replika doktora Štrosmajera směrem ke sestře Huňkové...
Reagovat
Datum: 3.12.2019 18:09
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: aNONYM
Klídek, vy zase očividně nevíte, co znamená termín „replika“.
Reagovat
Datum: 4.12.2019 06:46
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: soused
Zábava a radost za 80 milionů s takovým výkonem ? Není to trochu sobecké, ba přímo nemravné ?
Reagovat
Datum: 25.11.2019 06:53
Titulek: Re: Vít vojtěch
Autor: soused
18
No přepych to zajisté je v obci se 3 tisíci obyvatel Tribuna pro 400 diváků !Bývalý starosta J.N. si z tohoto projektu udělal dobrý job !
Reagovat
Datum: 27.11.2019 16:53
Titulek: *****
Autor: Horst Siegl
fotbalisté jsou po všech stránkách dobří...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.