ADÁMKOVA PORADNA

Potíže s bydlením

19. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Potíže s bydlením Dobrý den, chci se zeptat, jestli v rámci sociálních služeb pomáháte lidem řešit i problémy s bydlením? V poslední době se všude píše o tom, že ceny bytů stoupají a mladí lidé i senioři mají problémy s placením vysokého nájmu. Dokážete pomoci i takovým lidem? Andrea, Šumperk

Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Andreo,
záběr služeb, který šumperský Pontis nabízí, je opravdu široký, vlastně největší v kraji, na druhou stranu ani já, ani tato společnost se nechceme stavět do pozice, že dokážeme pomoci úplně každému s jakýmkoli problémem. Když to zjednoduším, naším cílem je pomáhat lidem tak, aby si pokud možno byli schopni pomoci sami.
 Lidem, kteří řeší složitou životní situaci v oblasti bydlení, může posloužit naše sociální poradenství. Starší lidé mohou mít někdy problém s výměnou bytu, ve kterém žili celý život, a těžko se smiřují s myšlenkou, že by v pokročilejším věku, kdy třeba zůstanou sami, mohli žít v menším bytě v jiné části města. Pokud vím, často naše sociální poradenství využívají i lidé, kteří se dostanou do situace, kdy žijí s obavami, aby nepřišli o střechu nad hlavou v momentě, kdy se jejich příbuzný, který žije s nimi v domácnosti, nebezpečně zadlužil. Tyto a další životní situace mohou naši sociální pracovníci se zájemci probrat, ukázat jim možnosti řešení, pomoci s vyřízením potřebných záležitostí na úřadech a podobně. Za důležité životní rozhodnutí samozřejmě nese odpovědnost každý člověk sám. Proto mám i tak rád filozofii naší společnosti v duchu hesla „Spojujeme generace“, protože pokud může člověk sdílet těžkosti se svými blízkými v rodině, cítí se líp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.