ADÁMKOVA PORADNA

Potíže s bydlením

19. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Potíže s bydlením Dobrý den, chci se zeptat, jestli v rámci sociálních služeb pomáháte lidem řešit i problémy s bydlením? V poslední době se všude píše o tom, že ceny bytů stoupají a mladí lidé i senioři mají problémy s placením vysokého nájmu. Dokážete pomoci i takovým lidem? Andrea, Šumperk

Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Andreo,
záběr služeb, který šumperský Pontis nabízí, je opravdu široký, vlastně největší v kraji, na druhou stranu ani já, ani tato společnost se nechceme stavět do pozice, že dokážeme pomoci úplně každému s jakýmkoli problémem. Když to zjednoduším, naším cílem je pomáhat lidem tak, aby si pokud možno byli schopni pomoci sami.
 Lidem, kteří řeší složitou životní situaci v oblasti bydlení, může posloužit naše sociální poradenství. Starší lidé mohou mít někdy problém s výměnou bytu, ve kterém žili celý život, a těžko se smiřují s myšlenkou, že by v pokročilejším věku, kdy třeba zůstanou sami, mohli žít v menším bytě v jiné části města. Pokud vím, často naše sociální poradenství využívají i lidé, kteří se dostanou do situace, kdy žijí s obavami, aby nepřišli o střechu nad hlavou v momentě, kdy se jejich příbuzný, který žije s nimi v domácnosti, nebezpečně zadlužil. Tyto a další životní situace mohou naši sociální pracovníci se zájemci probrat, ukázat jim možnosti řešení, pomoci s vyřízením potřebných záležitostí na úřadech a podobně. Za důležité životní rozhodnutí samozřejmě nese odpovědnost každý člověk sám. Proto mám i tak rád filozofii naší společnosti v duchu hesla „Spojujeme generace“, protože pokud může člověk sdílet těžkosti se svými blízkými v rodině, cítí se líp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.