ADÁMKOVA PORADNA

Potíže s bydlením

19. září 2018, 20:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Potíže s bydlením Dobrý den, chci se zeptat, jestli v rámci sociálních služeb pomáháte lidem řešit i problémy s bydlením? V poslední době se všude píše o tom, že ceny bytů stoupají a mladí lidé i senioři mají problémy s placením vysokého nájmu. Dokážete pomoci i takovým lidem? Andrea, Šumperk

Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Andreo,
záběr služeb, který šumperský Pontis nabízí, je opravdu široký, vlastně největší v kraji, na druhou stranu ani já, ani tato společnost se nechceme stavět do pozice, že dokážeme pomoci úplně každému s jakýmkoli problémem. Když to zjednoduším, naším cílem je pomáhat lidem tak, aby si pokud možno byli schopni pomoci sami.
 Lidem, kteří řeší složitou životní situaci v oblasti bydlení, může posloužit naše sociální poradenství. Starší lidé mohou mít někdy problém s výměnou bytu, ve kterém žili celý život, a těžko se smiřují s myšlenkou, že by v pokročilejším věku, kdy třeba zůstanou sami, mohli žít v menším bytě v jiné části města. Pokud vím, často naše sociální poradenství využívají i lidé, kteří se dostanou do situace, kdy žijí s obavami, aby nepřišli o střechu nad hlavou v momentě, kdy se jejich příbuzný, který žije s nimi v domácnosti, nebezpečně zadlužil. Tyto a další životní situace mohou naši sociální pracovníci se zájemci probrat, ukázat jim možnosti řešení, pomoci s vyřízením potřebných záležitostí na úřadech a podobně. Za důležité životní rozhodnutí samozřejmě nese odpovědnost každý člověk sám. Proto mám i tak rád filozofii naší společnosti v duchu hesla „Spojujeme generace“, protože pokud může člověk sdílet těžkosti se svými blízkými v rodině, cítí se líp.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.