SPORT

Potenciální posila z Velkých Losin popravila favorizovaný Šumperk dvěma přesnými zásahy

22. ledna 2014, 07:14, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Potenciální posila z Velkých Losin popravila favorizovaný Šumperk dvěma přesnými zásahy Šumperk - V nedalekých sousedských vodách chtěli lovit fotbaloví pytláci z Tyršova stadionu. Divizní Šumperk se při hledání posil pro náročnou jarní část zaměřil na hráčské ryby, které v první polovině sezony plavaly v losinském rybníku.

Vedení mužského áčka ukázalo prstem na zkušeného brankáře Šaba a mladého obránce Garguláka. Oba si stáhlo z podzimního hostování. Navíc do probíhající přípravy pozvalo Petra Lineta, Marka Smrže, Lukáše Kováče a Matouše Moravce. "Zatím s námi jen trénují, nic uzavřeného není," hlásil v polovině minulého týdne Vladimír Dostál, funkcionář, jenž má na starosti hráčské záležitosti.

O pár dní později bylo všechno jinak. Smrž s Linetem, o něž měli v Šumperku největší zájem, s vysokou pravděpodobností zůstanou v Losinách.

Do prvního přátelského utkání, ve kterém šumperský výběr podlehl velmi silné olomoucké devatenáctce, naskočil i perspektivní zadák Patsch. "Naposledy působil v České Vsi, teď to zkouší znovu u nás. Proti mladíkům Sigmy potvrdil, že je to na divizní úrovni nadstandardní fotbalista. Jen si to musí uspořádat v hlavě," pronesl Dostál.

V Šumperku už se rozloučili s gólmanem Kameníkem, který se přesunul do Rýmařova, záložníkem Bajgerem (stěhuje se do Prahy) a trochu překvapivě i s Lukášem Pobuckým. Odchovanec Zábřeha odsouvá fotbal na vedlejší kolej. "Jestli bude hrát, tak za některý vesnický tým. U nás to nebude. Rozjíždí byznys, což ho bude limitovat časově," vysvětloval Vladimír Dostál. "Otevřenou zůstává otázka ohledně Herynka a Nováka, kteří u nás hostovali z Olomouce a Ostravy. Oba by se dalšímu pokračování v Šumperku nebránili, ale bude záležet na tom, jak se vyvine situace v jejich mateřských oddílech."

Úvodní týden přípravy absolvovalo pod vedením Bohdana Hecla a Petra Strnada kolem pětadvaceti hráčů. Z toho bylo osm dorostenců, kteří trénují s mužským týmem dohromady. "Samozřejmě myslíme i na vhodné a cílené doplnění, v nejbližších dnech mě mimo jiné čeká setkání s panem Chromým z olomoucké Sigmy. Nic dramatického ale neplánujeme, řádově půjde o jednu až dvě posily," upřesňoval Dostál.


ŠUMPERK - VELKÉ LOSINY 2:4 (0:2)

Šumperk v prvním poločase sobotního střetnutí dvakrát prohrával. Po centru Šinogla a souboji s Uvízlem si dal vlastní gól Macek, za nerozhodného stavu 1:1 se pak ujala dorážka Lineta. Favorit srovnával zásluhou dvou standardních situací. Příznivě odražené míče uklízeli do sítě Zdeněk Horák a slovenský forvard Gábor.

Snaha domácího mužstva strhnout ve druhé půli vedení poprvé na svoji stranu se zcela minula účinkem. Po chybě Kocourka a souhře mezi Zatloukalem a Šinoglem naopak zamířil přesně k tyči Petr Navrátil a jako poslední se do střelecké listiny zapsal Linet, jenž pojistil losinské vítězství přesnou hlavičkou do protipohybu brankáře. Vzdušnou asistenci si připsal Hložánka. "Výsledek nijak nepřeceňujeme, pořád jsme teprve na začátku přípravy," ujišťoval po zvládnutém utkání hostující trenér Jiří Mika.

"Jedeme naplno, máme za sebou náročný týden. Ze dvou porážek neděláme žádnou vědu. I proto, že jsme nebyli kompletní," hlásil Mikův protějšek Bohdan Hecl. Nejvíce mu scházel ofenzivně laděný Lukáš Horák.

ŠUMPERK: Kreizl - Gargulák, Patsch, Z. Horák, Hruda - Mlynář, L. Reichl, M. Moravec - Woitek, Gábor, Macek. Střídali: Kocourek, Baláž, Max, Urbášek.
VELKÉ LOSINY: Hatala - Schelle, Kupčík, J. Hložánka, Zatloukal - Mičunda, M. Smrž, Linet, Šinogl - P. Navrátil, J. Uvízl. Střídali: Hošek, M. Uvízl, M. Lokšík, O. Málko.


Foto: Petr Fišer
Petr Linet (v modrém) byl v mlhovém oparu vidět. Střelecky se prosadil hned dvakrát.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.