SPORT

Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět

3. května 2017, 17:00, téma VOLEJBAL, lv, mum
Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět Šumperk - I když Šumperk nepatří k největším městům v republice, na sportovní scéně je známým pojmem. Mezi nejoblíbenější a nejsledovanější kolektivní odvětví patří hlavně fotbal, hokej, házená a basketbal. Málokdo však ví, že se v posledních letech daří i nadějně nastartovanému volejbalu, který zaznamenává úspěchy hned v několika kategoriích.

 V minulé sezóně se volejbalistky probojovaly díky zaslouženému prvenství v kraji do první ligy juniorek. Ve velké konkurenci zkušenějších hráček se však výrazněji neprosazovaly a zapluly do spodních pater tabulky.
Letošní ročník probíhal podle veselejšího scénáře. Trenéři se rozhodli pro krajskou soutěž kadetek, která byla spojena i s juniorskými výběry. Jejich svěřenkyně zápolení ve své věkové třídě naprosto ovládly a bodovat dokázaly i se staršími soupeřkami. V konkurenci Olomouce, Šternberka a Přerova suverénním způsobem obsadily vítězný stupínek, čímž zkompletovaly a splnily hlavní cíl. Minulý víkend se jich týkala vysněná baráž o kadetskou ligu.
V Prostějově se hrálo ve třech skupinách po šesti týmech. Postup si zajistily vždy první dva celky. Šumperk musel hned v úvodním utkání čelit největším favoritkám z pořádajícího klubu, které do barážového turnaje spadly z vyššího patra a prostřednictvím „opravných zkoušek“ usilovaly o záchranu. Větší ostřílenost se na palubovce projevila, domácí družstvo vyhrálo vzájemný duel 3:0 na sety.
Druhý den byl pro šumperské volejbalistky daleko radostnější. Nejprve zdolaly 3:1 Břeclav a následně si poradily bez ztráty jediné sady s Českým Těšínem. Jejich naděje tak stále žila.
Ale jen do prvního nedělního souboje. O veškeré postupové šance je automaticky připravila porážka 1:3 s Novým Jičínem. Prostějovské putování nakonec nezakončily vůbec dobře, když v posledním zápase nestačily na precizněji hrající Zlín.
Ligový sen se sice rozplynul, přesto se svěřenkyně trenérů Peduzziho a Pavlase nemají za co stydět. Pokud na povedené soutěžní období navážou v nadcházející sezóně, získají v Šumperku a okolí ještě více sympatií ze strany sportovní veřejnosti. Základ je solidní a dá se na něm stavět.

SESTAVA ŠUMPERKA

Šárka Tomková, Leona Vicencová, Eva Svedková, Eliška Pavelková, Eliška Mazáková, Eliška Nimmerichterová, Petra Součková, Tereza Drozdová, Klára Vanýsková, Markéta Kuchtíková, Tereza Křivohlávková. Trenéři: Slávek Peduzzi, Jaroslav Pavlas.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.