SPORT

Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět

3. května 2017, 17:00, téma VOLEJBAL, lv, mum
Postupový sen volejbalistek se rozplynul, přesto se nemají za co stydět. Na pevném základu se dá stavět Šumperk - I když Šumperk nepatří k největším městům v republice, na sportovní scéně je známým pojmem. Mezi nejoblíbenější a nejsledovanější kolektivní odvětví patří hlavně fotbal, hokej, házená a basketbal. Málokdo však ví, že se v posledních letech daří i nadějně nastartovanému volejbalu, který zaznamenává úspěchy hned v několika kategoriích.

 V minulé sezóně se volejbalistky probojovaly díky zaslouženému prvenství v kraji do první ligy juniorek. Ve velké konkurenci zkušenějších hráček se však výrazněji neprosazovaly a zapluly do spodních pater tabulky.
Letošní ročník probíhal podle veselejšího scénáře. Trenéři se rozhodli pro krajskou soutěž kadetek, která byla spojena i s juniorskými výběry. Jejich svěřenkyně zápolení ve své věkové třídě naprosto ovládly a bodovat dokázaly i se staršími soupeřkami. V konkurenci Olomouce, Šternberka a Přerova suverénním způsobem obsadily vítězný stupínek, čímž zkompletovaly a splnily hlavní cíl. Minulý víkend se jich týkala vysněná baráž o kadetskou ligu.
V Prostějově se hrálo ve třech skupinách po šesti týmech. Postup si zajistily vždy první dva celky. Šumperk musel hned v úvodním utkání čelit největším favoritkám z pořádajícího klubu, které do barážového turnaje spadly z vyššího patra a prostřednictvím „opravných zkoušek“ usilovaly o záchranu. Větší ostřílenost se na palubovce projevila, domácí družstvo vyhrálo vzájemný duel 3:0 na sety.
Druhý den byl pro šumperské volejbalistky daleko radostnější. Nejprve zdolaly 3:1 Břeclav a následně si poradily bez ztráty jediné sady s Českým Těšínem. Jejich naděje tak stále žila.
Ale jen do prvního nedělního souboje. O veškeré postupové šance je automaticky připravila porážka 1:3 s Novým Jičínem. Prostějovské putování nakonec nezakončily vůbec dobře, když v posledním zápase nestačily na precizněji hrající Zlín.
Ligový sen se sice rozplynul, přesto se svěřenkyně trenérů Peduzziho a Pavlase nemají za co stydět. Pokud na povedené soutěžní období navážou v nadcházející sezóně, získají v Šumperku a okolí ještě více sympatií ze strany sportovní veřejnosti. Základ je solidní a dá se na něm stavět.

SESTAVA ŠUMPERKA

Šárka Tomková, Leona Vicencová, Eva Svedková, Eliška Pavelková, Eliška Mazáková, Eliška Nimmerichterová, Petra Součková, Tereza Drozdová, Klára Vanýsková, Markéta Kuchtíková, Tereza Křivohlávková. Trenéři: Slávek Peduzzi, Jaroslav Pavlas.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).