SPORT

Postupová naděje stále žije, Dietos doufají v další peklo

17. června 2015, 22:00, téma AMERICKÝ FOTBAL, Petr Fišer
Postupová naděje stále žije, Dietos doufají v další peklo Šumperk - Naděje Dietos na postup do divizního play off stále žije. Týmu amerického fotbalu ze Šumperka stačí „maličkost“. Porazit v posledním kole základní části dosud neporaženého, nebo doufat v pomoc Ostravy. Na Tyršově stadiónu se bude hrát v sobotu po obědě.

 „Možnost zahrát si vyřazovací boje nás samozřejmě láká. Pokusíme se zbořit všeobecné předpoklady, podle nichž se nám moc šancí nedává. Většina věří spíše v postup Vysočiny. I to je pro nás motivace. Dokázat, že se mýlí!“ burcoval před víkendovým zápasem tiskový mluvčí Milan Kolařík. „Kluci do toho dají maximum svých sil. I proti Přerovu bychom se rádi opřeli o hlasitou podporu našich fantastických diváků. Naposledy nám vytvořili jedno malé červené peklíčko. Závěrečná děkovačka vestoje byla pro kluky hodně velkým překvapením. Fandilo se od začátku až do konce, a to i ve chvílích, kdy už by si na naše mužstvo nevsadil nikdo ani pětník. Je vidět, že se lidi na naše zápasy chodí bavit a my z toho máme obrovskou radost,“ nezastíral Kolařík.

DIVIZE IV.
ŠUMPERK DIETOS – VYSOČINA GLADIATORS 20:14 (12:8, 0:0, 0:0, 8:6)


Šumperk s ohledem na výsledek prvního vzájemného utkání potřeboval vyhrát o šestnáct bodů. I když se to nepodařilo, téměř 300 příznivců se málem uchrochtalo blahem. Pocit absolutní euforie v nich vyvolalo famózní vyvrcholení - pouhých 34 sekund před koncem rozhodl o vítězství domácího celku sedmý touchdown Michala Bocka v sezóně. Nemohl přijít v příznivější dobu, hrdina okamžiku ho oslavil úsměvným tanečkem. „Myslím si, že soupeři docházely síly. Proto je škoda, že jsme přidali vítězné body až takhle pozdě. Měli jsme na to, abychom ho porazili potřebným rozdílem. Přerovu máme co vracet, dál nás posune jakákoliv výhra. Věřím, že to s výbornými fanoušky v zádech zvládneme a postoupíme,“ nešetřil optimistickými vyhlídkami hrající kouč Dietos Jan Kolařík.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

1. Přerov 5-0 (vítězství – porážky), 2. Šumperk 3-2, 3. Vysočina 2-3, 4. Ostrava 0-5.

PROGRAM ŠUMPERKA

12. DUBNA: Šumperk – Ostrava 40:19. 2. KVĚTNA: Vysočina – Šumperk 34:19. 17. KVĚTNA: Ostrava – Šumperk 20:22. 23. KVĚTNA: Přerov – Šumperk 39:0. 7. ČERVNA:
13.45 Šumperk – Vysočina 20:14. 20. ČERVNA: 14.00 Šumperk – Přerov (Tyršův stadión).


Foto: Erika Krausová

Šumperští bojovníci si vítězné křepčení náležitě užívali.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.6.2015 18:00
Titulek: ?
Autor: aNONYM
176
141
Tak jak kluci dopadli?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).