ZPRÁVY

Postřelmov chrání pronajatí městští strážníci

1. dubna 2014, 12:23, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Od 1. dubna začali na pořádek v Postřelmově dohlížet strážníci Městské policie Zábřeh. Jde o výsledek oboustranné dohody, přičemž obec bude městu za bezpečnostní služby platit zhruba 460 tisíc korun. Postřelmov je patrně vůbec první samostatnou vesnicí v okrese, která se k pronájmu městských strážníků rozhodla.
 "Důvodem tohoto našeho kroku je, aby byla obec bezpečná, abychom měli páku na takzvané nepřizpůsobivé, kteří na ulici bez ostychu popíjí alkohol přesto, že jim to obecní vyhláška zakazuje,“ vysvětluje postoj Postřelmova jeho starosta Jaroslav Nimrichtr. Strážníci mají v obci pobýt nejméně dvě hodiny denně, přičemž polovinu z toho přes den a druhou v noci. V případě mimořádných událostí pak mají zasahovat bezodkladně. „Kvůli hlídkování našich strážníků v Postřelmově jsme rozšířili početní stavy o dalšího muže. Věřím, že půjde o oboustranně prospěšnou spolupráci a že bude mít efekt,“ uvedl velitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava.

Přibudou další?

Špatná sociální situace v regionu a rostoucí počty sociálně nepřizpůsobivých vedou k myšlence na lepší zabezpečení i ostatní starosty v regionu. O vlastní městské policii před časem uvažovalo například Staré Město, kvůli nedostatku peněz ale z plánu sešlo. Podobně dopadla také Mohelnice. „Návrh na zřízení vlastní městské policie v počtu čtyř mužů mi zastupitelé smetli ze stolu,“ uvedla starostka Jana Zwyrtek Hamplová. Naopak Hanušovice, kde mají se sociálně vyloučenými lokalitami problém největší, peníze i politickou vůli našly. Strážnici by do tamních ulic měli poprvé vyrazit letos v létě, přičemž rozpočet města vyjdou zhruba na jeden milion korun ročně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.4.2014 23:39
Titulek: hodinovej ponocnej za půl mega, to je kšeft
Autor: Popleta Dopleta
85
To si děláte z lidí prdel nebo co: 2 nové posily na 2 hodiny denně?!

Reagovat
Datum: 2.4.2014 02:47
Titulek: Správný postup
Autor: Had
108
124
....Špatná sociální situace v regionu a rostoucí počty sociálně nepřizpůsobivých vedou k myšlence na lepší zabezpečení i ostatní starosty v regionu......špatnou sociální situaci vyřešíme chytáním zlodějů. Dnes jsou kamery všude kde se podívám.
Reagovat
Datum: 2.4.2014 08:05
Titulek: Re: Správný postup
Autor: KOUK
89
164
Špatná sociální práce je způsobena špatnou prací pracovních úřadú, které umožňují jednotlivci mít víc pracovních úvazků. Tím vzniká nezaměstnanost, protože z trhu práce jsou odčerpávána pracovní místa, což způsobuje stoupající nezaměstnanost. Starostové jdou svým příkladem vstříc a proto oni sami mají jen jedno pracovní místo a neblokují další pracovní místa. Starostové nejsou nenažranci.
Reagovat
Datum: 2.4.2014 11:00
Titulek: Popíjení alkoholu na veřejnosti?
Autor: Jarda
161
167
Vždyť všechno jde obejít - stačí se ožrat jak prase v hospodě, na návštěvě nebo doma a vyrazit ven na cestu, příp. se vyspat na zastávce. Chování takové osoby bude asi stejné, ale už se nejedná o popíjení na veřejnosti, takže žádná obecní vyhláška na to neplatí ;-)
Reagovat
Datum: 5.4.2014 08:04
Titulek: strážníci
Autor: radka
172
139
Tak to jste si Postřelmováci pomohli. Tady v Šumperku jsou strážníci bděli až po desáté hodině, kdy už většina aut pěší zónou projela. Starají se pouze za pomocí botiček. A to na daném místě nestačí jeden, ale musí tam být dvě auta. Mají problém městem procházet. Jsou na houby.Prostě asi to po nich tak radnice chce.
Reagovat
Datum: 5.4.2014 12:25
Titulek: To si Postřelmov opravdu pomohl.
Autor: Evula
140
143
Postřelmov si pomohl akorát tak od peněz,vždyť v Zábřeze na policajta narazíš tak v parku jak tam chrápou a jinak ve městě nejsou vidět vůbec,jen v raních hodinách na přechodech když jdou děti do škol.A tím mají odpracováno.Nyní se mohou vymlouvat že byli v Posřelmově a opačně.Zábřeh i Postřelmov za tuto službu vyhazuje peníze jen tak do luftu.Velitel má dobré pero a to umí šikovně vypracovávat výroční zprávy.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.