SPORT

Poslední závod úvodní části seriálu na území ČR

17. června 2009, 01:13, téma IN-LINE, TJ Sokol Šumperk, Stanislava Marešová, foto František Porteš
Brno/Šumperk - Nedělní ráno přivítalo skupinu členů oddílu In-Line TJ Sokol Šumperk sluncem. Nová trať v délce jednoho okruhu 3300m v brněnské nákupní zoně už tak přívětivá nebyla.
Před sluncem a velmi silným větrem se na určitých částech trati vlastně ani nebylo kde schovat.
Od těchto podmínek se odvíjela i taktika závodu všech týmů a jednotlivců.

Jako první zasáhla do bojů za Sokoly Nikol Jandová, která obsadila 7. místo.

Fitness desítka, která odstartovala v 13 hod - celkem 161 mužů a 57 žen - na trať dlouhou téměř 10 km - 3 okruhy byla první kategorií, která na vlastní kůži pocítila rozmary počasí, tentokrát silný protivítr asi v jedné třetině trati.

Šest zástupců In-Line Sokol Šumperk - tým Janda, Holoubek, Sladký a další členové - Petruňová, Ptáček, Jandová měli tak možnost spolu s ostatními bruslaři vychutnat nástrahy této trati, kterou pořadatelé právem označili jako zatím nejobtížnější z celého seriálu Nestle.
Z jednotlivců dojel nejlépe Petr Janda - kat M4-  1.místo, Martin Holoubek - M3 - 2.místo a Svaťa Sladký - M3 - 3.místo. Součty jejich časů opět stačily na 1. místo týmu.

„21“ se svými 7 okruhy byla tím profi vyvrcholením celého dne a tým, včetně Honzy Chomy zraněného ze světového poháru v Ostravě, si stoupnul na start v 14 30.
„V balíku se moc neodskakovalo," řekl po závodě jeden ze závodníků, bylo by docela netaktické, aby se někdo urval a jel sám proti větru. Ti, kteří to zkusili, skončili nakonec ve středu závodního pole, které mělo 124 mužů a 24 žen.

V posledním okruhu odskočil asi 200 metrů Ondra Suchý, kterého se vydal pronásledovat jen Filip Adlt. V tomto pořadí také projeli nakonec cílem asi s 40 sec.náskokem před další skupinou 7 jezdců, ve které spurtoval do cíle i Roman Fišnar.

Se ztrátou 20 sekund za nimi projela cílem i skupina 4 jezdců, ve které byl i Milan Jeřábek a Jan Choma. Součty jejich časů, stejně jako u 10 km trati, stačily týmu na 1. místo.

Milan Jeřábek byl současně v kat. M4 na místě 2.

O příštích víkendech před dvouměsíční pauzou , kde se bude pilovat technika a fyzická příprava, se uskuteční závody seriálu v Prievidzi - 21.6. a v Trebišově - 28.6.2009.

 
FOTOGALERIE SOKOLI V BRNĚ
Petr Janda a Nikol Jandová 1. místo M4
Petr Janda a Nikol Jandová 1. místo M4 
při startu "21“
při startu "21“ 
Roman za Filipem Adltem v čele závodu
Roman za Filipem Adltem v čele závodu 
Spurt - Petr Janda, v zákrytu Martin Holoubek a Svaťa Sladký
Spurt - Petr Janda, v zákrytu Martin Holoubek a Svaťa Sladký 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.