SPORT

Poslední závod úvodní části seriálu na území ČR

17. června 2009, 01:13, téma IN-LINE, TJ Sokol Šumperk, Stanislava Marešová, foto František Porteš
Brno/Šumperk - Nedělní ráno přivítalo skupinu členů oddílu In-Line TJ Sokol Šumperk sluncem. Nová trať v délce jednoho okruhu 3300m v brněnské nákupní zoně už tak přívětivá nebyla.
Před sluncem a velmi silným větrem se na určitých částech trati vlastně ani nebylo kde schovat.
Od těchto podmínek se odvíjela i taktika závodu všech týmů a jednotlivců.

Jako první zasáhla do bojů za Sokoly Nikol Jandová, která obsadila 7. místo.

Fitness desítka, která odstartovala v 13 hod - celkem 161 mužů a 57 žen - na trať dlouhou téměř 10 km - 3 okruhy byla první kategorií, která na vlastní kůži pocítila rozmary počasí, tentokrát silný protivítr asi v jedné třetině trati.

Šest zástupců In-Line Sokol Šumperk - tým Janda, Holoubek, Sladký a další členové - Petruňová, Ptáček, Jandová měli tak možnost spolu s ostatními bruslaři vychutnat nástrahy této trati, kterou pořadatelé právem označili jako zatím nejobtížnější z celého seriálu Nestle.
Z jednotlivců dojel nejlépe Petr Janda - kat M4-  1.místo, Martin Holoubek - M3 - 2.místo a Svaťa Sladký - M3 - 3.místo. Součty jejich časů opět stačily na 1. místo týmu.

„21“ se svými 7 okruhy byla tím profi vyvrcholením celého dne a tým, včetně Honzy Chomy zraněného ze světového poháru v Ostravě, si stoupnul na start v 14 30.
„V balíku se moc neodskakovalo," řekl po závodě jeden ze závodníků, bylo by docela netaktické, aby se někdo urval a jel sám proti větru. Ti, kteří to zkusili, skončili nakonec ve středu závodního pole, které mělo 124 mužů a 24 žen.

V posledním okruhu odskočil asi 200 metrů Ondra Suchý, kterého se vydal pronásledovat jen Filip Adlt. V tomto pořadí také projeli nakonec cílem asi s 40 sec.náskokem před další skupinou 7 jezdců, ve které spurtoval do cíle i Roman Fišnar.

Se ztrátou 20 sekund za nimi projela cílem i skupina 4 jezdců, ve které byl i Milan Jeřábek a Jan Choma. Součty jejich časů, stejně jako u 10 km trati, stačily týmu na 1. místo.

Milan Jeřábek byl současně v kat. M4 na místě 2.

O příštích víkendech před dvouměsíční pauzou , kde se bude pilovat technika a fyzická příprava, se uskuteční závody seriálu v Prievidzi - 21.6. a v Trebišově - 28.6.2009.

 
FOTOGALERIE SOKOLI V BRNĚ
jen 3 sekukdy před startem..
jen 3 sekukdy před startem.. 
Milan Jeřábek při spurtu do cíle
Milan Jeřábek při spurtu do cíle 
Roman za Filipem Adltem v čele závodu
Roman za Filipem Adltem v čele závodu 
Petr Janda a Nikol Jandová 1. místo M4
Petr Janda a Nikol Jandová 1. místo M4 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.