SPORT

Poslední sezóna? Kluci stárnou, uvědomuje si kouč basketbalistů

2. října 2019, 11:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Poslední sezóna? Kluci stárnou, uvědomuje si kouč basketbalistů Šumperk – Z pozice hlavního trenérského dirigenta stojí před basketbalovým orchestrem, jehož nejzkušenější členové dávno překročili hranici třiceti let. RADIM ŠÍMA dobře ví, že společnými silami nebudou koncertovat věčně.

 „Možná je to poslední sezóna v tomto složení. Možná je to poslední druholigová sezóna vůbec. Kdo ví. Čas nezastavíte, kluci stárnou a bohužel není kde brát,“ popsal bez okolků současný stav dlouhodobý kouč mužského áčka.

Pokud jde o složení a podobu kádru, šumperská sestava se prakticky nemění. Skromný oddíl z Tyršova stadiónu sází výhradně na vlastní odchovance, co drží pospolu a táhnou za jeden provaz. Angažovat někoho odjinud by stálo peníze, kterých není na rozhazování. „Přišli jsme o mladého Poštulku a studijní povinnosti budou limitovat i Rozsívala. V případě dvojice Tůma – Tomeš je všechno při starém. Oba k nám budou hostovat z Olomouce. Občas bude nejspíš scházet Kresta, kterého čekají služební cesty mimo republiku kvůli zakázkám získaným v zahraničí. Když to všechno sečteme, v nemalé míře půjde o to, kolikrát se sejdeme kompletní a v plné síle,“ prohlásil Šíma.

Podle podobného scénáře se odvíjel i průběh letní přípravy. „Ačkoliv můžu mluvit o docela slušné účasti, pravdou je to, že jsme nikdy nebyli úplně všichni. Zmiňuji to s ohledem na potřebné ladění, sehrávání a osvojování nacvičených akcí a signálů. Protože jsme se nepřihlásili do Českého poháru a neabsolvovali žádné přípravné utkání, nezbývá nám nic jiného, než naskočit rovnýma nohama přímo do mistráků. O víkendu narazíme na dva soupeře ze severu Moravy a rozhodně to nebude nic snadného. Hlavně v sobotu proti Karviné, která je vždycky nepříjemná,“ vyhlížel ostrý start kormidelník ustálené posádky.

Pakliže by se týmová loď trvale zdržovala v klidném středu tabulky, vůbec by se nezlobil. „Rádi bychom zopakovali dobré výsledky a slušné umístění z minulého ročníku, kdy se nám docela dařilo. Prioritou je, abychom pěkným basketem bavili sebe i diváky. Chceme si to společně užívat, sezónu zvládnout se ctí a ve druhé lize se udržet. Třeba se mladší kluci dají za rok do kupy a ligová soutěž v Šumperku zůstane i pro další období,“ přemítal nahlas Radim Šíma.

DRUHÁ LIGA

SOBOTA 5. ŘÍJNA: 18.00 Šumperk – Karviná (Tyršův stadión), Kyjov – Žabovřesky Brno, Podolí – Žďár n. S., Valašské Meziříčí – SA IMA Brno, Kroměříž – Černá Pole Brno, UP Olomouc – VŠB Ostrava.
NEDĚLE 6. ŘÍJNA: 11.00 Šumperk – VŠB Ostrava (Tyršův stadión), Kyjov – Žďár, Podolí – Žabovřesky, Valašské Meziříčí – Černá Pole, Kroměříž – SA Brno, Olomouc – Karviná.
SOUPISKA ŠUMPERKA: Jiří Gonda, Josef Kresta, Daniel Kubíček, Marek Müller, Štěpán Rozsíval, Patrik Sedláček, Ondřej Šich, Petr Špunda, Šimon Tomeš, Filip Tůma, Zdeněk Wiesner.


Foto: Petr Fišer

Jedním z veteránů, kteří basketbalově takzvaně přesluhují, je velezkušený pivot Petr Špunda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.