KULTURA

Poslední koncert před pauzou odehraje v Šumperku kapela Mandrage

7. prosince 2016, 10:00, Ondřej Polák
Poslední koncert před pauzou odehraje v Šumperku kapela Mandrage Šumperk - Jedna z nejpopulárnějších hudebních skupin současnosti míří do Šumperka, kde odehraje poslední vystoupení před plánovanou koncertní odmlkou. Plzeňský rockový kvintet Mandrage uvede v Domě kultury efektní pódiovou show, při které zazní celá řada hitů, jako jsou Hledá se žena, Františkovy Lázně nebo Šrouby a matice.

 Koncert mladé kapely doprovodí výpravná scéna laděná do stříbrné barvy s obřími disko koulemi, zrcadly, blýskavými kostýmy a dalšími efekty. „Podoba koncertu vychází z našeho posledního alba, které zní sice současně, ale odkazuje k sedmdesátým létům, tedy k době disko koulí a zrcadel," vysvětluje kytarista kapely Pepa Bolan a dodává, že i přes vizuální efekty jde kapele při koncertech hlavně o muziku.
Do Šumperka přijíždí Mandrage v rámci celorepublikového Všechny kočky tour, které je tím nejnákladnějším turné v historii kapely.
„Děláme si vše sami. Loni v září jsem vytvořil první nákres toho, jak by mohla koncertní scéna vypadat. Začal jsem malovat, dělat modely z papíru a o tom všem jsem diskutoval s ostatními. Postupně se naše představy rozrůstaly a nakonec mají koncerty podobu, kterou jsem si zpočátku ani nepředstavoval. Skutečnost předčila mé očekávání,“ přiznal bubeník Matyáš Vorda.
Rockový večer s kapelou Mandrage se uskuteční v sobotu 10. prosince od půl osmé večer, kdy publikum nejprve rozehřeje předkapela Holden. Vstupné v předprodeji činí 300 korun, v den akce lístek podraží o padesátikorunu.
V Šumperku odehraje skupina Mandrage poslední samostatný koncert před dlouhodobou odmlkou. „Jakmile současné turné skončí, budeme se soustředit na přípravu nového alba. Samostatné koncerty začneme opět plánovat nejdřív až na jaře 2018,“ oznámila kapela.


Foto: archiv

Plzeňská kapela Mandrage odehraje v Šumperku koncert plný hitů


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.