SPORT

Karel Trojek to dokázal, ukořistil pohárový titul

25. září 2019, 21:00, Petr Fišer
Karel Trojek to dokázal, ukořistil pohárový titul Praha – Šumperský bikros byl odnepaměti líhní špičkových závodníků. Petr Hanák, Marek Černý, Tomáš Vejchoda, Martin Sehnal či Mikuláš Nevrkla se nesmazatelným písmem zapsali do historie BMX. A Šumpersko plodí TOP jezdce i nadále!

 Poslední díl největšího republikového seriálu se natočil v hlavním městě. Protože byl pražský závod Českého poháru zařazen do kategorie C1, očekávala se hojná zahraniční účast. Předpoklady se skutečně naplnily, na startu se objevili borci z Německa, Lotyšska a dokonce i ze vzdálené Jihoafrické republiky. Rapotínské fanoušky nejvíce zajímala kategorie Boys 6, v níž měl B4 team žhavé želízko v ohni. Extrémně vyrovnaný bodový stav dával tušit tvrdé a nesmlouvavé boje.

SOBOTA

Karel Trojek se nacházel na průběžné třetí pozici. Rozjížďky i finále zvládl perfektně, když před sebe pustil pouze téměř osmiletou soupeřku z Brna. Ta byla po hrubém pochybení pořadatelů zařazená do špatné věkové třídy. Rapotínský dravec tak sobotní klání dodatečně vyhrál a při slabší formě největších konkurentů poskočil do čela tabulky.
Mezi desetiletými mladíky potil krev Šimon Pekař. Solidně započatou pouť mu překazila smůla v semifinále, kde obsadil první nepostupovou příčku.
Nejzkušenější Miroslav Pekař v „cruiserech“ finálovou chuť okusil, jenže mu moc nešmakovala. Nohy ostříleného matadora se tentokrát netočily podle představ a výsledné osmé místo ho nijak zvlášť neuspokojilo.

NEDĚLE


Až nedělní vyvrcholení mělo určit, kdo bude šampiónem Českého poháru pro letošní rok. Trojkův náskok vypadal slibně. Bikros ovšem spadá do skupiny kontaktních sportů a nikdo si v něm nemůže být dopředu ničím jistý.
Základními jízdami projel bez klopýtnutí. A protože nechyboval ani v semifinálovém kole, o titul jej mohla připravit už pouze velká sportovní katastrofa.
Žádné harakiri se nekonalo. Po úvodní zatáčce letěl za domácím riderem, a jakmile ho neskutečně podjel ve druhé šikaně, chytil jedinečnou příležitost pevně za pačesy. V Praze nenechal nikoho na pochybách o tom, že by mu soutěžní triumf nenáležel právem. Vítězství z Pardubic, stříbro v Řepích a dvě prvenství v Bohnicích mluví jasnou řečí…

DALŠÍ VÝSLEDKY


VOJTĚCH PODHORA (kategorie B7): 16. místo. ŠIMON PEKAŘ (B10): 10. místo. MIROSLAV PEKAŘ (Cruiser 30+): 5. místo.

Karel Trojek mladší je novopečeným vítězem Českého poháru.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.