SPORT

„Posilu bychom uvítali na každém postu, ale není to jednoduché,“ přiznal trenér šumperských hokejistů Milan Mazanec

5. ledna 2016, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
„Posilu bychom uvítali na každém postu, ale není to jednoduché,“ přiznal trenér šumperských hokejistů Milan Mazanec Šumperk - Pomoc z Pardubic? Téměř nulová. Extraligový kolotoč se roztočil na plné obrátky, spřátelený klub z východu Čech navíc přišel o několik zraněných marodů a také reprezentantů hájících barvy rodné vlasti na mistrovství světa dvacítek ve Finsku. Hokejový Šumperk si tak v posledních zápasech musel vystačit výhradně se svým hráčským materiálem. Trenér Milan Mazanec se nijak netají tím, že by stávající mužstvo před uzavřením přestupového okna rád posílil. Jenže?

 Má to jeden háček. A je docela zásadní. Současný trh je vybrakovaný tak, že nabízí minimum alternativ. „Hledáme defenzivní typy hráčů, kteří přispějí k tomu, abychom nedostávali branky. V kádru máme jedince, jejichž osobní statistiky jsou hodně záporné. Třeba minus patnáct nebo dokonce osmnáct. Znamená to jediné – v defenzívě to skřípe,“ nebál se podívat pravdě do očí šumperský kouč.
Draci před zápasem s Přerovem obnovili spolupráci s Alešem Staňkem. Tehdejší realizační tým za souhlasného přikývnutí klubového vedení přitom stejného křídelníka na konci minulé sezóny propustil a předčasně s ním rozvázal smlouvu. Staněk v probíhajícím ročníku stačil vystřídat dvě angažmá – havířovské a prostějovské. Obě skončily předčasně. „Víme, co od něj můžeme čekat. Nebude lámat rekordy v kanadských bodech, ale bude vhodným článkem při plnění obranných úkolů v pětce, ve které nastoupí,“ řekl Mazanec.
Jak sám prozradil, na doplnění kádru se neustále pracuje. Zároveň potvrdil, že to není jednoduchý proces. Až na malé výjimky není kde brát. „Snažíme se, posilu bychom uvítali na každém postu. Ať už jde o střelce, velkého silného obránce nebo robustního útočníka. Každý to musí vidět. V soubojích jsme slabší už jenom proto, že jsme postavami menší a chybí nám hmota. Dnešní hokej je o clonění před gólmanem. Když mu dva urostlí chasníci zastíní výhled v okolí brankoviště, nemůže nic vidět. A přesně o tom to je,“ tvrdil kormidelník Draků.Foto: Petr Fišer
Vítězné zápasy proti Benátkám a Prostějovu odchytal brankář Daniel Zelenka. Draci z nich i zásluhou mladého gólmana vydolovali čtyři body. Ve středu večer je čeká prestižní utkání s pražskou Slavií, hrát se bude od 18 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.1.2016 08:59
Titulek: Hledáme defenzivní typy hráčů...
Autor: Jenda Benda
89
...a proto Marek Drtina (PCE), 196 cm, 90 kg, 5. nejlepší obránce WSM ligy (21 bodů), hraje v Prostějově!!!
Reagovat
Datum: 6.1.2016 14:40
Titulek: Posily Draků
Autor: Laďa
72
Možná by bylo na místě začít vybírat s kloboukem v ruce. Jméno jedné firmy se nabízí přímo za brankářem. Tato firma sype proti sněhu i když nepadá a nemrzne. Už někdo nějak kontroluje jejich činnost??? Řekněte Brožovi, nebo kdo je vlastně starostou, že se na úklidu města nechá i ušetřit.
Reagovat