KULTURA

Porta již po dvacáté

15. března 2010, 14:21, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce, porta.unas.cz
Bludov - V sobotu 6. března se konal v Bludově jubilejní 20. ročník Oblastního kola Porty. Porota vybírala z celkem dvanácti soutěžících.


Porota vybrala tři vítězné skupiny v následujícím pořadí:
  • 1. Alibaba, Horka nad Moravou
  • 2. Shodou okolností, Šumperk
  • 3. A.M. Úlet, Moravičany

V autorské Portě se na prvních dvou místech umístily "Vítkovice blues" skupiny Alibabaa "Strach" skupiny Shodou okolností, se kterými kapely zamíří do Ústí nad Labem.


"Do Ústí se moc těšíme, to si určitě nenecháme ujít. Jinak nás moc letních festivalů nečeká. Máme v kapele hodně malých dětí,"  těší se zpěvačka skupiny Shodou okolností Eva Jůzová. Skupina v únoru vydala své první CD Za starých časů,  a tak jejich příznivci nepřijdou zkrátka. Nahrávky vznikly koncem loňského roku a mají přídech zimních večerů.

 
  

Bez pozornosti poroty, ale s cenou diváka odjížděla skupina Kelt Grass Band

"Porota se k nám nijak nevyjádřila, prostě jsme u ní prošli oficiálně bez povšimnutí. Ten závěr mne celkem mrzel. Bývalo zvykem na podobných akcích, že porota s muzikanty hovoří a před vyhlášením má slovo předseda poroty. Tady nic. Takže nic nevíme. Tedy oficiálně," trochu si posteskl Ticháček. Skupina si však toto malé zklamání jistě vynahradila o týden později  vítězstvím REGI banja ve Velké Bystřici u Olomouce. 

Uznání poroty naopak získala skupina Vocallica


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).