SPORT

Pořadatelům z Postřelmova vadí narůstající agresivita. Touto cestou jít nechceme, vzkazují po skončení šestého ročníku

6. února 2020, 22:00, Petr Fišer
Pořadatelům z Postřelmova vadí narůstající agresivita. Touto cestou jít nechceme, vzkazují po skončení šestého ročníku Postřelmov – Touto cestou jít nechceme! Vzkaz pořadatelského seskupení, které se před šesti lety pustilo do organizování halového turnaje O pohár starosty obce, je jasný. Radost pramenící ze zájmu družstev a počtu diváků postřelmovským obětavcům kalí narůstající agresivita, co se rozmáhá přímo na hřišti. Jako by byly v sázce zlaté trenky…

 „Letošní šestý ročník ukázal, že se turnaj začíná ubírat jiným směrem, než bychom chtěli. Vždycky to měla být pohodová akce, kde se mančafty sejdou po zimní pauze, zahrají si pro radost a potěšení a často volně přejdou do přípravy na jaro. Nyní se většina mužstev honí za titulem, nejednou za hranicemi fair-play. Kolikrát je to přehnaně tvrdý fotbal překračující únosnou mez, kde už nejde o zábavu. Do příště se musíme zamyslet, co a jak dál,“ neskrýval rozporuplné pocity jeden z hlavních pořadatelů Ondřej Panák.
Základní skupina hraná v pátek večer měla sedmičlenné obsazení a žádnou větší výsledkovou senzaci nepřinesla. Z prvních dvou míst postoupili podle očekávání futsaloví specialisté Redbull Zábřeh a SFC Rebels. Třetí byl AK Šumperk, výběr složený z mladších ročníků šumperského fotbalu. Jako poslední si zajistil vstupenku do dalších bojů celek Postřelmova, který vytvořili převážně zkušení borci.

V sobotu naplňovali předpoklady favorité ze Šumperka, kteří vyhlásili útok na třetí triumf v řadě. Do play-off je doprovodily postřelmovské mladé pušky, nováčkovská směs namíchaná z medlovských a uničovských hráčských ingrediencí a také čtvrtý Javorník.
Posledně jmenovaní zástupci Jesenicka mohli v úvodní čtvrtfinálové řežbě pouze překvapit. Na Redbull v žádném ohledu nestačili, a tak si mohli „balit kufry“. Druhý zápas sice tak jednoznačný nebyl, u domácích příznivců ale žádnou postupovou radost nevyvolal. „Dvojku“ Postřelmova připravil o medailové naděje šumperský AK.

I když ambiciózní seskupení z Hané zanechalo velmi dobrý dojem, na sebevědomého soupeře to přece jen nestačilo. Těsná bitva vyzněla zdárněji pro ambiciózní Rebely. Závěrečný souboj v rámci čtvrtfinále byl nejkvalitnějším utkáním celého dne. Přestože v řádné hrací době gól nepadl, bylo se na co dívat. Penaltová loterie se točila příznivěji pro FK Šumperk, který odstavil hostitelskou partu na vedlejší turnajovou kolej s vydatnou porcí sportovního štěstí.
Oba semifinálové duely byly vyrovnané a rozhodovaly v nich maličkosti. Oba skončily těsným vítězstvím týmů z okresního města. Jeden příklad za všechny: obhájci prvenství popravili Redbull jediným gólem, kterého docílili deset sekund před koncem…

Poněkud nudnější soupeření o bronz poznamenal fakt, že se dotyčné celky potkávají často v zápasech malé kopané a vzájemně se dobře znají. Mezi nejvýraznější postavy patřil Lukáš Hajtmar, jemuž řada výborných zákroků vynesla cenu pro nejlepšího brankáře. Titul pro nejgólovějšího kanonýra si vystřílel Vojtěch Vykydal.
Jelikož na tom byli aktéři finálového vyvrcholení stejně po fyzické stránce, klíčovým faktorem se ukázalo být to, kdo udělá větší chybu. Dopustila se jí skvadra hrajícího trenéra Zdeňka Opravila, proto se zlatý hattrick nekonal. Pro putovní pohár si ochotně dokráčel kapitán týmu AK Šumperk. „Turnaj se opět vydařil. Na druhou stranu se vyskytla některá ale. Velkou radost nám udělala přízeň a návštěvnost diváků. V obou dnech jsme měli plnou halu, čehož si vážíme. Děkujeme všem, co přišli. Je to jeden z hlavních důvodů, proč se do všeho pouštíme,“ řekl Ondřej Panák.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. AK Šumperk, 2. FK Šumperk, 3. Redbull Zábřeh, 4. SFC Rebels, 5. Postřelmov I., 6. Postřelmov II., 7. Slavoj Houslice (Medlov/Uničov), 8. Javorník, 9. Jestřebí, 10. Úsov, 11. Sudkov, 12. Heřmanice, 13. Bratrušov.


Šumperská skvadra vedená hrajícím trenérem Zdeňkem Opravilem zlatý hattrick nezkompletovala. Letos se musela spokojit s druhým místem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.2.2020 07:05
Titulek: Diváci
Autor: postřelmovák
40
Hala plná diváků je konkrétně kolik ? Panák si rád přibarvuje.
Reagovat
Datum: 8.2.2020 20:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Milan
47
přehlídka rádoby "fotbalistů" dokazujících si svůj um na vesnicích týmech...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.