SPORT

Pořadatelé zábřežského kvadriatlonu se zhlédli ve Welzlovi, další ročník odpálí s úderem sobotního poledne

26. července 2017, 18:00, Petr Fišer
Zábřeh - Běh, plavání, kolečkové brusle, horské kolo. Kdo chce uspět v otevřeném mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu, musí být sportovně všestranný. V sobotu 29. července se v areálu venkovního koupaliště v Zábřeze budou rozdávat nejen medaile, ale i zajímavé finanční odměny. Dohromady bude rozděleno 36 500 korun.

 Welzlův kvadriatlon odstartuje úderem dvanácté hodiny. A to pro všechny přihlášené. „Názvem našeho závodu vzdáváme hold nejslavnějšímu zábřežskému rodákovi. Jan Eskymo Welzl ve své době zůstával nepochopen a jeho současníci se mu vysmívali. Svou zarputilostí, neortodoxním přístupem a neústupností si ale nakonec právem vydobyl respekt. Stejně jako on jsme se snažili prorazit s něčím novým. Také my jsme naráželi na odmítání nebo v lepším případě shovívavý úsměv zavěšený v koutcích nevěřících,“ popisovali nelehké začátky hlavní organizátoři Pavel Bruštík a Jan Hanuliak. „Naštěstí se našla a nachází řada lidí, kteří věří a pomáhají. Díky těmto jednotlivcům byly zaznamenány příběhy Jana Eskyma Welzla pro další generace a s pomocí podobných lidí se i nám podařilo zhmotnit náš sen v realitu,“ dodali potěšeně.
Historie se píše od léta roku 2010. V nultém ročníku si tratě v okolí Zábřeha vyzkoušelo 55 univerzálů. O rok později se v areálu zábřežské loděnice postavilo na start už přes osm desítek odvážlivců. Ve třetím pokračování se jejich počet přehoupl přes stovku a závod zaujal i Českou televizi.
Zájem neustále stoupá. Padají účastnické i divácké rekordy. Výjimkou nejsou ani několikatisícové návštěvy přihlížejících zvědavců, kterým je servírována nevšední podívaná. Televizní štáb začal využívat atraktivní záběry z vrtulníku, motorky, dvou čtyřkolek a jedné kvadrikoptéry. Úroveň soutěže roste, konkurence i kvalita se zvyšuje. „Hlavním cílem je pořádat atraktivní, jasně identifikovatelný a především příjemný podnik pro širokou veřejnost. Délka a náročnost tratí nejsou nijak extrémní a věříme, že si k nám stále častěji najdou cestu i sportovní amatéři, kteří tvoří základ startovní listiny. Od letošního roku zařazujeme i kategorie dětí a štafet. Kromě výborné organizace si klademe za cíl přinášet bohatý doprovodný program pro diváky, fanoušky a samotné sportovce. V areálu koupaliště se můžou těšit na živá hudební vystoupení, videoprojekci, dětský koutek a další občerstvení ducha i těla,“ odhalovali Bruštík a Hanuliak.

HLAVNÍ ZÁVOD

BĚH: hromadný start, 3 km kolem řeky Sázavy, v průběhu bližší seznámení s její teplotou i hloubkou. Na závěr stoupání na hráz nádrže Nemilka.
PLAVÁNÍ: osmělení, skok do vody a kolem bójí na druhou stranu (600 m). Nádrž Nemilka dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna.
KOLEČKOVÉ BRUSLE: sjezd z depa, který je umístěn na hrázi nádrže. Následně přesun na novou asfaltovou cestu v údolí Sázavy směrem k Hněvkovu, kde „přeskakuje“ na cyklostezku. Potom do Lupěného a dále k bazénu. Celková délka = 10,5 km.
HORSKÉ KOLO: z depa na koupališti k nemilskému splavu, stoupáním k vysílači a dále až k Jestřebí. Odtud nejlepší cestou do cíle. Celková délka = 11 km.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.7.2017 11:47
Titulek: Jsou to borci
Autor: Občan
59
Je fajn vidět, že i z akce organizované pro pár kamarádů může vyrůst velký a úspěšný podnik. Držím palce.
Reagovat
Datum: 27.7.2017 17:26
Titulek: Re: Jsou to borci
Autor: aNONYM
33
Souhlas, jen hrozí, že se časem na takové akce začnou lepit papaláši s vidinou laciného zviditelnění se.
Reagovat
Datum: 30.7.2017 07:01
Titulek: A nezapomenout na občerstvení
Autor: Sacha
47
aby na klíčových místech byly stánky s atrapami párků atp.
Reagovat