SPORT

Pořadatelé zábřežského kvadriatlonu se zhlédli ve Welzlovi, další ročník odpálí s úderem sobotního poledne

26. července 2017, 18:00, Petr Fišer
Zábřeh - Běh, plavání, kolečkové brusle, horské kolo. Kdo chce uspět v otevřeném mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu, musí být sportovně všestranný. V sobotu 29. července se v areálu venkovního koupaliště v Zábřeze budou rozdávat nejen medaile, ale i zajímavé finanční odměny. Dohromady bude rozděleno 36 500 korun.

 Welzlův kvadriatlon odstartuje úderem dvanácté hodiny. A to pro všechny přihlášené. „Názvem našeho závodu vzdáváme hold nejslavnějšímu zábřežskému rodákovi. Jan Eskymo Welzl ve své době zůstával nepochopen a jeho současníci se mu vysmívali. Svou zarputilostí, neortodoxním přístupem a neústupností si ale nakonec právem vydobyl respekt. Stejně jako on jsme se snažili prorazit s něčím novým. Také my jsme naráželi na odmítání nebo v lepším případě shovívavý úsměv zavěšený v koutcích nevěřících,“ popisovali nelehké začátky hlavní organizátoři Pavel Bruštík a Jan Hanuliak. „Naštěstí se našla a nachází řada lidí, kteří věří a pomáhají. Díky těmto jednotlivcům byly zaznamenány příběhy Jana Eskyma Welzla pro další generace a s pomocí podobných lidí se i nám podařilo zhmotnit náš sen v realitu,“ dodali potěšeně.
Historie se píše od léta roku 2010. V nultém ročníku si tratě v okolí Zábřeha vyzkoušelo 55 univerzálů. O rok později se v areálu zábřežské loděnice postavilo na start už přes osm desítek odvážlivců. Ve třetím pokračování se jejich počet přehoupl přes stovku a závod zaujal i Českou televizi.
Zájem neustále stoupá. Padají účastnické i divácké rekordy. Výjimkou nejsou ani několikatisícové návštěvy přihlížejících zvědavců, kterým je servírována nevšední podívaná. Televizní štáb začal využívat atraktivní záběry z vrtulníku, motorky, dvou čtyřkolek a jedné kvadrikoptéry. Úroveň soutěže roste, konkurence i kvalita se zvyšuje. „Hlavním cílem je pořádat atraktivní, jasně identifikovatelný a především příjemný podnik pro širokou veřejnost. Délka a náročnost tratí nejsou nijak extrémní a věříme, že si k nám stále častěji najdou cestu i sportovní amatéři, kteří tvoří základ startovní listiny. Od letošního roku zařazujeme i kategorie dětí a štafet. Kromě výborné organizace si klademe za cíl přinášet bohatý doprovodný program pro diváky, fanoušky a samotné sportovce. V areálu koupaliště se můžou těšit na živá hudební vystoupení, videoprojekci, dětský koutek a další občerstvení ducha i těla,“ odhalovali Bruštík a Hanuliak.

HLAVNÍ ZÁVOD

BĚH: hromadný start, 3 km kolem řeky Sázavy, v průběhu bližší seznámení s její teplotou i hloubkou. Na závěr stoupání na hráz nádrže Nemilka.
PLAVÁNÍ: osmělení, skok do vody a kolem bójí na druhou stranu (600 m). Nádrž Nemilka dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna.
KOLEČKOVÉ BRUSLE: sjezd z depa, který je umístěn na hrázi nádrže. Následně přesun na novou asfaltovou cestu v údolí Sázavy směrem k Hněvkovu, kde „přeskakuje“ na cyklostezku. Potom do Lupěného a dále k bazénu. Celková délka = 10,5 km.
HORSKÉ KOLO: z depa na koupališti k nemilskému splavu, stoupáním k vysílači a dále až k Jestřebí. Odtud nejlepší cestou do cíle. Celková délka = 11 km.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.7.2017 11:47
Titulek: Jsou to borci
Autor: Občan
81
Je fajn vidět, že i z akce organizované pro pár kamarádů může vyrůst velký a úspěšný podnik. Držím palce.
Reagovat
Datum: 27.7.2017 17:26
Titulek: Re: Jsou to borci
Autor: aNONYM
89
Souhlas, jen hrozí, že se časem na takové akce začnou lepit papaláši s vidinou laciného zviditelnění se.
Reagovat
Datum: 30.7.2017 07:01
Titulek: A nezapomenout na občerstvení
Autor: Sacha
72
aby na klíčových místech byly stánky s atrapami párků atp.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).