SPORT

Poprvé doma, na led Draků zavítá slavná jihlavská Dukla

16. září 2011, 22:53, téma HOKEJ, www.hokejsumperk2003.cz
Poprvé doma, na led Draků zavítá slavná jihlavská Dukla Šumperk – Úvodní utkání první ligy v Havlíčkově Brodě se Drakům bohužel nepovedlo, stejně jako tomu bylo v úvodních kolech i v uplynulých sezonách. Avšak již v sobotu 17. září je čeká HC Dukla Jihlava a Drakům se tak nabízí ideální možnost na reparát.
V uplynulém ročníku ligy se Dukla probojovala až do semifinále, kde padla s Piráty z Chomutova. Zápasu bude předcházet exhibice československých mistrů světa, která začne v 13:00. Dvojvstupenka na oba zápasy stojí 70 Kč, ta pouze na večerní duel pak tradiční padesátikorunu. Hlavní souboj dne mezi Šumperkem a Jihlavou začne v sobotu 17. září od 17:00 hodin, na kdy je naplánováno úvodní vhazování.


HC Dukla Jihlava se vždy zařazuje do horní části tabulky druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku. Vloni se dostala až do semifinále play-off a účast mezi elitou celků se týmu z Vysočiny nepovedla poprvé. První duel nové sezóny se Dukle podařil, když porazila berounské Medvědy 3:1. Jihlava je především známa svou bohatou historií z minulého století, kdy se v kádru střídaly desítky zkušených a kvalitních hráčů, kteří nasbírali stovky reprezentačních zápasů. Poprvé Dukla zvedla mistrovský pohár nad hlavu už v roce 1967, když tehdy přebírala ocenění za nejlepší celek Československa, poté několikrát následoval stejný úspěch a červenožlutý klub tak výrazně přepsal historické tabulky. Extraliga se na Vysočinu vrátila v sezóně 2004/2005, ta se ale Dukle vůbec nepovedla a Jihlava následně sestoupila opět o ligu níže.

Sestava Dukly již při prvním pohledu vzbuzuje příjemný hokejový dojem. V brance se v přípravě střídali talentové Halmoši, Novotný či Rittich. Nejvíce utkání však odchytal prvně zmiňovaný Dominik Halmoši, kterého můžeme očekávat mezi třemi tyčemi i v Šumperku a který se podílel i na výhře v Berouně. Mladý talent z Plzně si zachytal extraligu juniorů a dokonce i mužů právě za plzeňské Indiány. Jihlava byla vždy známa svým útočným hokejem, který ji velice proslavil. K těm známějším útočníkům na aktuální soupisce patří určitě Tomáš Čachotský, který prostřídal všechny soutěže v zemi. Extraligu si zahrál za Karlovy Vary a znojemské Orly či Jihlavu, první ligu také v Dukle a druholigovou zkušenost má z Havlíčkova Brodu. K dalším útočným oporám patří určitě Aleš Padělek, který odehrál nespočet zápasů v české extralize, v minulosti krátce působil i v Šumperku. V obraně bude pravidelně nastupovat Tomáš Kolafa, též se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, a spolu s ním například Rostislav Malena. Hlavní trenér Jihlavy Petr Vlk do Šumperka přiveze kompletní a fit sestavu, která bude chtít zlomit už déle jak rok a půl trvající domácí neporazitelnost Draků.

Zápas začne na šumperském zimním stadiónu v sobotu 17. září v 17:00. Pevně věříme, že si najdete cestu do haly povzbudit naše Draky, ale pokud nemůžete, tak máme pro vás náhradní řešení:
www.onlajny.cz - textový online přenos
www.lifetv.cz - obrazový přenos

Draky čeká reparát za nezdařené utkání v Havlíčkově Brodě, přičemž tentokrát se mohou opřít opět o své výtečné publikum. Klíčové pro výkon i výsledek bude napravení nedostatků z Havlíčkova Brodu. V případě vítězství nad Duklou by pak Šumperk po čtyřicáté v řadě na svém ledě neprohrál. Není od věci, že před pěti lety se po prohře v prvním kole v Olomouci (1:7) střetli Draci v druhém zápase sezóny doma právě s Jihlavou a i za pohledů prezidenta republiky Václava Klause pak ku radosti všech soupeře přehráli 3:1. Snad se bude historie opakovat.


Dokáží Draci prodloužit domácí neporazitelnost i proti jihlavské Dukle, za kterou naskočí i Aleš Padělek?

Utkání začíná 17. září v 17:00 hodin, nicméně již od třinácté hodiny brzce popolední bude začínat hokejová exhibice mistrů světa, kol stadiónu pak holbácký beer fest a spousta dalších atraktivních záležitostí.

Exhibice: mistři světa vs. Šumpersko

Jako předzápas hlavnímu večernímu duelu dne mezi Draky a Duklou bude v Šumperku k vidění exhibice za účasti výběru bývalých mistrů světa. Utkání se účastní například současný jihlavský manažer Dukly Bedřich Ščerban či další odchovanec Dukly Radoslav Svoboda. Zápas začíná v 13:00, společné vstupné i s lístkem na večerní utkání stojí 70 Kč. Během utkání dojde také k představení letošního kádru Draků pro novou sezónu.

Po celé odpoledne i večer budou probíhat další doprovodné akce, přijďte tedy sobotní den prožít hokejově, vždyť Šumperk je hokejové město.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.