SPORT

Poprvé doma, na led Draků zavítá slavná jihlavská Dukla

16. září 2011, 22:53, téma HOKEJ, www.hokejsumperk2003.cz
Poprvé doma, na led Draků zavítá slavná jihlavská Dukla Šumperk – Úvodní utkání první ligy v Havlíčkově Brodě se Drakům bohužel nepovedlo, stejně jako tomu bylo v úvodních kolech i v uplynulých sezonách. Avšak již v sobotu 17. září je čeká HC Dukla Jihlava a Drakům se tak nabízí ideální možnost na reparát.
V uplynulém ročníku ligy se Dukla probojovala až do semifinále, kde padla s Piráty z Chomutova. Zápasu bude předcházet exhibice československých mistrů světa, která začne v 13:00. Dvojvstupenka na oba zápasy stojí 70 Kč, ta pouze na večerní duel pak tradiční padesátikorunu. Hlavní souboj dne mezi Šumperkem a Jihlavou začne v sobotu 17. září od 17:00 hodin, na kdy je naplánováno úvodní vhazování.


HC Dukla Jihlava se vždy zařazuje do horní části tabulky druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku. Vloni se dostala až do semifinále play-off a účast mezi elitou celků se týmu z Vysočiny nepovedla poprvé. První duel nové sezóny se Dukle podařil, když porazila berounské Medvědy 3:1. Jihlava je především známa svou bohatou historií z minulého století, kdy se v kádru střídaly desítky zkušených a kvalitních hráčů, kteří nasbírali stovky reprezentačních zápasů. Poprvé Dukla zvedla mistrovský pohár nad hlavu už v roce 1967, když tehdy přebírala ocenění za nejlepší celek Československa, poté několikrát následoval stejný úspěch a červenožlutý klub tak výrazně přepsal historické tabulky. Extraliga se na Vysočinu vrátila v sezóně 2004/2005, ta se ale Dukle vůbec nepovedla a Jihlava následně sestoupila opět o ligu níže.

Sestava Dukly již při prvním pohledu vzbuzuje příjemný hokejový dojem. V brance se v přípravě střídali talentové Halmoši, Novotný či Rittich. Nejvíce utkání však odchytal prvně zmiňovaný Dominik Halmoši, kterého můžeme očekávat mezi třemi tyčemi i v Šumperku a který se podílel i na výhře v Berouně. Mladý talent z Plzně si zachytal extraligu juniorů a dokonce i mužů právě za plzeňské Indiány. Jihlava byla vždy známa svým útočným hokejem, který ji velice proslavil. K těm známějším útočníkům na aktuální soupisce patří určitě Tomáš Čachotský, který prostřídal všechny soutěže v zemi. Extraligu si zahrál za Karlovy Vary a znojemské Orly či Jihlavu, první ligu také v Dukle a druholigovou zkušenost má z Havlíčkova Brodu. K dalším útočným oporám patří určitě Aleš Padělek, který odehrál nespočet zápasů v české extralize, v minulosti krátce působil i v Šumperku. V obraně bude pravidelně nastupovat Tomáš Kolafa, též se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, a spolu s ním například Rostislav Malena. Hlavní trenér Jihlavy Petr Vlk do Šumperka přiveze kompletní a fit sestavu, která bude chtít zlomit už déle jak rok a půl trvající domácí neporazitelnost Draků.

Zápas začne na šumperském zimním stadiónu v sobotu 17. září v 17:00. Pevně věříme, že si najdete cestu do haly povzbudit naše Draky, ale pokud nemůžete, tak máme pro vás náhradní řešení:
www.onlajny.cz - textový online přenos
www.lifetv.cz - obrazový přenos

Draky čeká reparát za nezdařené utkání v Havlíčkově Brodě, přičemž tentokrát se mohou opřít opět o své výtečné publikum. Klíčové pro výkon i výsledek bude napravení nedostatků z Havlíčkova Brodu. V případě vítězství nad Duklou by pak Šumperk po čtyřicáté v řadě na svém ledě neprohrál. Není od věci, že před pěti lety se po prohře v prvním kole v Olomouci (1:7) střetli Draci v druhém zápase sezóny doma právě s Jihlavou a i za pohledů prezidenta republiky Václava Klause pak ku radosti všech soupeře přehráli 3:1. Snad se bude historie opakovat.


Dokáží Draci prodloužit domácí neporazitelnost i proti jihlavské Dukle, za kterou naskočí i Aleš Padělek?

Utkání začíná 17. září v 17:00 hodin, nicméně již od třinácté hodiny brzce popolední bude začínat hokejová exhibice mistrů světa, kol stadiónu pak holbácký beer fest a spousta dalších atraktivních záležitostí.

Exhibice: mistři světa vs. Šumpersko

Jako předzápas hlavnímu večernímu duelu dne mezi Draky a Duklou bude v Šumperku k vidění exhibice za účasti výběru bývalých mistrů světa. Utkání se účastní například současný jihlavský manažer Dukly Bedřich Ščerban či další odchovanec Dukly Radoslav Svoboda. Zápas začíná v 13:00, společné vstupné i s lístkem na večerní utkání stojí 70 Kč. Během utkání dojde také k představení letošního kádru Draků pro novou sezónu.

Po celé odpoledne i večer budou probíhat další doprovodné akce, přijďte tedy sobotní den prožít hokejově, vždyť Šumperk je hokejové město.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.