ZPRÁVY

Pontis Šumperk má dvě oceněné sociální pracovnice

8. prosince 2012, 08:31, BH
Pontis Šumperk má dvě oceněné sociální pracovnice Praha, Šumperk – Obecně prospěšná společnost Pontis Šumperk se v letošním roce zapojila do jubilejního desátého ročníku ocenění Pečovatel/ka roku 2012 a do II. ročníku soutěže Národní cena Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) – pracovník sociálních služeb. Mezi pracovnicemi vybranými odbornou komisí, které převzaly prestižní titul, byly také zástupkyně Šumperka.

„Na pečovatelku roku jsme nominovali Jiřinu Kunčarovou, pracovnici denního stacionáře VOLBA. Na národní cenu Zdeňku Valčíkovou, sociální pracovnici a vedoucí denního stacionáře,“ uvedla Blanka Horáčková z Pontisu Šumperk. Denní stacionář je určen seniorům a dospělým občanům se zdravotním postižením nad 50 let věku, kteří ze zdravotních, psychických či sociálních důvodů nemohou nebo nechtějí být sami doma a jejich rodiny o ně nemohou celodenně pečovat tak, jak by bylo nezbytné. Posláním denního stacionáře je podpora soběstačnosti, poskytnutí potřebné péče, společenský kontakt s vrstevníky a příjemné strávení dne.

Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhlo 29. listopadu na Novoměstské radnici v Praze. Akce se konala pod záštitou manželky prezidenta České republiky Livie Klausové, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové zastoupené poslankyní Lenkou Kohoutovou, ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové a starostky Městské části Praha 2 Jany Černochové.

Ve velké konkurenci nominovaných pracovníků a pracovnic z celé České republiky Jiřina Kunčarová získala pro společnost Pontis čestné uznání za práci pečovatelky. První místo národní ceny v kategorii sociální pracovník obsadila Zdeňka Valčíková. „Velice si vážíme toho, že byly vybrány právě naše pracovnice. Za jejich výbornou práci jim velice děkujeme,“ řekla Horáčková.

Cílem ocenění Pečovatel/ka roku je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem se stává péče a pomoc potřebným. Toto celorepublikové ocenění se od letošního roku spojilo s vyhlášením Národní ceny Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Zahrnuje tak širší škálu profesí pečovatelů a pečovatelek, sociálních pracovníků či pracovníků v sociálních službách. Nominace do soutěže mohli od června zasílat za „svého“ pracovníka samotní klienti, rodiny a přátelé klientů, jakož i spolupracovníci či vedoucí služeb pomáhajících organizací.

Na snímku oceněná Zdeňka Valčíková.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).