ZPRÁVY

Pomněnka existuje v Šumperku dvacet let a bude slavit

26. listopadu 2014, 13:58, BH
Pomněnka existuje v Šumperku dvacet let a bude slavit Šumperk - Ochutnávku thajské kuchyně, vernisáž dřevěných plastik, výstavu prací žáků a slavnostní večer připravuje ke dvacetinám Základní škola a střední škola Pomněnka pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Oslavy proběhnou v průběhu týdne od 1. do 5. prosince. Hlavní večer Pomněnky se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince v Divadle Šumperk.

Slavit budou nejen žáci speciální školy a klienti návazných služeb, ale i široká veřejnost. „Každý den se bude něco dít. Některé akce nejsou určeny veřejnosti, na ty zveme spřátelená zařízení. Chystáme Abylimpiádu v Centru Pomněnka a výtvarné dílny ve škole, dále se uskuteční bowlingový turnaj,“ vysvětlila Nataša Strakošová Vykydalová, ředitelka Pomněnky.
Atraktivní pro veřejnost bude vaření s rodilou Thajkou, které se uskuteční v pondělí 1. prosince v Centru Pomněnka. Volně přístupná je i vernisáž dřevěných soch Dagmar Koverdynské, která se koná v úterý 2. prosince v Galerii pod Sluncem (prostory Chráněného bydlení Pomněnka). Hlavní oslavy připravuje Pomněnka v divadle 4. prosince v 17 hodin, kde vystoupí nejen žáci a klienti Pomněnky, ale i dětský sbor VI. Základní školy Šumperk či taneční skupina Folí de la Fúl. Večerem bude provázet herečka Olga Kaštická.
Vernisáž i slavnostní večer podpoří Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek obou akcí. Veřejnost na nich může přispět na aktivity Pomněnky. V pátek se uskuteční Den otevřených dveří přímo v prostorách Pomněnky v Šumavské ulici 11. Od 1. prosince do 31. ledna 2015 si mohou lidé prohlédnout práce žáků Pomněnky v Městské knihovně v Šumperku. Podrobný program se nachází na www.spmp-sumperk.cz.
Základní škola a speciální škola Pomněnka funguje jako obecně prospěšná společnost v Šumperku od roku 1994. Již o dva roky dříve vznikla Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP) v České republice, o. s., okresní organizace Šumperk. V objektu v Šumavské ulici 11 nyní poskytuje Pomněnka řadu služeb. Kromě školy zde sídlí centrum pro osoby s mentálním postižením, poskytují se zde odlehčovací služby, vzniklo chráněné bydlení. Pomněnka poskytuje službu podporovaného bydlení v Temenici a provozuje vlastní ranč jako další možnost terapeutických služeb pro své žáky a klienty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).