ZPRÁVY

Pomněnka existuje v Šumperku dvacet let a bude slavit

26. listopadu 2014, 13:58, BH
Pomněnka existuje v Šumperku dvacet let a bude slavit Šumperk - Ochutnávku thajské kuchyně, vernisáž dřevěných plastik, výstavu prací žáků a slavnostní večer připravuje ke dvacetinám Základní škola a střední škola Pomněnka pro děti s mentálním a kombinovaným postižením. Oslavy proběhnou v průběhu týdne od 1. do 5. prosince. Hlavní večer Pomněnky se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince v Divadle Šumperk.

Slavit budou nejen žáci speciální školy a klienti návazných služeb, ale i široká veřejnost. „Každý den se bude něco dít. Některé akce nejsou určeny veřejnosti, na ty zveme spřátelená zařízení. Chystáme Abylimpiádu v Centru Pomněnka a výtvarné dílny ve škole, dále se uskuteční bowlingový turnaj,“ vysvětlila Nataša Strakošová Vykydalová, ředitelka Pomněnky.
Atraktivní pro veřejnost bude vaření s rodilou Thajkou, které se uskuteční v pondělí 1. prosince v Centru Pomněnka. Volně přístupná je i vernisáž dřevěných soch Dagmar Koverdynské, která se koná v úterý 2. prosince v Galerii pod Sluncem (prostory Chráněného bydlení Pomněnka). Hlavní oslavy připravuje Pomněnka v divadle 4. prosince v 17 hodin, kde vystoupí nejen žáci a klienti Pomněnky, ale i dětský sbor VI. Základní školy Šumperk či taneční skupina Folí de la Fúl. Večerem bude provázet herečka Olga Kaštická.
Vernisáž i slavnostní večer podpoří Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek obou akcí. Veřejnost na nich může přispět na aktivity Pomněnky. V pátek se uskuteční Den otevřených dveří přímo v prostorách Pomněnky v Šumavské ulici 11. Od 1. prosince do 31. ledna 2015 si mohou lidé prohlédnout práce žáků Pomněnky v Městské knihovně v Šumperku. Podrobný program se nachází na www.spmp-sumperk.cz.
Základní škola a speciální škola Pomněnka funguje jako obecně prospěšná společnost v Šumperku od roku 1994. Již o dva roky dříve vznikla Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP) v České republice, o. s., okresní organizace Šumperk. V objektu v Šumavské ulici 11 nyní poskytuje Pomněnka řadu služeb. Kromě školy zde sídlí centrum pro osoby s mentálním postižením, poskytují se zde odlehčovací služby, vzniklo chráněné bydlení. Pomněnka poskytuje službu podporovaného bydlení v Temenici a provozuje vlastní ranč jako další možnost terapeutických služeb pro své žáky a klienty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.